Sosyal medya

Kripto Para

Bitcoin işlem hacmi son 6 ayın en düşük seviyesinde!

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik dilimde 2.000 dolarlık değer kaybı yaşadı. Bitcoin işlem hacmi bu değer kayıplarına paralel şekilde son 6 ayın en düşük seviyesini gördü.

Bitcoin, gün içerisinde 36 bin dolara kadar merdiven dayamış ve 35.970 dolara kadar çıkmıştı. Ancak bu yükseliş devam edemedi ve ardından ani bir düşüş gerçekleşti. Bitcoin 36 bin dolar sınırına gelmişken ayılar yükseliş hareketlerini durdurdu ve lider kripto para birimi 34 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bunlarla beraber Bitcoin’in son birkaç gündeki işlem hacmi de büyük bir düşüş yaşıyor. Bitcoinity verileri, büyük kripto para borsalarından bazılarında BTC işlem hacminin dip seviyeleri gördüğünü gösteriyor. Bitcoin işlem hacminde son 6 ayın en düşük seviyeleri yaşanıyor.

Bitcoin işlem hacmi

Bitcoin temmuz ayında neler yaşayabilir?

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşadığı %50’den fazla kaybı telafi etmek için uğraşsa da başarılı olamıyor. Gelen darbeler ile sürekli sarsılan BTC, kritik dönemler geçiriyor. Bitcoin için muhtemel en kötü senaryolar ne? Ünlü analist ve stok-akış modeli mucidi PlanB, yaptığı açıklamalar ile BTC için muhtemel en kötü senaryolardan bahsetti. Analiste göre S2F modeli önümüzdeki 6 ay içerisinde ya tamam ya da devam diyecek.

PlanB’ye göre BTC için muhtemel en kötü senaryo temmuz ayında 28 bin dolara kadar gerileme ve burada aylık bir kapanış. Ağustos ayı için ise fiyatın hareketlenememesi yaşanabilecek en kötü durumlardan. PlanB’nin S2F modeline göre BTC ağustos ayında hareketlenme yaşarsa %40 yükselerek yeniden 45 bin doların üzerine çıkabilir.

Bitcoin yeniden 48 bin dolar üzerine çıkarsa bu kripto para yatırımcıları için boğa koşusunun devam edeceği sinyali olacak. Koşunun devam edebilmesi için Bitcoin’in ilk başta 38 bin dolarlık direnci kırması gerekiyor.

 

 

*Yatırım tavsiyesi içermez.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir