Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

HTC One M9’da olup Samsung Galaxy S6’da olmayan özellikler

galaxys6vsonem9

Geride bıraktığımız Mobile World Congress’in iki önemli yıldızı vardı. Bunlardan biri HTC‘nin yeni amiral gemisi HTC One M9 bir diğeri ise Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S6 idi. Her iki akıllı telefon da Android ekosisteminin şu anda en iyi akıllı telefonları arasında şüphesiz. Ancak bu haberimizde ise HTC One M9‘da olup da, Samsung Galaxy S6‘da olmayan özelliklere bakalım istedikl.

BoomSound hoparlörler

1424756574_htc-one-m8-boomsound1

HTC‘nin One M7 modelinden bu yana kullandığı BoomSound hoparlörler, şirketin kendini diğer akıllı telefon üreticilerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri. HTC One M9‘un yine ön tarafında yer verilen BoomSound hoparlörler bu sefer 5.1 Dolby Surround desteğiyle daha da güçlenmiş durumda. Bu hoparlörler ön tarafta konumlandırıldığı için hem ses deneyimini direkt olarak siz yaşıyorsunuz, hem de diğer akıllı telefonlara oranla çok daha yüksek ve temiz bir ses duyuyorsunuz.

microSD kart desteği

sandisk-200-gb-microsd-020315

Bugüne kadar Samsung’tan microSD kart desteği olmayan bir amiral gemisi görmeye pek alışık değildik. Ancak Galaxy S6 modelinde microSD kart desteği vermemeyi tercih eden Samsung, bu özelliğiyle HTC One M9’un gerisinde kaldı. Çünkü HTC One M9’da 128GB’a kadar microSD kart takarak hafızanızı genişletebiliyorken, Samsung Galaxy S6’da aldığınız modelin dahili depolama alanıyla sınırlısınız.

Çift LED flaş

HTC-One-M9---all-the-official-images

HTC One M9 modelinin 20.7 MP’lik arka kamerasında çift LED flaş yer alıyor. Bu sayede düşük ışıkta olsanız dahi renklerin çok daha düzgün göründüğü fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Galaxy S6’nın 16 MP’lik arka kamerasında ise tek LED flaş yer alıyor.

HTC Akıllı Göz Deneyimi

akıllıgözdeneyimi

Daha önce incelemesini yaptığımız HTC Akıllı Göz Deneyimi kamera özellikleri, selfie’den video görüşmelerine kadar kullanabileceğiniz onlarca farklı kamera özelliğini barındırıyor. HTC’nin kendi yazılımı olan bu ‘paket’ doğal olarak sadece bazı HTC akıllı telefonlarında yer aldığı için Samsung Galaxy S6’da yer almıyor. Samsung Galaxy S6’da ise şirketin TouchWiz arayüzünde yer alan kendi kamera özellikleri bulunuyor.

FM Radyo
motorola_fm_radio_app_icon

Herkes için olmasa da hâlâ bazı kişiler için FM radyo önemli. Bildiğiniz gibi Galaxy S4 modelinden bu yana Samsung amiral gemilerinde FM radyo seçeneği yer almıyor. HTC One M9’da ise bu özellik mevcut.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir