Sosyal medya

Haber

Kyocera’dan veri güvenliği odaklı yeni A3 MFP serisi

Kyocera

Dünyanın önde gelen baskı donanımları ve doküman çözümleri şirketlerinden Kyocera Document Solutions (Kyocera), her ölçekten işletmelere ofiste baskı almanın güvenli yollarını sunan yeni A3 çok fonksiyonlu fotokopi makinesi ürünlerini piyasaya sürdü. Kyocera’nın ödüllü TASKalfa serisinin yeni üyeleri, kullanıcılara yüksek kullanışlılık ve gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S10 ailesi tanıtıldı


Çalışma zamanı bütünlüğü kontrolü

İşletmeler için yaşamsal öneme sahip olan veri güvenliği, bugün baskı yönetimi dünyasında yapılan yeniliklerin de odağını oluşturuyor. TASKalfa ailesine katılan 7 yeni A3 baskı cihazı (5 renkli, 2 siyah beyaz MFP) kullanıcıların veri güvenliği ve gizliliğine dair ihtiyaçlarını karşılamak ve bu konudaki yasal düzenlemelere uyum sağlamalarını kolaylaştırmak için tasarlanan gelişmiş güvenlik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Yeni Kyocera MFP’ler, standart olarak gelen Güvenilir Platform Modülü (TPM) ve Güvenli Önyükleme ile kötü amaçlı yazılımların kullanıcıların sistemlerine sızmasını engellemeyi ve yetkisiz erişimin önüne geçmeyi hedefliyor. Cihazlarda işlem gören veriler gömülü Çalışma Zamanı Bütünlüğü Kontrolleri ve dahili veri şifreleme fonksiyonu ile korunuyor.

Yeni Kyocera A3 MFP serisi, TASKalfa ürün yelpazesinin ödüllü baskı motorunu kullanıyor. BLI’nın “En Güvenilir Renkli MFP Markası” Ödülü’ne layık görülen baskı motoru, kesintisiz çalışma süresini ve çalışan verimliliğini önemli ölçüde artırıyor. Serinin renkli (TASKalfa 2553ci, TASKalfa 3253ci, TASKalfa 4053ci, TASKalfa 5053ci ve 6053ci) ve siyah / beyaz üyeleri arasında yer alan en hızlı modeller dakikada 60 sayfaya kadar baskı hızına ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra yeni seri, 10.1 inçlik renkli dokunmatik ekran paneli ile kullanıcılara daha yüksek kullanışlılık ve çeşitli doküman yönetimi işlevlerine daha geniş erişim sağlıyor.

220 sayfa hatasız tarama

IB35 doğrudan kablosuz arayüzü ve standart Apple Airprint, Google Print ve NFC desteği ile gelişmiş mobil baskı işlevleri sunan yeni MFP’lerin ofislere getirdiği en büyük yeniliklerden biri ise “insan algılama sensörü” teknolojisi. Hareket algılama özelliği ve özel olarak tasarlanmış bir Kyocera baskı motoru içeren bu teknoloji sayesinde, cihazlar kullanıcıların onlara yaklaştığını algılayabiliyor ve algılamadan sonra bir saniye içinde uyku modundan çıkarak çalışmaya hazır hale geliyor. 270 sayfalık yeni doküman tarayıcı ünitesi, dakikada 220 sayfaya kadar hatasız tarama yapmak için ultrason teknolojisi kullanıyor.

Yeni TASKalfa A3 MFP serisinin gelişmiş güvenlik özelliklerinin KYOCERA Net Manager güvenli baskı ve kullanıcı yönetimi uygulaması başta olmak üzere Kyocera’nın sunduğu çeşitli doküman çözümü yazılımlarıyla daha ileri seviyelere yükseltilmesi de mümkün. Ürünler aynı zamanda Kyocera’nın bulut tabanlı ağ cihaz yönetimi uygulaması Kyocera Fleet Services ile uzaktan yönetilebiliyor. Bu uygulamanın kullanılması, kullanıcıların cihazların bakımı ve sarf malzeme takibi için harcamaları gereken zamanı en aza indirerek işletmelere zaman tasarrufu ve verimlilik artışı sağlıyor.

 

Teknoloji tutkunu, yazılım ve kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Microsoft klavyelerine Office ve Emoji tuşu geliyor!

Microsoft

Microsoft, piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni klavyelerde artık Office ve Emoji tuşlarına yer vermeyi planlıyor. Şirket, hemen herkesin kullanmaktan geri durmadığı emojileri bilgisayar ortamında kullanımını kolaylaştırmak için yeni bir çözüm buldu. Geliştireceği yeni klavyelerine Office ile birlikte Emoji tuşu eklemeyi planlayan şirket, böylece kullanıcıların PC başında yazışırken de kolayca emojileri kullanabilmesine olanak vermeyi planlıyor.

İlginizi çekebilir: Facebook, yeni masaüstü tasarımını devreye alıyor

Microsoft

Windows tuşu ile birlikte dikkat çekecek diğer tuş ise Office olacak. Office tuşu, klavyenin sağ tarafında bulunan Windows tuşunun yerini alıyor. Bu tuşla Microsoft, üretkenlik uygulamaları için bir tür merkez işlevi gören Office Windows 10 uygulaması başlatılıyor. Örneğin, Office tuşuna ve W’ya basıldığında Word, X’e basıldığında ise Excel açılabilecek. Böylece Outlook, Teams, Word, Excel, Powerpoint gibi uygulamalar kolayca açılabilecek. Bir diğer yeni düğme olan Emoji’ye basıldığında ise Windows 10’un içinde yer alan bir emoji servisini açacak. Kullanıcılar da buradan seçecekleri ifadeyi kolayca kullanabilecekler.

Microsoft

Microsoft, Office tuşu için başka klavye üreticilerine lisans verebilir

Microsoft’un dışında diğer klavye üreticilerinin bu tuşlara klavyelerinde yer verip vermeyeceği ise henüz belirsiz. Windows tuşu, Microsoft’un üreticilerle yaptığı lisans anlaşmalarının sonucu olarak standart bir konumda sunuluyor. Yazılım devinin Office tuşu için de benzer bir lisans planının olup olmadığı bilinmiyor.

Söz konusu klavyeler 15 Ekim‘de satışa sunulacak. Kumaştan avuç içi dayanağı içeren ergonomik versiyonu 59.99 dolara, küçük Bluetooth klavye ise (Bluetooth 5.0 desteği ve 3 yıla kadar pil ömrü) 49.99 dolara satılması bekleniyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

iPhone kullanıcılarına yeni WhatsApp güncellemesi geldi

iPhone kullanıcılarına, Whatsapp’ın yeni güncellemesi sunuldu. Yeni Whatsapp güncellemesiyle birlikte birçok yeni özellik kullanıcıların hizmetine sunulurken, en çok dikkat çeken özellik sesli mesajların artık bildirim çubuğunda oynatılabilmesi oldu.

ilginizi çekebilir: Televizyon alırken nelere dikkat edilmeli? Philips TV’ler neler sunuyor?

iPhone

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya çapında bir milyarı aşkın kullanıcıya sahip olduğu belirtiliyor. Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, kullanılabilirliği ve popülaritesini artırmak için çeşitli güncellemelerle karşımıza çıkıyor ve bu güncellemeler ile getirilecek yeni özellikleri ilk önce beta versiyonunda teste tabi tutuyor.

Bugün ise yeni özelliklerini tüm iPhone kullanıcılarına gelen güncelleme ile sundu. Önemli özellikler artık iPhone kullanıcıları için kullanımda. WhatsApp güncellemesi sayesinde artık size gelen sesli mesajları dinlemek için uygulamayı açmak zorunda kalmıyorsunuz.

WhatsApp

İlginizi çekebilir: Facebook, video reklam izlenmelerini şişirdiği için ceza ödeyecek

iPhone kullanıcıları artık sesli mesajlarını bildirim çubuğunda oynatabilecek

En önemli değişiklik sesli mesajların, direkt olarak bildirim çubuğu üzerinden oynatılabilmesi oldu. Kullanıcılar artık bildirim çubuğundan, mesajlara girmeden sesli mesajları dinleyebilecek. Ayrıca, kameradaki yazı tipi stillerini de T simgesine dokunarak değiştirilebilecek.

Bunun yanı sıra WhatsApp, iOS için kullanıcıların sohbetlerinde medyayı hızla düzenlemelerine ve geri göndermelerine de olanak sağlıyor. Memoji özelliği için de güzel bir haber geldi. Artık iPhone telefonunuzda oluşturduğunuz Memoji’leri mesajlaşma sırasında, emoji klavyesinden çıkartma olarak gönderebileceksiniz.

Devamını oku

Google

Pixel 4 ve Pixel 4XL, fiyatı ve özellikleri açıklandı!

Pixel

Pixel 4 ve 4XL, bugün Amerika’da yapılan Google etkinliğiyle kullanıcıların ilgisine sunuldu. Amerikan Devi’nin amiral gemi modelleriyle ilgili bilgiler ortaya çıktığından beri tüm detayları aslında öğrenmiştik.


İlginizi çekebilir: Televizyon alırken nelere dikkat edilmeli? Philips TV’ler neler sunuyor?


Google Pixel serisiyle son 3 senedir üst düzey modeller üretiyordu. Özellikle bu sene hakkında çıkan sızıntılarla ses getiren cihaz sonunda duyuruldu ve çok yakın tarihte satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Google, yeni cihazlarını, 5.7 inç boyutlarındaki küçük Pixel 4 ve 6.3 inç boyutlarındaki, daha büyük ekrana sahip Pixel 4XL olarak sınıflandırıyor. Serinin iki cihazında da Gorilla Glass 5 teknolojisiyle korunan 1080p çözünürlükteki OLED ekran tercih edilmiş.

Pixel

Cihaz, donanım kısmında Snapdragon 855’ten gücünü alan bir işlemci yer alırken, batarya tarafında Pixel 4’te 2.800mAh, 4XL’de 3700mAh kapasite gibi piyasadaki çoğu üst-düzey cihazdan daha zayıf özellikler yer alıyor. Orta sınıf telefonlar bile artık 4.000mAh sınırını aşmışken Google’dan beklemediğimiz bir hamle oldu.

El hareketleriyle cihazınızı yönetin!

Google, bu seneki cihazlarında Motion Sense (Hareket Hissi) dediği yeni bir teknolojiye yer veriyor. Sonar dalgalarla jestleri algılayan bu sistem, el hareketleriyle müzik değiştirme, alarm susturma, telefon ses ayarlarını yönetme gibi özellikleri kullanıcılar kullanabiliyor. Google bu fonksiyonunu ikinci parti uygulamalarla da desteklemeyi hedeflediğini belirtiyor.

Google, Pixel serisinde kamera inadından vazgeçti!

Firmanın cihazlarda senelerdir alışılagelmiş tek kameraya sahip bir tasarım anlayışına sahip cihazlar görüyorduk. Keza, bu tek kamera çoğu cihazın, iki kameralı kurulumlarından çok daha iyi bir performans sunuyordu. Şimdi ise Google’ın bu inadından vazgeçip, iki kameralı bir dizayna geçiş yaptığına şahit olduk.

Pixel

İki akıllı telefonda da, F/1.7 12.2 megapiksel ana kamera, F/2.4 odak açıklığa sahip telephoto lensle birlikte kullanılıyor. Cihazda bulunan donanım itibariyle 30FPS 4K videolar çekebiliyorsunuz. Özellikler ışığında diyebiliriz ki Gcam kameranın da akılıcığını işe kattığımız takdirde çok iyi işler başarabileceğinizi düşünüyoruz.

Cihazların fiyatları ne seviyede?

Pixel 4 ve 4XL, telefon pazarındaki fiyatlarla hemen hemen aynı seviyede karşımıza çıkıyor. Android 10’un saf işletim sistemiyle kutudan çıkan cihazların fiyatları 799 dolar seviyesinden başlıyor.

Pixel 4’ün 64GB’lık modeli 799 dolar, 128GB’lık versiyonu ise 899 dolardan satılacak. Pixel 4XL ise, 64GB’lık versiyonu 899 dolar seviyesinden, 128GB’lık modeli 999 dolardan satışa sunulacak.

 

 

Devamını oku