Sosyal medya

Oyun

Final Fantasy VII Remake 100 GB’ı aşan bir boyutta olacak

Final Fantasy VII Remake 3

10 Nisan’da piyasaya çıkacak olan Final Fantasy VII Remake 100 GB’ın üstünde bir boyuta sahip olacak.

Final Fantasy VII Remake 2

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir: PlayStation 5 konsolunun fiyatına dair yeni bilgiler


Final Fantasy VII Remake’de bizi neler bekliyor?

Final Fantasy VII Remake oyunu için yapılan tanıtımların ardından oyunun çok yüksek bir boyutta olacağını öğrendik. 100 GB üzerinde oyunlar standart hale gelmeye başlarsa şimdilik işimiz yaş gözüküyor. Final Fantasy VII Remake’den önce Sony Playstation 4’e yayınlanan “Destiny 2″ ek paketlerle birlikte 165 GB’ı bulabiliyordu. Diğer yandan “Call of Duty: Modern Warfare” ise 57 GB boyutta olmasına rağmen ek paketlerle 108 GB gibi boyutlara (Xbox’ta 137 GB) ulaşabiliyordu. neredeyse oyunun kendisinin iki katı. Bunların üstüne Final Fantasy VII Remake’in de 100 GB üstünde olması şaşırtıcı olmasa gerek değil mi. İlk önce 3 Mart olarak açıklanan Final Fantasy VII Remake çıkış tarihi daha sonra 10 Nisan olarak güncellendi. Yetkililer buna sebep olarak yapım ekibinin oyunun üstündeki son rötuşlarını attığını belirttiler. Oyunda birçok özellik bulunuyor; bunlardan bazıları: savaş raporlama sistemi, ana görevlerin üstüne ek olarak gelecek yan maceraler ve yeni grafik motorları üzerine çalışılmış görüntü teknolojileri.

Adventure İstanbul

Final Fantasy VII Remake

Hangi platformlarda oynayabileceğiz?

Oyun ilk olarak sadece Playstation 4’e çıkacak. Diğer konsollar için mümkün olan en yakın çıkış tarihi ise en yakın 2021 yılının Nisan ayı gibi gözüküyor. Zaman içinde bu bilgi de netleşecektir. Oyunun geçmişine baktığımız zaten orijinal versiyonu ilk olarak 1997 yılının Ocak ayında yine sadece Playstation’da oynanmak üzere yayınlanmıştı. Daha sonra 1998 yılı Haziran ayında masaüstü versiyonu da satışa sunulmuştu. Oyun 1997’den günümüze dünya çapında 12 milyon adet satmış. Bunun 2 milyonu ise sadece Japonya’daki satış rakamı. Bakalım oyunun “remake” yani yenilenmiş versiyonu da aynı başarıyı yakalayabilecek mi? Anavatanı Japonya’da şimdiden heyecanla beklendiğini biliyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse oyunun açılış videosunu izlediğimizde bizim de içimizi bir heyecan kapladı. Umuyoruz bizim de çok beğendiğimiz bu seri başarı yakalar ve eski Final Fantasy severleri de mutlu eder. Oyunun yayınlanan açılış videosuna erişmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


FINAL FANTASY VII REMAKE – Açılış Videosu


Final Fantasy VII Remake 3

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Diablo 2 Remake için çalışmalar başladı!

Yazan:

Diablo 2 Remake

Diablo 2 Remake için gerekli anlaşmalar yapıldı. Oyun tarihinde önemli bir yere sahip olan oyunun geliştirilmesi için çalışmalara başlandığı öğrenildi.


İlginizi çekebilir; Sentetik Kornea operasyonu ile görme engelli bir kişi tekrar görebildi

reklam
Aorus reklamı

Diablo 2 Remake için Vicarious Visions ile anlaşıldı!

Oyun dünyasında yeniden yapım oyunların yani güncel adıyla “remake” yapımların sayısı gittikçe artıyor. Oyuncuların sevdiği önemli sayıda eski oyun bugüne kadar yeniden yapım süreci ile güncel oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Oyunlar tarihinin önemli bir markası olan ve hayranların deliler gibi saatlerini harcadığı bir yapım daha yenilenmiş haliyle bizleri karşılayabilir. Blizzard yapımı Diablo 2, resmi olmayan kaynaklardan gelen bilgilere göre yeniden geliştiriliyor. Çıkışından bu yana 20 yıl geçen efsanevi yapımın geliştirilme sürecine başlandığı öğrenildi.

Diablo 2

Adventure İstanbul

Classics serisi için daha önceden Starcraft 2 Remastered ve Warcraft 3 Reforged yapımlarını piyasaya çıkaran Blizzard, Diablo 2 Remake için de Vicarious Visions ile anlaştı. Tony Hawk Pro Skater 1 + 2‘yi tekrar piyasaya süren stüdyo ile anlaşan firmanın, stüdyonun yapabildiklerinden sonra yeniden yapım için oldukça istekli olduğu öğrenildi. 2007 yılında Activision ile birleştikten sonra popülaritesi gittikçe azalan Blizzard‘ın bu hamle ile birlikte güncel oyunculara da kendini yeniden tanıtma fırsatını yakaladığı konuşuluyor. Özellikle Diablo 3‘ten sonra eleştirilerin odağında kalan Blizzard, bu “remake” ile birlikte kendi hayranlarının da gönlünü kazanmayı hedefliyor. Kesin olarak duyurusu yapılmayan ancak geliştirilme sürecine başlandığı öğrenilen oyunun tam olarak ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor. Umarız 20 yılın ardından kalitesini korumuş ve güncellenmiş bir oyunla karşılaşabiliriz.


Blizzard’ın “remake” oyununu beklerken zamanın farkında olmamanızı sağlayacak kaliteli kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

Oyun

Cyberpunk 2077 ilk büyük güncellemesini aldı

Yazan:

cyberpunk 2077

CD Projekt Red’in olaylı oyunu Cyberpunk 2077, ilk büyük güncellemesini aldı. Güncelleme, konsollar ve PC için hata düzeltmeleri içeriyor.


İlginizi çekebilir; Keanu Reeves olmasaydı Johnny Silverhand böyle gözükecekti!

reklam
Aorus reklamı

Cyberpunk 2077, Polonyalı oyun geliştiricisi CD Projekt Red tarafından uzun süredir geliştiriliyordu. Dokuz yıldır geliştirme sürecinde olan oyun, bazı ertelemelerden sonra 10 Aralık 2020 tarihinde çıkışını yapmış, ancak pek çok eleştirilere sebep olmuştu. Oyunu satın alan kullanıcılar sık sık karşılaşılan hatalar, kötü yapay zekâ, canlı hissettirmeyen şehir ve FPS düşmesi gibi teknik sıkıntılar nedeniyle adeta erken erişimde olan bir oyunu yarım şekilde deneyimlemişti. Bu durum tepkileri üzerine çekerken, CD Projekt Red hisseleri de düşüşe geçmiş ve hatta Polonyalı geliştirici bazı hissedarlar tarafından dava bile edilmişti. İlk olarak özür dileyip işlerin neden ters gittiğini açıklamaya çalışan CDPR, yaptığı açıklamada oyunu böyle bırakmayacaklarını ve güncellemelerle toparlayacaklarını belirtti. Bu tarz bir geri dönüşü daha önce No Man’s Sky oyununda da görmüştük. Oyun çıktığı ilk dönem ağır eleştirilere maruz kalmış, daha sonra firma tarafından sunulan destek ve güncellemelerle oldukça sevilir bir hale gelmişti.  Yeni bir No Man’s Sky olma konusunda adımlar atan CDPR, 2021 yılının ilk büyük güncellemesini yayınladı.

cyberpunk 2077

Adventure İstanbul

Cyberpunk 2077 kurtarma planı

Cyberpunk 2077 oyunun, PC ve konsol versiyonları için yayınlanan V1.1 (versiyon 1.1) güncellemesi, oyunun toparlanması yolunda atılan ilk adım. Güncellemenin toplam boyutu ise 6.7 GB. CD Projekt Red tarafından güncelleme notlarına yazıldığına göre güncelleme, hafıza kullanım sorunlarını giderirken, sokak trafiği ve çevre hasar sistemi konusunda da düzeltmeler içeriyor. Notta aynı zamanda GPU ile ilgili bazı teknik sorunların giderildiği ve konsol versiyonlarında optimizasyon sorunlarının giderildiği, performans artışının sağlandığı belirtiliyor. Kullanıcıları oldukça hayal kırıklığına yaratan oyun, bu güncellemeler ile durumu ne kadar toparlar bunu önümüzdeki günlerde gelen haberler gösterecek. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri Trendyol üzerinden almak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız.


 

Devamını oku

Genel

Xbox Live Gold zammında geri adım

Yazan:

Xbox Live Gold

Microsoft, dün yaptığı sürpriz bir hamleyle Xbox Live Gold aboneliğine zam yaptığını açıklamıştı. Oyunculardan tepki gören şirket geri adım attı.


İlginizi çekebilir; Keanu Reeves olmasaydı Johnny Silverhand böyle gözükecekti!

reklam
Aorus reklamı

Xbox Live Gold, Microsoft tarafından konsollarda çevrimiçi oyun oynamak için sunulan bir abonelik servisi. Kullanıcılar aylık ya da dönemlik ödemeler yaparak, sistemin getirdiği bazı avantajlardan faydalanabiliyor. PlayStation tarafında karşılığı PS+ aboneliği olan bu sistemler, bir dönem çok popüler olsa bile, PC oyunculuğunun yaygınlaşması ve burada böyle bir ücretin olmaması sebebiyle gittikçe sorgulanmaya başlanmıştı. Son gelen bir haber bu durumu daha da kötüleştirdi. İlk olarak 12 aylık aboneliği kaldıran Microsoft, daha sonra 6 aylık aboneliğe 20 dolar, 3 aylık aboneliğe 5 dolar ve 1 aylık aboneliğe de 1 dolar zam yaptığını açıkladı. Oyunculardan tepki gören bu hareketten sonra şirket geri adım attı.

Xbox Live Gold

Adventure İstanbul

Xbox Live Gold zammı geri çekildi

Oyuncuların zam haberlerine tepki göstermesinin ardından Microsoft, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, “Bugün güzel değildi, oyuncular için daima en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve bugün hedefi tutturamadık. Sizi duyuyoruz ve Xbox Live Gold zammını geri çekiyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı. Oyuncuları Game Pass Ultimate almaya iten bu zamların geri alınması muhtemelen Xbox toplulukları tarafından oldukça hoş karşılanacak gibi duruyor. Yine de ABD’li teknoloji devinin aylık 15 dolara (ülkemizde 44.99 TL) sunduğu Game Pass Ultimate, standart Gold aboneliğinin fiyatını düşündüğümüzde daha mantıklı gözüküyor. Bununla beraber Microsoft, oyunculara bir de özür hediyesi verdi.

Bazı oyunlar artık Gold aboneliği gerektirmeyecek

Oyunculardan özür dilemek isteyen şirket, artık oynaması ücretsiz olan oyunların Xbox Live Gold aboneliği gerektirmeyeceğini açıkladı. Bu demek oluyor ki Fortnite gibi popüler oyunlar, bundan sonra Gold aboneliği olsa da olmasa da çevrimiçi oynanabilecek. Xbox tarafı, detayların önümüzdeki ay açıklanacağını duyurdu. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri Trendyol üzerinden almak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız.


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler