Sosyal medya

Diğer

“Liderlik ve Girişimcilik Programı” girişimcilerin ufkunu açmaya devam ediyor

TTNET ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin işbirliği ve Dr. Aylin Löle’nin katkıları ile hayata geçirilen Liderlik ve Girişimcilik Programı’nda yeni dönem, Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan eğitimlerle devam ediyor. Program kapsamında her hafta yeni bir CEO, yönetici adayları ve girişimcilerle bir araya gelerek deneyimlerini ve başarı sırlarını paylaşıyor.

Untitled-a1

Liderlik ve Girişimcilik Programı’nın 7 Haziran’daki konuğu Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir oldu. Katılımcıların ilgiyle takip ettiği eğitimde Ebru Özdemir, başarılı kariyer yolculuğunu paylaşırken, girişimcilere doğru adımları atmaları için değerli önerilerde bulundu. TTNET ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen “Liderlik ve Girişimcilik Programı”nda yeni dönem programı 7 Haziran’da eğitime katılan yönetici adayları ve girişimciler, iş dünyasında yeni başarı hikâyeleri yazmanın sırlarını Ebru Özdemir’den öğrenme fırsatı buldular. Ebru Özdemir şunları söyledi:

“Girişimcilikte yenilik yaratmak çok önemlidir. Katma değer yaratacak fikirlere, ezber bozan fikirlere ihtiyacımız var. Girişimler bir ihtiyacı karşılamalıdır. Günümüzde sosyal networklerin önem kazanmasıyla, internetin sağladığı olanaklarla yaratılan iş modelleri öne çıkmaya başladı. Dünyanın gidişatının bu yönde olduğunu görüyoruz.”

Girişimcilerin ekonomik kalkınmaya büyük etkisinin olduğunu söyleyen Özdemir, katılımcılara fikirlerini hayata geçirmeleri için ısrarla çalışmalarını önerdi. Girişimciliğin bir maraton koşusu olduğunu, bu koşuyu bıkmadan, pes etmeden bitirmek gerektiğini söyleyen Özdemir katılımcılara şöyle seslendi: “İyi bir lider özgür ve farklı olmalıdır. Özeleştiri yapmak, hatalardan ders almak başarıya giden yolda önemlidir. Girişimcilik risk almak demektir, cesareti olmayan risk alamaz. Cesaret ise bilgiyle artar. Başarıya giden yolda iyi bir iş planı ve fizibilite yapmak büyük önem taşıyor. Bir konuyu her yönüyle incelemelisiniz. Girişimciler ayrıca dünyanın gidişatını, fırsatları iyi takip etmelidir. Fırsatları iyi takip ederek, başarılı bir fizibilite yapan girişimciler, iş dünyasında birinci lige çıkmaya aday oluyorlar.”

unnamed (1)

Liderlik ve Girişimcilik Programı’na 5 Temmuz’a kadar her hafta farklı bir CEO konuk olacak. Önümüzdeki haftalarda yapılacak eğitimlerde katılımcılar, Türk Pirelli CEO’su Mete Ekin, Kale Grubu CEO’su Zeynep Bodur Okyay, TTNET CEO’su Abdullah Orkun Kaya gibi deneyimli isimlerden ders alacaklar. Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Behice Ertenü’nün katılımıyla bir de “Liderlik Atölyesi” gerçekleşecek. Katılımcılar bu eğitimlerin sonunda doğru iş modeli oluşturma konusunda donanım sahibi olmakla birlikte, birbirinden değerli CEO’lardan mentorluk desteği alma fırsatı da bulacaklar. Katılımcılar, 5 Temmuz’da TTNET CEO’su Abdullah Orkun Kaya’nın vereceği ders sonrası sertifikalarını alacaklar.

 

LİDERLİK VE GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI 2. DÖNEM PROGRAMI:

  • 31 Mayıs 2014/10.00-12.30

Erol Bilecik-Index Group CEO’su

  • 7 Haziran 2014/10.00-12.30

Ebru Özdemir-Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı

  • 14 Haziran 2014/10.00-12.30

Mete Ekin-Türk Pirelli CEO’su

  • 21 Haziran 2014/10.00-12.30

Zeynep Bodur Okyay-Kale Grubu CEO’su

  • 28 Haziran 2014/10.00-13.30

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Behice Ertenü- Workshop

  • 5 Temmuz 2014/10.00-12.00

-Basın Bülteni

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Emlakjet ‘OnaKulakVer’ projesi ile ödül kazandı

Yazan:

Emlakjet Felis ödülü

Emlakjet, kadına şiddeti konu alan ‘OnaKulakVer’ projesi ile Felis 2019 DJ04 Native Reklam kategorisinde ödül aldı.

Emlakjet, Felis ödülüne layık görüldü

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, sektörü yeniliklerle geliştirmeye devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne emlak seri ilan sektöründe lider olma vizyonuyla hareket eden Emlakjet, sosyal sorumluluk temalı projeleri ile de dikkat çekiyor. Ayda 7.5 milyon ziyaretçisi sayısına ulaşan Emlakjet, şiddete uğrayan fakat bunu ihbar edemeyen kadınların sesi olmaya çağırıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre eşi veya eski eşi tarafından şiddete uğrayan kadın oranının %39, uğradığı şiddeti kimseye anlatamayan kadın oranının ise %48. Bu rakamlar Türkiye’de her 5 kadından birisinin şiddet gördüğü halde susmayı tercih ettiğini gösteriyor.  Kadına şiddet konusu ile ilgili olarak farkındalık yaratmayı hedefleyen Emlakjet, OnaKulakVer projesi ile 10 binden fazla kişiye ulaştı. Emlakjet, ‘OnaKulakVer’ projesi ile DJ04 Native Reklam kategorisinde ödül aldı. Dijital dünyada ses getiren kampanya Creasoup imzası taşıyor.

Şirketin CEO’su Tolga İdikat proje ile ilgili olarak, “Satışına ya da kiralanmasına aracı olduğumuz evlerde mutlu yuvalar kurulması Emlakjet ekibi olarak en büyük hayalimiz. Ancak geçtiğimiz aylarda Aile ve Sosyal Hizmetler Politikalar Bakanlığı’nın açıkladığı rakamlar bizleri oldukça üzdü. Bizler de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde öncelikle 2018 yılında hayatını kaybetmiş 440 kadın, sonrasında ise şiddet görüp seslerini duyuramayan bütün kadınlar için #OnaKulakVer dedik. Projemizin DJ04 Native Reklam Kategorisinde ödül alması bizleri oldukça mutlu etti. Bu tarz sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeye devam edeceğiz. ”

Devamını oku

Diğer

Ankara’nın ilk Xiaomi Mi Store’u açılıyor! Hediyeler ve kampanyalar neler?

Yazan:

Son dönemde dünyada olduğu kadar ülkemizde de çok başarılı işlere imza atan Xiaomi, şimdi de Ankara’da sevenleriyle buluşuyor. Şirketin Türkiye distribütörlerden Evofone, 16 Kasım Cumartesi günü Ankara’nın ilk Xiaomi Mi Store’unu açıyor. AnkaMall alışveriş merkezi içerisinde açılacak mağazada, açılışa özel birçok indirim, hediye ve kampanyalar olacak.

İndirim ve hediyeler

Mağazanın açılışına özel tüm akıllı telefon modellerinde %15, aksesuar ve ekosistem ürünlerinde ise %20 ve %30 oranında indirim olacak. Ayrıca mağazada hem açılış için sırada bekleyen hem de alışveriş yapan kullanıcılar için farklı hediyeler olacak.

Mağaza açılışında sırada bekleyen; 1-300. kişiye Mi Band 4 akıllı bileklik, 301-500. kişiye Bluetooth kulaklık ve 501-600. kişiye Bluetooth hoparlör hediye edilecek. Ayrıca mağazadan 1000 TL ve üzeri alışveriş yapan ilk 300 kişiye Mi Band 4, ikinci 300 kişiye 10.000 mAh powerbank, üçüncü 300 kişiye 5.000 mAh powerbank ve dördüncü 300 kişiye Bluetooth kulaklık hediye edilecek. Ayrıca mağazada gün boyunca her 30 dakikada 1 telefon hediye etkinliği de olacak.

Mağazada hangi ürünler olacak?

Ürün çeşitliliği en zengin teknoloji firmalardan biri olan Xiaomi, ülkemizde akıllı telefonlarıyla olduğu kadar giyilebilir teknolojiler, kulaklık ve hoparlör gibi aksesuar ve hatta scooter modelleriyle bile erişilebilen bir marka.

Ankara AnkaMall alışveriş merkezine açılacak yeni mağazada da, önceki mağazalarda olan tüm Xiaomi modellerini kullanıcılar deneyimleyebilecek ve satın alabilecek.

Devamını oku

Diğer

Yeni Xiaomi Mi Store yarın açılıyor!

Yazan:

Xiaomi’nin ülkemizdeki yeni Mi Store‘u 9 Kasım Cumartesi itibarıyla açılıyor. İstanbul Cevahir AVM‘de saat 10:00 itibarıyla açılacak mağazada, açılışa özel bazı indirimler ve sürprizler olacak.

Açılışa özel indirimler

Mağazada açılışa özel tüm akıllı telefon modellerinde %15, diğer tüm ürünlerde ise %20 oranında indirim olacak. Ayrıca geçtiğimiz günlerde global lansmanı yapılan, şirketin %180 ekran kasa oranına sahip konsept telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha modeli de, meraklı Xiaomi severler için mağazada olacak. Ancak tabii ki bu modelin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de henüz satışı yok.

Açılışta biz de olacağız!

Yeni mağazayı deneyimlemek ve bir vLog çekmek için biz de 9 Kasım Cumartesi saat 10:00’da Cevahir AVM’deki yeni Xiaomi Mi Store’da olacağız.

Devamını oku