Sosyal medya

Tablet/Notebook/Laptop

Lenovo, Legion Y700 Oyuncu Tabletini Duyurmaya Hazırlanıyor!

Oyuncu telefonları, son yıllarda mobil oyunların konsol seviyesinde grafikler sunması ve telefonların donanımlarının bir hayli gelişmesi nedeniyle oldukça popüler hale gelmişti. Oyuncu telefonu denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Lenovo ise bu başarısını Legion serisine borçlu.

Bu seriye bir adet de tablet modeli eklemeyi planlayan Lenovo, bizi yakın zamanda Legion Y700 oyuncu tableti ile şaşırtacak gibi görünüyor. Etkileyici donanım özellikleri sunan cihaz, taşınabilirlikten ödün vermeden büyük boyutlu bir ekran ve yüksek performans sunmayı hedefliyor.

Snapdargon 870, 120 Hz Ekran, Dolby Audio Destekli Hoparlörler ve Dahası!

Üst düzey bir Lenovo yetkilisinin Çin’in yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformu Weibo’da yaptığı paylaşım, Legion Y700 oyuncu tabletinin donanım özellikleri hakkında önemli ipuçları verdi.

Bu paylaşıma göre, cihaz Snapdragon 870 işlemcisi ile donatılacak. Snapdragon 870, Qualcomm’un en güçlü işlemcisi olmasa da ısıl kararlılık ve güç anlamında oldukça iyi bir deneyim vaat ediyor. Cihazın bellek kapasitesi hakkında bir bilgi paylaşılmış değil. Ancak, Lenovo Legion Y700’de 6 ya da 8 GB bellek kapasitesine yer verileceği tahmin ediliyor.

Hem oyun hem de multimedya tüketim alanında cihazı öne çıkarmak isteyen Lenovo, Legion Y700’de 8.8 inç büyüklüğünde Dolby Vision destekli 120Hz tazeleme ve 240Hz dokunma örnekleme desteği sunan Full HD+ çözünürlüğünde bir IPS LCD panel sunuyor. Bunun yanında Dolby Atmos destekli JBL marka stereo hoparlörlere de ev sahipliği yapan cihaz, ses ve ekran konusunda oldukça iyi bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

USB Tip-C girişi ve tek arka kamera resimde görülüyor

Cihazın diğer özellikleri ise henüz kesinleşmiş değil. Ancak, Legion Y700’ün Weibo’da paylaşılan görsellerinden anlaşıldığı kadarıyla cihazda USB Tip-C girişi ve tek bir arka kameraya yer verilecek.

Yapılan paylaşımın ardından cihazın en çok eleştirilen özelliği ise ekran boyutu olmuştu. Günümüzde 6.7 inç gibi boyutlar telefonlarda standart haline gelmişken, 8.8 inç boyutundaki bir ekran küçük gibi görünse de, cihazın kullanım amacı göz önünde bulundurulduğunda böylesi bir ekran boyutunun yeterli olduğu söylenebilir.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Lenovo Legion Y700 oyuncu tableti ülkemize gelse satın alır mıydınız? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir: Lenovo, Yenilikçi Tasarımlarını ve Oyunu Değiştirecek İnovasyonlarını Tanıttı

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval