Sosyal medya

Haber

Düşünce gücüyle fotoğraf çekebilmek artık mümkün!

Google Glass ile bildiğiniz gibi göz kırparak veya “OK Glass, take a picture” gibi komutlar vererek fotoğraf çekebilmek mümkün. Ancak bunu bir üst seviyeye taşıyan geliştiriciler, düşüncenizi okuyarak fotoğraf çekebilmenize olanak sağlayan bir yazılım geliştirdiler. Google Glass’a bağlanan ve kafanızın üst tarafına tutturulan bir apart ve yazılım aracılığıyla bu şekilde fotoğraf çekebilmek artık mümkün!

MindWave

MindWave

Londra merkezli This Place‘in geliştirdiği MindRDR uygulaması, beyin aktivitelerini görüntüleyen MindWave‘in birleşmesiyle ortaya çıkan bu projeyle düşünce gücünüzle fotoğraf çekebilmenin yanı sıra, çektiğiniz fotoğrafı Facebook veya Twitter’a yükleyebilmek de mümkün. Başınıza tutturulan bir aparat sayesinde beyin aktivitelerini daha iyi algılayan MindRDR yazılımı bir yere odaklandığınızda onu algılıyor ve odağınız en son seviyeye geldiğinde kameranın deklanşör tuşu yazılmı aracılığıyla devreye sokuluyor. Ancak bu uygulamanın Google Glass’ın da çok problem yaşadığı özel hayat gizliliğini ihlal edebileceğini düşündüğümüz zaman işler biraz değişiyor. Google şimdilik bu uygulamayı markete koymayacağını belirtiyor.

Ancak yine de This Place yazılımla neler yapılabileceğinin görülmesi adına uygulamayı ücretsiz olarak sunmuş durumda.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval