Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Tablet/Notebook/Laptop

Huawei ve Honor, oyun bilgisayarı sektörüne giriş yapmak üzere

Huawei ve Honor
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Bazı Çinli kaynaklara göre, Huawei ve Honor yakın zaman içinde oyun bilgisayarı sektörüne giriş yapacak. Markaların, ilk oyun bilgisayarlarını ise Ağustos ayında tanıtması bekleniyor. İlk cihaz, Honor tarafından tanıtılacak; ardından ise, Huawei’nin oyuncu bilgisayarını görme şansı yakalayacağız. Biz, Huawei ve Honor tarafından tanıtılan cihazlar çok büyük oranda aynı olacak ve tek farkları ise üzerindeki marka logoları olacaktır diye tahmin ediyoruz. Bildiğiniz üzere Huawei ve Honor bu taktiği birçok sektörde hali hazırda uyguluyor.


İlginizi çekebilir: Honor X10 Max, teknik özellikleri ve fiyatıyla birlikte sızdırıldı!

reklam
MSI reklamı

Huawei ve Honor oyun bilgisayarı sektöründe başarı yakalayabilir mi

Honor’un üst düzey yetkililerinden Zhao Ming tarafından yapılan açıklamaya göre, oyun bilgisayarı sektörü, Honor markasının her zaman ilgisini çeken ve firmanın içinde bulunmak istediği bir sektör idi. Ayrıca Zhao Ming, firmanın bu sektörde yer alabilmek için yıllardır alttan gelen bir hazırlık içinde olduğunu da belirtti. Firmaların rakipleri ise, Asus ve MSI gibi sektörün önde gelen markaları olacak. Bize kalırsa Honor‘la Huawei, mobil sektörde kazandıkları güveni, oyun bilgisayarı sektörüne de taşıyacaklardır. Eğer şirketler bu sektörde başarıya ulaşabilirse, büyük ihtimalle temelden getirdikleri güvenin payı da çok büyük olacaktır. Bunlara ek olarak, Honor tarafında iyi bir fiyat ve performans dengesi yakalanır ise; kısa zamanda ciddi bir atılım da görebiliriz. Oyun bilgisayarı sektöründe rekabetin artacak olması ise oyuncular için güzel haber. Umarız artan rekabet, fiyatlara olumlu bir şekilde yansır ve Honor, Huawei’nin oyun bilgisayarlarını da uygun fiyatlarla görebilme şansı yakalarız. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tablet/Notebook/Laptop

Alcatel, Türkiye’deki başarılı gidişatına devam ediyor

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Covid-19 salgını süreciyle beraber uzaktan eğitim ve evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla; tabletlere olan talep de ciddi anlamda arttı. Alcatel markası da, tablet sektöründeki başarısıyla göz doldurdu.


İlginizi çekebilir: TCL, Alcatel markalı tabletleri ile Türkiye pazarında 2. sırayı aldı

reklam
MSI reklamı

Alcatel, üçüncü çeyrekte de Türkiye’deki tablet satış sıralamasında ikinci oldu

2020’nin ikinci çeyreğinde Türkiye tablet satış sıralamasında ikinci tablet üreticisi olan şirket, üçüncü çeyrekte de bu başarısını devam ettirdi. Alcatel’in hem ikinci hem de üçüncü çeyrekte ikinci sırada yer almasını sağlayan modeller arasında, Alcatel 1T 7, Alcatel 1T 10, Smart Tab 7, 3T 8, 3T 10 7” ve 10”’in yanı sıra klavyeli cihazlar da bulunuyor.

Alcatel 3T 10

Alcatel 3T 10

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca, “Bünyemizde yer alan Alcatel, 2020’nin ikinci çeyreğinin ardından üçüncü çeyrekte de Türkiye’deki tablet satış sıralamasında ikinci marka oldu. Bir başarıyı elde etmek kadar devamını getirmek de çok önemli. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Son iki çeyrekte elde ettiğimiz satış rakamlarıyla; verdiğimiz önemin karşılığını alıyor ve tüketicilere talep ettikleri ürünü daha büyük bir istekle sunuyoruz. Tabletlerimizdeki erişilebilir fiyat ve performans özellikleri, farklı ekran büyüklükleri, klavyeli ve klavyesiz geniş ürün yelpazemizle gerek iş dünyasının gerek gençlerin gerekse evlerinden eğitimine devam eden çocuklarımızın tercih ettiği tablet konumundayız. Önümüzdeki çeyreklerde de farklı ve amiral gemisi özelliklere sahip ürünlerimizi satışa sunarak Türkiye’de elde ettiğimiz bu başarıları daha da yukarı taşımaya devam edeceğiz” dedi.

TCL_Serhan_Tunca_1

TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca

Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 

A3_10_wifi

Devamını oku

Haber

LG, 17 inç katlanabilir ekrana sahip dizüstü bilgisayar patenti aldı!

LG
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Geçtiğimiz iki yıl içerisinde Huawei Mate X serisi ve Samsung Fold serisi ile katlanabilir telefonlar oldukça popüler hale geldi. Katlanabilir akıllı telefonların önümüzdeki senelerde daha çok kullanıcıya ulaşacağı ve ana akım haline gelebileceği düşünülüyor. Ancak Samsung ve Huawei haricindeki şirketler katlanabilir telefonlar yerine kaydırılabilir teknolojiler üzerinde çalışıyor. LG ve Oppo ise kıvrılan paneller ile ilgili çalışmalar yapıyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro, selfie kamerası ile DxOMark testinde!

reklam
MSI reklamı

LG, kıvrılabilir yeni nesil dizüstü bilgisayar panelleri geliştirecek!

LG, bu sene Rollable TV adlı akıllı televizyonu ile kıvrılabilen ekranlara ilk adımını attı. Ayrıca şirket Rainbow isimli döndürülebilir ekrana sahip olan yeni bir akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. Firmanın Oppo ile ekran teknolojileri konusunda büyük bir rekabeti bulunuyor. Bu yüzden LG‘nin ürün çeşitliliğini arttırmak için pek çok sektörde yeni teknolojileri uyguladığını görüyoruz. Şimdi ise alınan yeni bir patent ile şirketin kıvrılabilen ekrana sahip 17 inçlik dizüstü bilgisayar paneli geliştireceği ortaya çıktı.

LG

Ortaya çıkan patente göre dizüstü bilgisayarın ekranı, 13,3 inç ile 17 inç arasında herhangi bir boyutta kullanılabilecek. Tıpkı Rollable TV‘de olduğu gibi kullanıcılar bu aralıkta herhangi bir boyutu seçebilecek. Patentte döndürülebilen bir web kamerasından da bahsediliyor. Her anlamda ilginç bir ekran teknolojisinin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl bu panellerle ilgili daha fazla bilginin ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Devamını oku

Haber

HP ve Lenovo, laptop satışlarında liderliği paylaştı!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Pazar araştırması şirketi Strategy Analytics, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin dizüstü bilgisayar satış verilerini yayınladı. Küresel pazarda pandemi nedeniyle yaşanan sert yükseliş dikkat çekerken, HP ve Lenovo markaları çeyreklik bazda liderliği paylaştı.


İlginizi çekebilir: Oppo Find X3, yeni bir görüntüleme motoru kullanacak!

reklam
MSI reklamı

Laptop satışları patlama yaptı, HP ve Lenovo liderliği paylaştı!

Küresel dizüstü bilgisayar pazarı, yılın üçüncü çeyreğinde 2019’un aynı dönemine göre %34 oranında büyüme sergiledi. Bu çeyrekte toplam 62.2 milyon cihaz satılırken, aslan payını HP ve Lenovo markaları kaptı. HP’nin 14.7 milyon dizüstü bilgisayar sevk ettiği belirtilirken, Lenovo ise 14.6 milyon sevkiyat ile rakibini hemen ardından takip ediyor. Böylece her iki marka da çeyreklik baza %23.6’lık pazar payına ulaşmayı başarıyor.

HP ve Lenovo’nun neredeyse yarısına hakim olduğu dizüstü bilgisayar pazarında üçüncü sırayı ise %13.7 paya sahip olan Dell alıyor. Apple %9.7’lik yüzdeyle pazar payını artıran markalar arasında yer alırken, Acer ise %7.9 pazar payı ile en çok satış yapan 5. üretici olmuş. Diğer markaların pastadan elde ettiği pay da %13.4 olarak şekilleniyor.

Öte yandan, işletim sistemine göre satılan dizüstü bilgisayar sıralamasında ilginç bir durum göze çarpıyor. Windows işletim sisteminin, tahmin edileceği üzere laptop pazarındaki payını %72.8’e yükselttiği görülüyor. Ancak yıllık bazda pazar payını %124 artıran Chromebook modellerinin %16.1 paya ulaşması dikkat çekiyor. Bu flaş sıçramanın nedeninin ise pandemi nedeniyle oluşan uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar ihtiyacı olduğu ifade ediliyor. Son olarak MacBook modellerinin işletim sistemi olan MacOS’un da %9.7 pazar payına sahip olduğunu belirtelim.

Devamını oku
MSI reklamı

HWP COIN’den Haberler