Sosyal medya

Kripto Para

Ethereum Bitcoin’i geçebilir mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin ve ikinci en büyük kripto para Ethereum arasındaki roller değişti mi? Ethereum Bitcoin’i geçebilir mi? Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky açıkladı.

Ethereum Bitcoin'i geçebilir mi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yerini Ethereum’a bırakıp bırakamayacağı konusu kripto para piyasasında her zaman tartışılan konulardan biri olmuştur. Peki, Ethereum Bitcoin’i geçebilir mi? Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin’in piyasa hakimiyetini Ethereum’a şimdiden kaybetmeye başladığını düşünüyor.

Alex Mashinsky, verdiği bir röportajda Ethereum ile Bitcoin’in rolleri değiştirdiğini, Ethereum’un durumu tersine çevirdiğini savundu. Alex Mashinsky’e göre Ethereum’un dünyanın kıymetli kripto parası olarak Bitcoin’i geçeceği gerçeğinin yaşanmaya başladığını söyledi. Mashinsky, Ethereum’un 2022 ya da 2023 yılına kadar piyasa değeri bakımından Bitcoin’i tamamen geride bırakacağını düşündüğünü ifade etti.

“Roller zaten değişti. Celsius topluluğunun toplam varlığı bakımından Ethereum, Bitcoin’i dolar bazında çoktan geçti ve bence daha geniş bir piyasa, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu akımı takip edecek. Bu değişimin daha geniş piyasada gerçeğe dönüştüğünü göreceğiz.”

CEO, BTC ve ETH arasındaki temel kullanım senaryoları arasındaki farklara değindi. Bitcoin’in temel kullanım amacının değer saklama aracı olduğunu belirtirken, ETH’da bunun yield farming ve stake etme uygulamaları olduğunu söyledi. Yield farmingin oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu söyleyen Mashinsky, Ethereum’un bundan dolayı Bitcoin’den daha geniş şekilde benimsenmeye başlayacağını söyledi.

Şu anda Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %44,6 iken bu oran Ethereum’da %18,5. Sizce Ethereum önümüzdeki süreçte Bitcoin’i geride bırakabilir mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir