Sosyal medya
MSI reklamı

Aksesuar

Galaxy Buds yeni renk seçeneği ortaya çıktı

Samsung Galaxy Buds bu yılın başında tanıtılmış ve ilgiyi üzerine çekmiş bir modeldi. 7 ağustos tarihinde gerçekleşecek olan UNPACKED etkinliği ile birlikte bu modele yeni bir renk seçeneği ekleniyor.


İlginizi Çekebilir: Huawei Mate X satışa sunmak için hazır değil

reklam

Galaxy Buds bu yıl ilk UNPACKED etkinliği ile görünmüş ve uzun bir süredir de satışta olan bir modeldi. Bu model geçtiğimiz sene tanıtılan Gear Icon X modelinin selefi. O modelden farklı olarak artık AKG tarafından sağlanan performansı, tasarımsal olarak görülen ufak yenilikler ve kablosuz şarjı destekliyor olmasıydı.

Galaxy Buds modelinin etkinlik içerisinde yeni bir rengi tanıtılacak. Bu etkinlikte Galaxy Note 10 ailesi ile birlikte göreceğimiz Aura Glow isimli renk seçeneği olacak. Bu seçenekte kulaklık gri bir renge sahip ancak asıl farklılığı gördüğümüz nokta dokunmatik panelde yer alıyor. Bu panel geçişli renk detayı ile zenginleştirilmiş bir yapıya sahip. Bu sayede Galaxy Note 10 sahibi olursanız kullanabileceğiniz en iyi aksesuar olarak görünüyor. Benzer renk seçeneklerine sahip olan diğer Galaxy modelleri ile de tasarım olarak uyuşacağını da söyleyebiliriz.

Renk geçişlerini kulaklığın yalnızca dokunmatik bölümünde değil kulaklığı koruyan ve şarj olmasını sağlayan kutusunda da görebiliyoruz. Kutu aynı şekilde parlak gri rengi ile geliyor olsa da üst tarafında görebileceğimiz üzere renk geçişine sahip olacak.

Gear Icon X modeli ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde Galaxy Note 9 kullanıcılarına hediye olarak yanında verilmişti. Kutu içerisinden çıkan AKG tarafından sağlanan kulaklığın yanında oldukça iyi bir alternatifti. Bu yıl Galaxy Note 10 ile birlikte kullanıcılara hediye edilmesi beklenen Galaxy Buds, Aura Glow rengi ile birlikte iyi bir set olacak gibi görünüyor.

Tek başına da edinebileceğiniz kulaklığı Samsung resmi sitesinde 799 ₺ fiyatı ile satın alabilirsiniz. Yeni gelecek olan renk seçeneğinin fiyatı etkileyip etkilemeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Samsung da şarj cihazlarını bazı modeller için kaldırabilir!

Yazan:

Samsung, şarj aleti konusunda Apple ile aynı fikirde olabilir. Gelen bilgilere göre firma, henüz belli olmayan bazı modeller için kutu içeriğinden şarj aletini çıkarmayı düşünüyor.


İlginizi çekebilir; iPhone 12, kutusundan şarj cihazı ile çıkmayabilir!

reklam

Uygun fiyatlı modeller için kutu içeriğinde şarj aleti olmayabilir!

Akıllı telefon pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan Samsung, hayranlarını üzecek bir hale ile bizleri karşılayabilir. Özellikle Apple cephesinde ortaya atılan iPhone 12 kutu içeriğinde şarj aleti olmayacak iddiası, Samsung tarafından üretilecek bazı akıllı telefon modelleri için de geçerli olabilir. Güney Koreli ETNews haber sitesinde yer alan iddiaya göre, 5G‘nin yaygınlaşması ile firma maliyetleri düşürmek için gelecek yıldan itibaren bazı uygun fiyatlı modellerin kutu içeriğinde şarj aletine yer vermeyecek. Ayrıca firma maliyetin yanı sıra çevresel elektronik atıklarını da minimuma indirmeyi amaçlıyor.

Samsung

Firmanın bu politikayı uygulayacağı model veya seri bilgisi henüz yer almamakta. Bu sayede üretim bandında önemli bir kalemi silebilecek firmanın bazı cihazlar için “ek paket” şeklinde şarj aleti kampanyası sunması bekleniyor. Yılda 400 milyona yakın akıllı telefon üreten firmanın 400 milyon da şarj aleti üretmesi neden bu yolu seçtiği konusunda bizlere ipucu verse de bazı kullanıcılardan tepki almaya şimdiden başladığı öğrenildi. Bakalım Samsung, hedeflediği maliyet düşürmesini fiyatlara ne kadar yansıtacak bekleyip göreceğiz. Öte yandan Apple ve Samsung firmalarına katılacak başka markalar olacak mı merakla takip ediyor olacağız.

Devamını oku

Aksesuar

Huawei, yeni bir akıllı bileklik ve akıllı saat satışa sunacak

hawei akıllı bileklik saat

Çin’in en büyük üreticilerinden biri konumunda bulan Huawei, bütün ambargolara ve zorlamalara rağmen ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Yeni sızdırılan bilgilere göre ise Huawei, yeni akıllı bileklik ve akıllı saat modelleri satışa sunacak.


İlginizi çekebilir: İngiltere, Huawei’nin 5G ekipmanlarını kaldırmaya hazırlanıyor

reklam

Huawei tarafından satışa sunulacak olan yeni akıllı bileklik ve akıllı saat modelleri ile ilgili neler biliyoruz

Yeni çıkan sızıntılara göre, Huawei cephesinin yeni bir akıllı saat ve akıllı bileklik satışa sunacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. Hatta bu ürünler için birer kod adı bile konulmuş. Bu kod adı, ürünlerin gerçek adı mı olacak yoksa geçici olarak konulan isimler mi bunu henüz bilmiyoruz. İsimlere gelince ise, akıllı saatin adı “Huawei Stia”, akıllı bilekliğin adı ise “Huawei Fides (FDS)”.

Huawei-wearables-b-909x1024

İsimlere ek olarak, cihazlarla ilgili herhangi teknik bir detay henüz ortaya çıkmamış durumda. Fakat ürünlerin tanıtım tarihi yakınlaştıkça, bu detaylar da birer birer ortaya çıkmaya başlayacaktır diye düşünüyoruz. Huawei Hongmeng OS 2.o arayüzü ise yakın zamanda akıllı cihazlar için sunulacak.Ayrıca 2020 yılının ikinci yarısında yeni “Mate Watch”ın tanıtılması da bekleniyor. Bakalım Huawei ekosistemine yeni katılacak olan akıllı cihazlarda bizleri neler bekliyor. Çinli üretici, akıllı telefon sektöründe yakaladığı büyümeyi, diğer akıllı cihazlara ait sektörlerde de yakalayabilecek mi? Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın.

Devamını oku

Aksesuar

Xiaomi 120W şarj cihazı için sertifika aldı!

Xiaomi, geliştirdiği uzun zamandır bilinen 120W gücündeki şarj aleti için sertifika aldı. Bu gelişme cihazın geliştirme aşamalarının tamamlandığı ve cihazın yakın olduğu anlamına geliyor.

Çinli 3C ajansından onay alan MDY-12-ED model koduna sahip şarj cihazı, 20V/60A çıkış değerleri ile 120W güç sunuyor. Söz konusu şarj aletinden güç alacak ilk cihazın ne olduğu hala gizemini koruyor. Tüm amiral gemisi modellerini tanıtmış durumda olan Xiaomi, gelecekte ki Mi Mix modeline bu özelliği ekleyebilir. Tabii ki yeni şarj cihazı yalnızca dizüstü bilgisayar modelleri için geliştirilmiş de olabilir.

reklam

İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi 10 Pro, selfie kamerası ile DxOMark testinde!


Xiaomi 120W Şarj

Henüz hakkında pek bir detay bulunmayan yeni şarj aleti ilgili bilinmeyenler ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır.

Devamını oku