Sosyal medya

Uygulama

Google Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor

Google bugün yaptığı açıklama ile beraber önümüzdeki ay yayınlayacağı yeni bir uygulama ile beraber Google Fotoğraflar’a yeni özellikler getiriyor.

Bu güncelleme ile beraber Google Fotoğraflar uygulamasına çeşitli paylaşım seçenekleri gelecek. Kullanıcılar çeşitli şekillerde fotoğraflarını paylaşabilecek. Uygulama kullanıcılara hangi fotoğrafları kimler ile paylaşabileceğini önerecek. Bu özellik yüz tanıma sistemi ile çalışacak. Bir kişinin fotoğraflarını düzenli olarak bir e-posta adresine gönderen kullanıcılar yeni bir fotoğraf çektiğinde eğer bu kişi fotoğrafta yer alıyorsa uygulama paylaşım önerisi sunacak.

reklam

Fotoğraflar kısmında kullanıcılar ile paylaşılan bütün fotoğraflar ve albümler gösterilecek. Bu sayede paylaşılan fotoğraflar kolayca görüntülenebilecek. Bir de opsiyonel olarak otomatik paylaşım seçeneği gelecek. Uygulama fotoğrafta yer alan kişilerle fotoğrafı otomatik olarak paylaşacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni özellikler bu hafta içerisinde kullanıma sunulacak.

Adventure İstanbul

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulama

Zoom oldukça verimli bir yılı inanılmaz rakamlarla geride bıraktı

zoom

Zoom için 2020 yılının oldukça iyi geçtiğini tahmin etmek herhalde zor olmaz. Ki firma da yıl sonu mali raporlarında bunu doğruluyor.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 870-4.410TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam

Video konferans firması 2.65 milyar Dolar gelir ile yıllık bazda tam %326 artış gördü. Firmanın son çeyrekteki geliri ise 882.5 milyon Dolar ile önceki seneninkine oranla %369 arttı. Tahmin edebileceğimiz gibi bu artışlarda salgın nedeniyle uzaktan çalışma ve eğitim modellerinin oldukça etkisi var.

Bunun dışında firma müşteri tabanının da geçen yıla göre oldukça arttığını açıkladı. Firma şu anda 10’un üzerinde çalışanı olan 467.100 müşteriye sahip. Bu da geçtiğimiz mali yıl hesaba katıldığında %470’lik bir artış demek oluyor. Son on iki ayda 100.000 Dolardan fazla katkı yapan ise 1.644 müşteri olduğu görülebiliyor. Bu rakam da önceki mali yılın aynı döneminden %156 fazla.

reklam
Aorus reklamı

zoom

Zoom kurucu CEO’su Eric S. Yuan yaptığı bildiride; Zoom için eşsiz geçen bu yılın özellikle son çeyreğiyle birlikte sağlam bir bitiriş yaptıklarını söylüyor. Mevcut mali yıl (1 Ekim – 30 Eylül) için ise daha gelişmiş görüşmeler sağlamak için imkanları büyüttüklerini belirtiyor. Tercih edilmeleri ve güvenilmelerinden dolayı müteşekkir olduklarını bildiren Yuan; hızlı cevap verme ve uygulama yetilerinin bu iyi sonuçlarda etkili olduğunun altını çiziyor. Son olarak müşteri odaklı yapılarıyla gelişimlerini sürdürmeye çalışacaklarını da not olarak düşüyor.

Zoom uygulaması gelecek on iki ay içerisinde de bu gelişimini muhtemelen sürdürecek. Öyle ki çalışanlar ofislere dönmeye başlasalar bile firma için beklenen gelir hala 3.76 milyar ile 3.78 milyar Dolar arasında.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Samsung Windows 10 sistemine mesajlaşma uygulaması getiriyor

samsung

Bilgisayar üzerinden telefona ulaşmak ve mesaj yollamak Telefonunuz uygulamasıyla mümkün olsa da; Samsung Windows 10 işletim sistemi için kendi mesajlaşma uygulamasını getiriyor.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 870-4.410TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam

Yakın zamanda Microsoft Store üzerinden Hizmetler ve Araçlar kısmında tespit edilen uygulama; açıklamaya göre Windows üzerinden kullanıcıların telefonlarından mesaj alıp yollamasına izin veriyor.

Sammobile sitesine göre uygulama şu anda test aşamasında olup her bölgede erişime açık halde değil. Bunun dışında Samsung, kullanım alanını seçilen belirli kişilere izin vererek daha da kısıtlıyor gibi. Öyle ki Microsoft Store üzerindeki uygulamanın yanında bir de kod girişi görülebiliyor.

reklam
Aorus reklamı

samsung

Uygulama hakkındaki bilgiler oldukça az. Ancak açıklama kısmından görebildiğimiz kadarıyla uygulama 4G ve 5G mobil veri çalıştırabilen cihazlarla uyumlu halde. Bununla beraber bu özelliğe sahip bir cihazınız varsa uygulamaya şu anda erişememeniz yine de mümkün. Çünkü mevcut uyumlu Samsung cihaz listesi oldukça kısıtlı. Tabii ki uygulama daha genel çıkışını yaptığı zaman bu kısıtlamaların değişmesinin muhtemel olduğunu söyleyebilsek de; uygulama için bir Samsung telefonun gerekli olması muhtemel.

Microsoft firması şu anda sistemi için mesajlaşma dahil çeşitli imkanlar sunan Telefonunuz uygulamasını kullanıcılara sağlıyor. Onun dışında Google da Google Messaging ile benzer imkanları veriyor. Dolayısıyla Samsung firmasının neden böyle bir hamle yaptığı şimdilik pek kestirilemiyor diyebiliriz.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Uygulama

Twitter, Clubhouse rakibi ‘Spaces’ özelliğini Android’e getirdi

Twitter

Twitter, Clubhouse’un başarısına karşı erken harekete geçen platformlardan. Firma, Clubhouse gibi sesli chat (konuşma) odaları sunan özelliği olan “Spaces”i geçtiğimiz Ocak ayında bazı iOS kullanıcılarına beta olarak sunmaya başlamıştı. Dahası, ünlü sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde ise özelliği iOS kullanıcıları için herkes tarafından kullanılabilir hale getirmişti. Görünüşe göre, Android kullanıcıları da bugün itibariyle Spaces’e kavuşmaya başlıyor…


Sizler için binlerce ürün içinden özenle seçtiğimiz telefon aksesuarları listemize göz atmanızı öneririz!

reklam

Twitter Spaces sonunda Android’e geliyor

Twitter

Ünlü sosyal medya platformu, yeni Spaces özelliğinin Android’e geldiğini bugün attığı bir Tweet’le duyurdu. Buna ek olarak, şirket, yine aynı Tweet’te Android kullanıcılarının konuşmalara konuşmacı ya da dinleyici olarak katılabileceğini sözlerine ekledi. Her ne kadar iOS kullanıcıları Spaces özelliğini çok daha önce almış olsa da, tıpkı Android’de olduğu gibi, iOS kullananlar da henüz konuşma başlatamıyor. Twitter bugünkü açıklamasında bu konuya değinmemesine rağmen, The Verge’ün aldığı bilgiye göre, her iki platformun kullanıcıları da yakında kendi konuşmalarını başlatabilecek. Bunu kesin tarihi konusunda ise şu an için bir bilgi yok.

reklam
Aorus reklamı

Bu haberi de sevebilirsiniz: Twitter, ücretli takipçi özelliğini duyurdu!


Sosyal medya devi, ses özelliklerine yatırım yapmaya devam ediyor

Twitter

Aslında, Spaces özelliği, firmanın ses konusundaki ilk atılımı değil. Uygulama, yazı odaklı olsa da, uzun süredir platformuna sesli özelliklere yeni bir boyut kazandırmaya çalışıyor. Bunlardan belki de ilk akla geleni sesli Tweet’ler. Şirket, geçtiğimiz yaz iOS uygulamasına sesli Tweet atma özelliği getirmişti. Bunun yanında, Hindistan’da denemeye başladığı sesli direkt mesajlar da bu çabaların diğer bir örneği. Hatta, ünlü sosyal medya devinin bu konudaki ciddiliğini satın almalarında da görebiliriz. Öyle ki, firma bu yılın başında podcast uygulaması Breaker’ı bünyesine katmıştı. Bunun üzerine, Breaker kepenkleri indirmişti. Aslında,  Twitter’ın bu satın almadaki amacı Breaker’dan kar etmek değildi. Aksine, şirket, Breaker’ın ekibini Spaces özelliğinin geliştirilmesinde kullanmak istiyordu. Açıkcası, bu çabalar meyvesini vermeye başlıyor diyebiliriz. Bakalım, platformun ses konusundaki bu emekleri firmaya ne ölçüde fayda sağlayacak…

Kaynak: YahooFinance, TheVerge 

Adventure İstanbul
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler