Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Huawei Mate 50 serisi bu sene gelmeyebilir!

huawei

Huawei, 2013 yılından bu yana ilkbaharda P serisini ve sonbaharda da  Mate sersinin piyasaya sürüyordu. Amerika ile aralarında olan anlaşmazlık sonucunda olan ticaret kısıtlamaları, artık Google ile iş birliği yapılmaması sebepleriyle Mate serisinin sonu gelmiş olabilir.


Bakmakta fayda var: Gate.io’dan Kripto Varlık Yönetim Yarışması | Birinciye 30.000 USD Ödül!


Yeni söylentilere göre Huawei’nin mevcut müşterilerine hizmet vermeye ve yeni nesil cihazlarına ve yakında tanıtımı olacak HarmonyOS işletim sistemiyle çıkış yapacak ilk akıllı telefon P50 serisini piyasaya sürmeye odaklandığını ve Huawe’nin standart takviminde yaklaşmakta olan  yeni Huawei Mate serisinin üyesi olabilecek 50 serisini atlamayı düşündüğü iddia ediyor.

Aslında bir iddiadan fazlası olarak, Huawei bu stratejiyle kullanarak kötü bir durumdan iyi bir düzlüğe çıkış olarak bakıyor. Zaten sınırlı  ve dikkatli bir şekilde kaynak kullanımı söz konusu iken mevcut müşterilerine en iyi hizmeti sunmak ve aynı zamanda bir amiral gemisi ile yola devam etmek daha mantıklı olarak gözüküyor.

Yeni Watch 3 Reklamında P50 Serisi Detayı – Farkettiniz mi? | Huawei Ailesi |

Hatta bu olayın garip bir tarafı olarak Huawei P50 nin çıkışını da yaklaşık 3 aydır ertelemekte. Bu yaz sonlarına doğru Mate serisinin tanıtılması gerektiğini düşünürsen geç bile kalındığını söyleyebiliriz. Ayrıca Huawei yaptığı HarmonyOS tanıtımının sonunda bizlere bir teaser olarak göstermişti. Bu gösterimi yaptıktan sonra tanıtımının yakın olması bekleniyor.

Şunu  da belirtmek gerekir ki müşterilerine daha iyi bir hizmet vermek demek; pil değişimleri, ekranlar değişimleri ve cam arka kapak değişimlerinin yanı sıra kameralar ve diğer dahili bileşenleri düşük bir fiyata teknik servis sunması anlamına geliyor.

HarmonyOS 2: Huawei'nin Yeni İşletim Sistemine Dair Notlar - Türk İnternet

Huawei’nin müşterilerine daha iyi bir hizmet vermenin dışında da HarmonyOS’a ağırlık vermek. Yeni bir işletim sistemi olmasının yanında Android’den geçişlerinde hızlı olmasını sağlamak istiyor. Son bir haftada 10 milyon cihazın aktif olarak HarmonyOS’a geçiş yaptığını söyleyebiliriz. HarmonyOS Huawei’nin tüketicilerine sunacağı en büyük yeniliği olacağı için tüketicileri bu yüzden şirketin merkezine oturtmak istiyor. Sonuç olarak birçok rakibi ile yarışmak zorunda kalacak olan Huawei özellikle 5G destekli işlemciler konusunda nasıl bir yenilik sunacağı merakla bekleniyor. Beklentilerin de Huawei P50 serisi ile bir nebze de olsa giderileceğini de hatırlatalım.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir