Sosyal medya

Genel

LG, InnoFest MEA 2019’da neler tanıttı?

InnoFest Mea 2019

LG, InnoFest Orta Doğu ve Afrika (MEA) 2019‘da en son premium yaşam alanı çözümleri serisini tanıttı. 9-11 Nisan tarihleri arasında Güney Kore’de düzenlenen etkinliğe, Orta Doğu ve Afrika’dan iş ortakları, bayiiler ve medya mensupları katılarak, LG’nin devrim yaratan teknolojilerini görmenin yanı sıra, 2019 yılı stratejilerini ve önceliklerini de dinleme imkanına sahip oldular.

Ev ürünlerinde yapay zeka faydaları

InnoFest MEA 2019 katılımcıları, LG ThinQ alanında, LG’nin yapay zekası sayesinde evle kablosuz şekilde bütünleşen, bağlı ve fütüristik bir yaşam tarzını deneyimlediler. LG’nin tasarım odaklı premium markaları LG Objet ve LG SIGNATURE ise, etkileşimli ekranlarda üstün stil ve pratiklik uyumunu gösterdi.

InnoFest MEA ayrıca, yeni trendleri ortaya çıkarmak ve etkili stratejiler oluşturmak için büyük verilerin ne kadar güçlü bir araç olabileceği hakkında bir konuşma yapan “büyük veriler” uzmanı Song Gil-young’u da ağırladı. Katılımcılara ayrıca LG’nin en gelişmiş üretim tesisi olan Changwon’u gezme fırsatı verildi. LG’nin Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Mr. James Lee, “InnoFest’te de görüldüğü üzere, ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz ve tüketicilerin hayatlarını daha kolay hale getiren yeni ürünler sunuyoruz. ‘Açık’ stratejimiz ve benzer kuruluşlarla ortaklıklar sayesinde yerel çözümler sunmaya ve teknoloji izniyle durumumuzu yeniden doğrulamaya devam edeceğiz” dedi.

En akıllı buzdolabı LG InstaView ThinQ

InnoFest MEA 2019 kapsamında dikkat çeken ürünlerden bir tanesi LG InstaView ThinQ buzdolabı modeliydi. Buzdolabının üzerinde tam 29 inç boyutlu HD transparan LCD dokunmatik ekran bulunuyor. Bu ekran sayesinde kullanıcılar hava durumunu görüntüleyebiliyor, alışveriş listesi oluşturabiliyor, buzdolabında olan yiyecek ve içecekleri görebiliyor, sevdikleriyle olan fotoğrafları yükleyip sergileyebiliyor veya aile bireylerine not bırakmak için kullanabiliyor. Ayrıca dilerseniz buzdolabında yer alan yiyeceklerin son kullanma tarihlerini de bu ekran yardımıyla sisteme girebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: LG InstaView ThinQ neler sunuyor?

LG InstaView ThinQ modelinin bir diğer önemli yeniliği ise Amazon Alexa desteği. Alexa sesli asistanı sayesinde buzdolabına sesli komut vererek müzik çalabilmek, yiyecek alışverişi yapabilmek, hava durumunu veya takviminizi kontrol etmek gibi onlarca işlevden faydalanabiliyorsunuz. Ürün, LG’nin SmartThinQ mobil uygulaması ile birlikte akıllı telefon üzerinden birçok özelliğe erişim imkanı sağlıyor. Mobil uygulama yardımıyla nerede olursanız olun buzdolabı ısısını belirlemek, buzdolabında hangi yiyeceklerin olduğunu kontrol etmek mümkün. Ayrıca akıllı telefon ve buzdolabı arasında alışveriş listesi ve fotoğraf paylaşımı da yine bu uygulama yardımıyla kolayca yapılabiliyor.

Dünyanın kıvrılabilen ilk TV’si LG Signature OLED TV R

Dünyanın ilk kıvrılabilir TV‘si unvanına sahip LG Signature OLED TV R modeli, geleneksel televizyon sınırlarını kaldırıyor.

İnovatif TV modeli, “tam görünüm”, “yarı görünüm” ve “sıfır görünüm” olmak üzere üç farklı şekilde kullanılabiliyor. Tam görünüm, adından da anlayabileceğiniz üzere 65 inçlik tüm ekranı görebileceğiniz ve tüm LG TV’lerle eşanlamlı hale gelen kontrast, derinlik ve gerçekçilik derecesinin tamamını ortaya çıkaran geniş ekran bir izleme deneyimi sunuyor.

Yarım görünümünde, ekran kısmen ortaya çıkıyor ve bu sayede kullanıcılar ‘Saat, Çerçeve, Mood, Müzik ve Ev Panosu’ gibi özellikler arasından seçim yapabiliyor. Sıfır görünümde ise, 65 inçlik devasa ekran tamamen ortadan kayboluyor. Buna rağmen sıfır görünüm seçeneğindeyken bile, cihazın Dolby Atmos ses sisteminden faydalanabiliyor ve müzik ile diğer içeriklerin keyfini çıkartabiliyorsunuz.

LG Signature OLED TV R

LG ThinQ AI, Google Asistan ve Alexa desteğiyle birlikte gelen LG Signature OLED TV R modeli, bu sayede televizyonunuz üzerinden en popüler sesli asistanlara ulaşabilme imkanı sağlıyor. Sesli asistan desteğiyle birlikte hava durumunu sorabilir, tuttuğunuz takımın oynadığı son maçın sonucunu öğrenebilir ve diğer birçok konuda destek alabilirsiniz. Ayrıca yapay zeka destekli sesli asistan, “ver coşkuyu” komutuyla televizyonunuzun sesini arttırmak gibi eğlenceli ve pratik komutlarla donatılmış durumda.

LG ThinWash çamaşır makinesi!

Etkinlik kapsamında görücüye çıkan bir diğer ürün de şirketin LG ThinWash çamaşır makinesiydi. LG’nin geliştirmiş olduğu Smart ThinQ mobil uygulaması üzerinden kontrol edilebilen çamaşır makinesi, performans anlamında bir hayli iddialı.

Ana yıkayıcı büyük yükleri üstlenirken, alt taraftaki TWINWash mini ünitesi daha küçük çamaşırlar ya da yumuşak bir dokunuş gerektiren hassas giysiler için ideal bir yıkama sunuyor. Daha fazla kapasite ve eş zamanlı yıkama özelliğine sahip LG TWINWash, aynı zamanda bir yorgan ve büyük bir nevresim takımını kolayca yıkayabilmesi gibi özellikleriyle büyük aileler için ideal bir çözüm haline geliyor.

LG’nin, gelişmiş yıkayıcısında 6 farklı yıkama hareketini birleştiren 6Motion™ ve 5 hızlı püskürtücünün birleşiminden oluşan TurboWash™ 360° gibi en son teknolojiler kullanılarak kirlere derinlemesine nüfuz ediliyor. Yeni kurutucunun Çift İnverter Isı Pompası daha fazla enerji tasarrufu sağlarken, makinede bulunan düşük kurutma sıcaklığı ise çamaşırların kırışmasını önlüyor ve daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyor. Makinede bulunan Otomatik Kondenser Temizleme Sistemi de hava sirkülasyonunu iyileştirmek ve üstün kurutma sonuçları sağlamak için kondenser tüy ve kirden arındırıyor.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

WhatsApp uygulamasının, Türkiye’deki kullanıcı sayısı belli oldu

WhatsApp

WhatsApp uygulamasının, Türkiye’deki net kullanıcı sayısı ilk kez açıklandı. İnternet ölçüm ve araştırmaları merkezi Gemius Türkiye, en güncel verilere göre Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp hakkında önemli detaylar sundu.

İlginizi çekebilir: Huawei P30 Pro mu, iPhone XS Max mi? – Sizin Yorumunuz (Zafer Albayrak)

WhatsApp

İlk olarak 2010 yılında yayınlanan ve ardından Facebook tarafından satın alınan, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelindeki milyonlarca cihazda kullanılıyor. Gemius, 2019 yılının Eylül ayı verilerine göre, ülkemizde en çok kullanılan uygulamaların listesini çıkardı.

WhatsApp

WhatsApp uygulamasının, Türkiye’deki kullanıcı sayısı: 43 milyon 464 bin!

Gemius tarafından sağlanan verilere göre; ülkemizde en çok kullanılan uygulama, tahmin edebileceğiniz gibi WhatsApp’ın oldu. Uygulamanın ülkemizdeki kullanıcı sayısı ise 43 milyon 464 bin aktif tekil kişi olarak açıklandı. WhatsApp uygulamasını aktif olarak kullananların, 49 milyon 900 bin olan toplam mobil kullanıcı sayısına oranı ise yüzde 87,1 olarak açıklandı.

Facebook, kullanıcı sayısını herhangi bir olağanüstü durum gerçekleşmedikçe net rakamlarla ifade etmeyi sevmiyor. Bu nedenle Gemius gibi internet ajanslarının verileri pazar için büyük önem taşıyor.

Gemius’un geliştirdiği mobil uygulama reyting yazılımı sayesinde, şirketin Polonya’daki merkezinde veriler bir süredir yakından takip ediliyor. Eylül ayından itibaren söz konusu veri işleme yöntemleri Türkiye için de kullanılmaya başlandı. Türkiye’deki internet kullanıcılarının sosyo-demografisini baz alan firma verileri sürekli olarak güncel tutuyor.

Devamını oku

Diğer

NASA yeni nesil uzay giysilerini tanıttı

NASA

NASA Salı günü yapılan tanıtım toplantısında iki yeni uzay kıyafetini tanıttı. Astronotların ay görevinde ve ay yüzeyinde yürürken kullanacağı bu özel giysiler aynı zamanda NASA’nın aya dönüş konusunda adımlarını hızlandırdığını gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Mobil internet abone sayısı 60,4 milyona ulaştı

NASA

NASA, Ay yüzüne bir kadın astronot indireceğini açıklamış ve bu göreve de ‘Artemis’ adı verildiğini belirtmişti. Yani her şey yolunda giderse ilk defa bir kadın Ay’a ayak basmış olacak. Ayrıca NASA yöneticisi Jim Bridenstine yeni göreve, Ay’a ilk kez ayak basılan ‘Apollo’ görevine atıfta bulundu. Böylece Apollo’nun kız kardeşi Artemis’in adının verildiğini açıklamıştı.

NASA’nın Washington’daki merkezinde düzenlenen tanıtım etkinliğinde, “Araç Dışı Hareket Keşif Ünitesi” (xEMU) ve “Orion Personel Kurtarma Sistemi” (OCSS) adları verilen uzay giysisi prototipleri görücüye çıkarıldı.

Daha önce NASA’nın Apollo görevleri için üretilen ve halen Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki (UUİ) uzay yürüyüşlerinde kullanılan “Araç Dışı Hareket Ünitesi”nin (EMU) geliştirilmiş hali olan xEMU’nun yüzey keşif faaliyetlerinde ve uzay yürüyüşlerinde kullanılması planlanıyor.

Personel taşıyıcı Orion uzay mekiklerinde kullanılmak üzere tasarlanan acil durum giysisi OCSS’nin ise fırlatış gününde, Ay yakınındaki riskli uçuşlarda ve Dünya’ya dönüş aşamasında araç içinde astronotlara koruma sağlaması öngörülüyor.

NASA

NASA, Mars’a hazırlanıyor

NASA, Artemis görevi kapsamında 2024 yılına kadar Ay’a insanlı seferler düzenlemeyi amaçlıyor. 2028 yılına kadar sürmesi planlanan seferlerin ardından Ay yörüngesinde bir uzay istasyonu kurulması ve burayı basamak olarak kullanarak Mars’a insanlı seferler düzenlenmesi hedefleniyor.

Devamını oku

Genel

Samsung ters çentikli telefon patenti aldı

Samsung

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geleceğine yönelik yeni patentler almaya devam ediyor. Akıllı telefon üreticileri yeni modelleri çerçevelerden arındırmak için ellerinden geleni yapıyor olsa da Samsung, aldığı ilginç çentik patenti ile gündeme geldi.

Şirket, yaklaşık bir yıl önce Kore Fikri Mülkiyet Ofisi‘ne yaptığı patent başvurusunun detayları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Samsung’un patent başvurusu yaptığı çentik tasarımı bugüne kadar gördüklerimize benzemiyor.

İlginizi çekebilir: Microsoft klavyelerine Office ve Emoji tuşu geliyor!

Samsung

2019 Galaxy M ve 2019 Galaxy A ailelerini inanılmaz oranda büyüten firma, katlanabilir Galaxy Fold, Galaxy S ve Galaxy Note gibi amiral gemisi düzeyinde de ciddi adımlar atmış durumda. Bunların yanında Samsung geleceği için de çalışmalar yapıyor.

Kullanıcıların çentiğe alışması ve sevmesinin ardından kısa bir süre geçmişken, Samsung ters çentikli bir telefon patenti aldı. Samsung’un yeni çentikli ekranını gözler önüne seriyor. Ancak bu patent, sadece ekrana yönelik olduğu için telefonun detaylı bilgilerini vermiyor. Ekran oranını artırmak için çentiği ekranın üstüne taşıyan patentin gerçekte nasıl gözükeceği ise tam bir merak konusu.

LetsGoDigital tarafından bulunan yeni patent, “ters çentikli” bir akıllı telefonu karşımıza getiriyor. Samsung tarafından patenti alınan bu tasarım sayesinde kızak ya da motorlu ön kamera kullanmadan ince çerçeveli tam ekran deneyimi sunuyor. Kötü görünen ancak üretim kolaylığı açısından ciddi avantajlar getireceği düşünülen bu tasarım, geniş yapısıyla ahize yanında çift kamera ve bir sensöre ev sahipliği yapabilecek boyutta. Hatta buraya Face ID’ye güç veren TrueDepth benzeri üç boyutlu yüz tanıma getirecek bir sistemin dahi konulabileceği tahmin ediliyor.

Devamını oku