Sosyal medya

Basın Bülteni

Kesintisiz internet sunan Mesh teknolojisine geçmek için 7 neden

TP-Linck Deco Mesh

WiFi bağlantılarında kesintisiz internet bağlantısı sunan Mesh teknolojisi hangi durumlar ve ortamlar için gerekli? Detayları haberimizde.


İlginizi çekebilir; TP-Link Deco M5 Wi-Fi Mesh Wireless Router İncelemesi


Son dönemde WiFi alanında öne çıkan teknolojilerin başında ‘Mesh Teknolojisi’ geliyor. Mesh teknolojisine sahip ağ ürünleri ile WiFi konusunda birden çok sorunu –adeta sihirli bir dokunuşla- çözmek mümkün oluyor. Mesh teknolojili ürünler her ev ve kullanıcı için gerekli mi? Bu ürünler hangi durumlarda kullanılmalı? Mesh teknolojisi için Deco isimli oldukça başarılı ürünlere sahip olan ağ teknoloji devlerinden TP-Link, Mesh teknolojisinin gerekliliğini 7 maddede açıklıyor.

Mesh teknolojisi neden gerekli

 • WiFi Sinyallerinin Her Yere Ulaşamadığı Geniş/Katlı Evler

TP-Link’in Deco serisi, öncelikle çok katlı ve geniş evler için ideal bir çözüm. WiFi sinyallerinin her noktaya ulaşması bu tür evlerde ciddi bir sorun olurken, farklı ağ ürünleri (yönlendirici, menzil genişletici, erişim noktası, powerline adaptör) bir arada kullanılarak bu sorun çözülmeye çalışılıyor. Mesh teknolojili ev ağı WiFi sistemleri, bu tip evlerdeki WiFi sinyal sorununa en kesin çözümü getiriyor.

 • Çok Sayıda Cihaz WiFi’a Bağlanıyorsa

Geniş/katlı evlerin yanı sıra çok sayıda cihazın WiFi’a bağlandığı evler için de Mesh teknolojili ürünler uygun çözümler. Çünkü ağa bağlanan cihaz sayısı arttıkça WiFi bağlantı hızında kayıplar oluşuyor. Ama Deco serisi, 100 cihaza kadar kesintisiz bağlantı sağlıyor.

 • Farklı Kablosuz Ağlar Arasında Geçiş Yapmak Zorunda Olanlar

WiFi sinyallerinin menzilini genişletmek için farklı ağ ürünleri kullanarak çözüm sağlayanlar, menzil genişletici ya da erişim noktası kullananlar her cihazın kapsama alanına girerken sorun yaşayabiliyor, bağlantıda kesilme ve kopmalar oluyor. Örneğin oyun oynarken ya da Skype üzerinden görüşme yaparken bu kopmalar rahatsız edici olabiliyor. Oysa TP-Link’in Mesh teknolojili ev WiFi sistemleri ile tek bir ağ adı ile tüm evde dolaşmak mümkün oluyor. Cihazlar arasındaki geçiş otomatik olarak yapılıyor; kullanıcılar bunu fark etmiyor. Onlar sorunsuzca evin her yerinde WiFi’a bağlı olarak dolaşabiliyorlar.

TP-Link Mesh

 

 • WiFi Hızından Memnun Olmayan Kullanıcılar

WiFi kapsama alanının yanı sıra WiFi hızından memnun olmayanlar için de Mesh teknolojili ev WiFi sistemleri bir seçenek olabilir. Eğer diğer nedenlerden bir ya da birkaçı hız sorununa eşlik ediyorsa, daha yüksek hızlı yeni bir yönlendirici almak isteyenler  klasik bir yönlendirici yerine Mesh teknolojili ürünü tercih edebilirler. Çünkü TP-Link’in Deco serisi tüm ürünleri 802.11ac destekli ve kablosuz bağlantı hızları son derece yüksek.

 • Her Aile Üyesi İçin Güvenli İçerik İsteyenler

Günümüzde anne-babaların önemli kaygılarından biri de çocuklarının internet kullanımı ve sanal alemdeki güvenliği. TP-Link’in Mesh teknolojili Deco ev WiFi sistemlerinde HomeCare güvenlik paketi yer alıyor ve tüm aile üyelerinin ve ağa bağlı cihazların güvenliği sağlanıyor. Trend Micro’nun lisanslı antivirüs yazılımı da bu pakete dahil. Ebeveynler her aile üyesinin ağa bağlanacağı zamandan erişebileceği sitelere kadar her tür ayarlamayı kolayca yapabiliyor. Üstelik akıllı telefon uygulaması üzerinden bu ayarlar yapılıp ağa bağlı cihazlar takip edilebiliyor.

TP-Link Mesh 2

 

 • Zor Kurulum ve Karmaşık Yönetim Derdinden Çekinenler

Evde WiFi sorunu yaşayanlar ve farklı ağ ürünleri ile bu sorunu aşmaya çalışanlar, bu farklı ürünlerin kurulumu ve her birinin ayrı yönetimi sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle teknolojiyle çok iç içe olmayan kullanıcılar için bu önemli bir sorun olabiliyor. Oysa TP-Link’in Mesh teknolojili ürünleri kolay kurulum ve yönetim özelliğine sahip. iOS ve Android destekli Deco uygulaması ile akıllı telefonlardan görseller eşliğinde Deco ürünlerinin kurulumu ve sonrasında yönetimi son derece kolay yapılabiliyor. Ayrıca Türkiye’de tüm Deco ürünlerinde ücretsiz yerinde kurulum hizmeti de veriliyor.

 • Mevcut Ağ Ürününü Değiştirmesi Gerekenler

Evinde kullandığı kablosuz ağ çözümü eski teknoloji olan ya da yetersiz kalan ve yeni bir çözüm arayan, yeni teknolojiye yatırım yapmak isteyenler için de Mesh teknolojili çözümler bir alternatif oluşturuyor. Yukarıdaki maddelerden bir ya da birkaçı bu soruna eşlik eden kullanıcılar mutlaka Mesh teknolojili çözümleri değerlendirmeliler.

Geniş ve katlı evler, çok sayıda cihazın ağa bağlı olduğu yerler, hız ve güvenlikten ödün vermek istemeyenler için Mesh teknolojili ev WiFi sistemlerinin uygun çözümler olduğunu belirten TP-Link, bu tür cihazların fiyatlarının diğer ağ ürünlerine göre biraz yüksek görünse de tek bir paket ile tüm sorunların aşıldığı düşünüldüğünde bu fiyatın avantajlı bile olduğunu vurguluyor. Tüm bu sorunların aşılabilmesi için çoğu zaman birden fazla farklı ürünün kullanılması gerektiği ve bunların toplam maliyetinin ise daha yüksek olabileceği ifade ediliyor.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı TV

Philips 800 serisi OLED TV’leri temmuz ayında satışta!

Philips

Philips 800 serisi OLED TV’ler temmuz ayından itibaren satışa sunulacak. Firmanın yeni nesil televizyonları, 4.nesil P5 görüntü işleme motorunu, yapay zekayla birleştirmeyi hedefliyor.


İlginizi çekebilir: Philips Sound, kulaklıklara özel kampanya düzenliyor!


TP Vision tarafından yapılan açıklamaya göre; 3 farklı modelle (805/855/865) satışa çıkacak olan OLED TV’ler, 55 inch(140cm) ve 65 inch(165 cm) seçenekleriyle Temmuz ayında raflardaki yerini alacak.

4.nesil P5 görüntü işleme motorunu yapay zekayla birleştiren yeni Philips OLED TV’ler, görüntü kalitesi çıtasını yukarı taşıyor.

TV’lerde bulunan diğer özellikler:

 • 3 taraflı Ambilight
 • 9.Nesil Android işletim sistemine sahip Akıllı TV
 • 50watt çoklu hoparlör
 • Çoklu hoparlörleri ve farklı odaları birbirine bağlayan DTS Play-Fi özelliği mevcut.
 • Yapımında gerçek metal ve deri kullanılan üstün Avrupai tasarım
 • İskoç menşeili deri uzmanı Muirhead imzası taşıyan uzaktan kumanda

Philips OLED TV’ler, son 3 yıldır bağımsız uzmanlar tarafından görüntü kalitesi açısından standartları belirleyen marka olarak adlandırılıyor. Philips OLED TV’ler sadece geçtiğimiz yıl 80 makalede ‘En iyi TV’ seçilerek rakiplerini geride bıraktı. TP Vision bu başarısını; Temmuz ayından itibaren satışa sunacağı 2020 model yeni OLED serisinde de devam ettirmeye kararlı.

Yeni OLED 800 serisi 4. nesil P5 görüntü işleme motoruyla, mevcut P5 motorunun görüntü işleme teknolojisini Yapay Zeka ile birleştirirek görüntü kalitesini daha da yukarıya taşıyor.

Yapay zeka teknolojisi; görüntü işlemenin halihazırda sahip olduğu beş özellik olan (kaynak, renk, kontrast, hareket ve keskinlik) arasında denge kurarak izleyiciye daha gerçekçi ve doğal bir görüntü sunuyor.

TP Vision’un PQ uzmanları yapay zeka parametrelerini beş kategoriye ayırıyor: manzara görüntüleri, doğal bir cilt tonu, spor/hareket, kontrast ve animasyon. Yapay zeka doğru kategoriyi seçerek en doğal ve gerçekçi görüntüyü sağlamak için dengeyi kuruyor. Yeni OLED TV’ler SDR kalitesindeki görüntüleri de gerçek HDR kalitesine çıkartıyor.

“Dolby Bright Mode” seçeneği de bulunuyor!

Tüm geliştirilmiş HDR standartlarını destekleyen az sayıda TV markasından biri olan Philips TV’nin yeni OLED modellerinde, HDR 10 ve 10+ görüntü kalitesi ve geliştirilmiş Dolby Vision özelliklerine ek olarak ‘Dolby Bright Mode’ seçeneği de bulunuyor.

Philips

Yeni OLED serisi; TV’lerdeki ses kalitesini de bir ileri noktaya taşıdı. Daha derin basları ileten ekstra dört pasif hoparlörün yanında; önde bulunan iki adet 50 W’lık hoparlör sayesinde ses daha berrak hale geliyor. Dolby Atmos kod çözücü ve Virtulizer özellikleri de var olan ses kalitesini daha da yükseğe çıkarıyor.

2020 model Philips televizyonlarda; Android 9 Pie işletim sisteminin yanında Google Asistant ve Amazon Alexa özellikleri de yer alıyor. Yeni ürünlerde ultra ince altlık, çerçeve ve yüksek kaliteli metal kullanılıyor.

OLED805 modeli; koyu renkteki krom altlıklarıyla izleyiciye yüzüyormuş algısı yaratmak için özel olarak tasarlandı. OLED 855 modeliyse; yine koyu renkteki krom altık ve döndürülebilir tasarıma sahip. OLED 865 modelinde de 855 modeliyle aynı altlık bulunuyor ancak bir farkla. Bu modelde İskoç menşeili Muirhead tasarımı deri detaylar da bulunuyor.

2020 model Philips TV Oled 800 modellerinin uzaktan kumandaları ise tasarımıyla göz dolduruyor. Muirhead deri detayları bulunan uzaktan kumandalar metal kaplama, zarif, gömme ve arkadan aydınlatmalar sayesinde oldukça güzel gözüküyor.

Devamını oku

Basın Bülteni

Türk Telekom, çevreci anlaşmaya imzasını attı!

Türk Telekom, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde önemli bir anlaşmaya imza attı.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom 2020’ye sağlıklı ve güçlü başladı!


Türk Telekom, başta enerji verimliliği projeleri olmak üzere, sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarının finansmanı amacıyla, Avrupa Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam maliyeti LIBOR + 2.85% olan 6 yıl vadeli 100 milyon USD tutarında bir kredi anlaşması gerçekleştirildi.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden yatırımlara imza atarken, karbon emisyonunu sistematik olarak azaltan, enerji verimliliğine destek sağlayan yatırımlarına ve optimizasyon çalışmalarına destek veriyor. Türk Telekom bu çevreci vizyonuna paralel olarak; başta enerji verimliliği projeleri ve sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarının finansmanı amacıyla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde Avrupa Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam maliyeti LIBOR + 2.85% olan anaparası vade sonunda tek seferde ödenmek üzere 6 yıl vadeli 100 milyon USD tutarında bir kredi anlaşması imzaladı.

“Uluslararası finans kuruluşlarının güvenini gösteren gelişme”

Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilirlik politikamızın bir parçası olarak, enerji verimliliği başta olmak üzere çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Sürdürülebilirliğin evrensel ilkelerini iş modelimize, stratejilerimize ve kurumsal karar alma süreçlerimize de tam olarak entegre etmeyi planlıyoruz.

Türk Telekom

Bu alandaki hedeflerimize EBRD gibi bir iş ortağı ile ilerlememiz vizyonumuzun doğruluğunu tescilleyen aynı zamanda uluslararası finans kuruluşlarının şirketimize ve ülkemize güvenini gösteren bir gelişme. İmzalanan bu anlaşma EBRD ile olan güçlü ve uzun soluklu işbirliğimizi daha da pekiştirecek” dedi.

Türk Telekom: Çevre dostu projelere yöneliyoruz

Enerji verimliliğini artırmak amacıyla şu ana kadar birçok projeyi hayatı geçirdiklerini belirten Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, “Hızla artan müşteri sayısına ve bant genişliğine rağmen, sabit ve mobil şebekede elektrik tüketimlerini uzun yıllardır başarılı bir şekilde olumlu yönde yönetiyoruz.

Türk Telekom

Baz istasyonu, sistem odası gibi enerji tüketimi gerektiren ekipmanları daha düşük enerji tüketen modellerle değiştirdik. Baz istasyonlarında, doğaya dost klima gazı kullanmaya ve belirli bölgelerdeki baz istasyonlarını yüksek verimlilikte çalışan modellerle değiştirmeye başladık.

Projelerimiz pandemi koşullarına rağmen hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalışmalarımızla birçok global kuruluşun da raporlarında yer alıyoruz. Örneğin, Küresel e-Sürdürülebilirlik Girişimi GeSI’nin verilerine göre, Türk Telekom sabit ve mobil şebekesi ile dünyada elektrik tüketimini azaltan operatörlerden biri.

Ayrıca, şirketlerin iklim değişikliği risklerini küresel çapta raporlayan Karbon Saydamlık Projesine de (CDP) dâhiliz. EBRD ile sağlanan finansman anlaşması, başarılı bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz. Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarımızın artarak devam etmesi açısından son derece önemli” dedi.

Devamını oku

Basın Bülteni

Honor Magic Earbuds Türkiye’ye geliyor!

Honor

Honor Magic Earbuds, aktif gürültü engelleme özelliği ve daha net telefon görüşmeleri vadeden tasarımıyla çok yakında Türkiye’de satışa sunulacak.


İlginizi çekebilir: Honor Play 4, üç farklı renk seçeneği ile ortaya çıktı!


Huawei çatısı altında gençlere yönelik teknolojik ürünleriyle HONOR, akıllı yaşam stratejisi kapsamında tüm pazarlarda ürün portföyünü genişletmeye devam ediyor. Honor’un ilk aktif gürültü engelleme özellikli kablosuz kulaklığı olan HONOR Magic Earbuds, 16 Haziran’da Türkiye’de tüketicilerle buluşacak.

Aktif gürültü engelleme teknolojisi, dokunmatik kontroller ve yüksek ses kalitesini, Bluetooth 5.0 bağlantısı ile kablosuz şekilde sunan Honor Magic Earbuds, Türkiye’de inci beyazı ve açık mavi renk seçenekleriyle sunulacak.

Honor

Şehrin gürültüsüne son verin

Honor Magic Earbuds, barındırdığı iki farklı mikrofon sayesinde 32dB’e kadar çevre gürültüsünü engellemek için Hibrit Aktif Gürültü Engelleme teknolojisini kullanır. Bu sayede trafik, toplu taşıma, ofis, uçak gibi çok fazla istenmeyen sesin bulunduğu ortamlarda, dinlediğinize odaklanmanızı sağlar. Bu şekilde en sevdiğiniz şarkılardaki en ince detayları kaçırmaz, telefon görüşmelerinde ise karşınızdakini net bir şekilde duyarsınız.

Rüzgârlı havada bile sesiniz tertemiz

İçerisinde bulunan üç mikrofon sayesinde Magic Earbuds’la yapacağınız görüşmelerde sesiniz karşı tarafa yüksek kalitede aktarılır. Yoğun rüzgâr ya da arka plan gürültüsü bulunan yerlerde bile, yerleştirilmiş üç mikrofon, sesinizin düzgün şekilde iletilmesine yardımcı olyorr. Böylece telefonla konuşmanın mümkün olmadığı ortamlarda bile Honor Magic Earbuds ile rahatça sohbetinize devam edebiliyorsunuz.

Honor

Uzun pil ömrü ve dahası

Aktif gürültü engelleme (ANC) özelliğine sahip kablosuz kulaklıklar için pil ömrü genellikle kısadır. Ancak Magic Earbuds, ANC özelliği açık şekilde 3 saate kadar kesintisiz müzik dinleme, 2 saate kadar da kesintisiz konuşmaya yetecek kadar pil ömrü sunar. Ayrıca şarj kutusunun pil ömrüyle birlikte bu süre 13 saate kadar çıkıyor. Uzun pil ömrünün yanında akıllı dokunmatik kontrollere de sahip olan Magic Earbuds, EMUI 10 işletim sistemli telefonlarda da otomatik olarak hızlıca kullanılabiliyor. Kutusunda üç farklı boyda silikon uç ile sunulan Magic Earbuds, her kulak şekline uyum sağlayabiliyor.

Devamını oku