Sosyal medya

Haber

LG, 2021 OLED TV Serisini Satışa Sundu

OLED TV teknolojisinin evrimindeki bir sonraki adımı simgeleyen OLED evo modelinin de aralarında bulunduğu merakla beklenen 2021 LG OLED serisi yeni ekran boyut seçenekleri ile ev eğlencesi deneyimini farklı bir boyuta taşıyor.


Bakmakta fayda var: MicroStrategy, 400 milyon dolarlık ek Bitcoin alacak!


LG, aralarında sanat eserlerinin sunumundan esinlenerek tasarlanan Galeri Tasarımı G1 OLED evo, C1, B1 ve bu sene seriye yeni eklenen A1 OLED modellerinin de olduğu 2021 OLED serisini Türkiye’de satışa sunmaya başladı. İlk kez kullanıcıların beğenisine sunulan 48 ve 83 inç seçeneklerini de içeren yeni seri ile her mekan ve her kullanıcı ihtiyacı için bir LG OLED TV bulunuyor.

LG  LG G1 77 inch Class with Gallery Design 4K Smart OLED evo TV w/AI ThinQ® (76.7'' Diag), top corner view, OLED77G1PUA

LG’nin “şimdiye kadar ürettiğimiz en iyi OLED TV modeli” olarak lanse ettiği G1 serisinde bulunan OLED evo teknolojisi panele eklenen ekstra katman sayesinde ışığın dalga boylarının iyileştirilmesini sağlıyor ve bu sayede daha parlak, net ve gerçekçi görüntüler elde ediliyor. C1 serisi, farklı kullanıcı ihtiyaçlarını ve mekan gereksinimlerini karşılamak için oyun severlerin favorisi 48 inç’ten 83 inç’e kadar farklı ekran boyut seçenekleri sunuyor. Serinin giriş seviyesi modelleri B1 ve A1 ise OLED’e geçiş yapmayı düşünen tüketiciler için OLED deneyimini daha uygun fiyatlarla sunuyor.

Galeri Tasarımı ve Galeri Standı 

Yeni LG OLED serisi kendi parlaklıklarını kontrol edebilen milyonlarca OLED pikselinin yarattığı siyah ve diğer renklerle iyi bir görsel deneyim sunmasının yanı sıra her dekorasyonla uyum sağlayan ince ve çerçevesiz tasarımları ile de öne çıkıyor. Dahili askı aparatı ile duvara monte edilebilen Galeri Tasarımı G1 OLED evo, izlerken dikkat dağıtabilecek her türlü detaydan arındırılmış bir deneyim sunuyor. Bu yıl satışa sunulan yeni Galeri Standı seçeneği ise akıllı kablo yönetimi ve şık tasarımı ile kullanıcıların OLED TV’leri diledikleri yere konumlandırabilmelerini sağlıyor.

Daha Gerçekçi Sinema Deneyimi

%100 renk doğruluğuna sahip olduğu uluslararası ürün test ve belgelendirme kuruluşu Intertek tarafından doğrulanan yeni LG OLED serisi kendinden aydınlatmalı piksel teknolojisinin sağladığı renkler sayesinde çok daha gerçekçi bir sinema deneyimi sunuyor. HDR formatı Dolby Vision ve Dolby Vision IQ ile 360 derece sürükleyici ses deneyimi sağlayan Dolby Atmos teknolojilerini destekleyen yeni seri aynı zamanda Filmmaker Modu ile de film yapımcılarının vizyonunu izleyiciyle buluşturuyor. 72. Teknoloji ve Mühendislik Emmy Ödülleri’nde Hollywood Referans Ekranı ödülünün kazananı olan LG OLED TV, teknolojisi, derin siyahı ve doğru renk üretimi ile aynı zamanda sinema endüstrisinin de tercih ettiği ekran olma özelliğini taşıyor.

LG  LG G1 77 inch Class with Gallery Design 4K Smart OLED evo TV w/AI ThinQ® (76.7'' Diag), front view, OLED77G1PUA

Yeni OLED serisi, TV’de yer alan Netflix, Apple TV, Amazon Prime Video gibi popüler uygulamalardaki en yeni filmler, diziler, belgeseller ve daha fazlasına tek tuşla ya Türkçe sesli komutla kolay erişebilme imkanı sunuyor. Smart Share özelliği sayesinde LG OLED serisi Apple AirPlay2 de dahil olmak üzere birçok bağlantıyı destekliyor.

Daha Hızlı ve Akıcı Oyun Deneyimi

LG A1 55 inch Class 4K Smart OLED TV w/ ThinQ AI® (54.6'' Diag), 30 degree side view, OLED55A1PUA

En heyecanlı ve hareketli sahnelerde bile kesintisiz, hızlı ve akıcı oyun deneyimi sunan 2021 LG OLED serisi, görüntü kalitesini üstün oyun özellikleriyle sunuyor. Resmi olarak dünyanın ilk NVIDIA G-SYNC® uyumlu TV üreticisi olan LG, G-SYNC ve FreeSync Premium destekli OLED modellerinde daha az takılma, gecikme ve titreşimsiz görüntü ile kullanıcılara avantaj sağlıyor. LG OLED TV’ler, kendinden aydınlatmalı piksel teknolojisi ile daha iyi görüntü kalitesi ve daha hızlı tepki süresi sağlıyor. Yoğun oyun seansları sırasında LG OLED TV’ler düşük mavi ışık oranı ile göz yorgunluğunun da önüne geçiyor. Güvenilir uluslararası sertifikasyon kuruluşları TÜV Rheinland ve UL tarafından “göz dostu” olarak onaylanan LG OLED TV’ler göz konforu için önerilen minimum %50 standardının çok daha altında bir değerde %29 oranında mavi ışık yayıyor. Yeni eklenen Oyun Yöneticisi menüsü sayesinde de kullanıcılar daha düşük mavi ışık için hızlıca oyun ayarlarını değiştirebiliyorlar.

LG  LG G1 77 inch Class with Gallery Design 4K Smart OLED evo TV w/AI ThinQ® (76.7'' Diag), top view, OLED77G1PUA

HDMI 2.1 desteği ile 120 Hz’de 4K oyun deneyimini mümkün kılan G1, C1 ve B1 OLED modelleri, değişken yenileme hızı (VRR), otomatik düşük giriş gecikme modu (ALLM) ve eARC desteği gibi üstün oyun özellikleri ile yeni nesil oyun konsollarında tam performans sağlıyor.

Sahanın Atmosferi Evinizde

LG C1 77 inch Class 4K Smart OLED TV w/AI ThinQ® (76.7'' Diag), OLED77C1PUB

Yeni LG OLED serisi, görüntü ve ses kalitesi ile spor sahalarının atmosferini de evinize taşıyor. Motion Pro özelliğine sahip LG OLED TV modelleri spor karşılaşmalarında bulanıklık ve titreşim olmadan izleme deneyimini sunuyor. Spor Alarmı özelliği ise izleyicilerin futbol, basketbol gibi alanlardaki dünya liglerinin skorlarını, maçlarını, programlarını ve ayrıca Haziran ayında başlayacak olan Avrupa Futbol Şampiyonasını gerçek zamanlı olarak takip etmelerini sağlıyor. Maç izlerken ses deneyimini bir üst seviyeye taşımak isteyen kullanıcılar yeni serinin Bluetooth Surround uyumluluğu özelliği sayesinde iki adet uyumlu Bluetooth hoparlörü TV’leriyle eşleştirerek surround ses efekti yaratabiliyorlar.

2021 serisi LG OLED TV’leri daha yakından incelemek için buradaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir