Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Covid Temaslı Takibi için yeni teknoloji BlueCats !

Covid Temaslı Takibinde yeni dönem
Darüşşafaka

Austin, Teksas merkezli kapsamlı gerçek zamanlı konumlandırma çözümleri konusunda önde gelen şirketlerden biri olan BlueCats ,BlueCats Contact Tracing Solution’ın (CTS) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Covid temaslı takibi için yeni çözümler üretmeyi hedefleyen firma daha çok toplu çalışılan ortamlardaki sosyal mesafe kurallarını kontrol etmeyi hedefliyor.


İlginizi çekebilir:MIT’in yeni giyilebilir cihazı, kafanızın içindeki kelimeleri “duyabiliyor”


Covid Temaslı Takibinde yeni teknoloji BlueCats !

BlueCats CTS, kişiler arası mesafe takibini sağlayarak ve çalışanlara görsel, fiziksel ve sesli bildirimler göndererek sosyal mesafe kurallarına uymalarını sağlar.  Tamamen yapılandırılabilir bir giyilebilir çözümü . Kısacası Covid temaslı takibi ve sosyal mesafe kurallarını sağlamayı hedeflemektedir.

BlueCats CEO’su Nathan Dunn, “Hedefimiz her zaman müşterilerimiz ve çalışanları için daha güvenli bir çalışma ortamı yaratan çözümler sunmak olmuştur” dedi. “Biz IoT ve RTLS uzmanıyız. Pandeminin ortasında güvenilebilecek doğru, gerçek zamanlı bir yakınlık çözümüne yönelik ihtiyacı karşılamak için BlueCats CTS’nin gelişimini sağladık.”

reklam
Aorus reklamı

Covid Temaslı Takibinde yeni dönem

BlueCats CTS’nin kullanımı kolaydır, birkaç saat içinde kurulabilir ve işletmelerin doğru ölçümler ve öngörülere dayalı olarak etkili kararlar almasını sağlamak için ölçeklendirilebilir. Çözüm, çalışanların kişisel verilerine veya cep telefonu verilerine erişim gerektirmeden gizliliği ön planda tutan bir sistemdir. SafetyTags adı verilen bağımsız Ultra Geniş Bant (UWB) giyilebilir cihazları kullanmak, bir doğruluk ve anonimlik katmanı sağlar. Veriler dijital olarak toplanır ve değerlendirilir, doğruluk ve hız artar ve manuel hata olasılığını ortadan kaldırır. Sistem otomatik bir rapor oluşturur ve covid temaslı takibi sağlamayı hedefler.

BlueCats CTS SafetyTag bir kişi ile ilişkilendirildiğinde, diğer SafetyTag’ler ile tüm etkileşimleri kaydeder. Konum verisi depolanmaz. SafetyTags arasındaki tüm iletişim olayları, BlueCats’in gizlilik korumalı veritabanı olan Loop Cloud‘da saklanır. Bir çalışanın semptom göstermesi veya COVID-19 testi pozitif çıkması durumunda, işveren BlueCats’in Loop Cloud platformu aracılığıyla anında bir iletişim raporu oluşturabilir. Dakikalar içinde, enfekte olmuş çalışanla yakın temas halinde olan belirli çalışanları listeler covid temaslı takibi bilgisini oluşturur. Tüm tesisi kapatmak veya tüm vardiyayı devre dışı bırakmak, işyerindeki endişeleri gidermek ve sorunsuz operasyonlar sağlamak için uygun şekilde bilgilendirilebilir, karantinaya alınabilir ve anonim olarak test edilebilir.

Dunn, “Aşılar dünya çapında dağıtılırken, her çalışanın aşı olmak istemesi veya herkesin aynı anda aşılanması mümkün degildir. Doğru ve güvenilir temas takibi, birçok şirketin aşılanmış ve aşılanmamış çalışanları barındırabilecek güvenli bir iş yeri oluşturması için bir iş gerekliliğidir.”diye devam etti.

BlueCats bazı bölgelerde kullanıma başlandı

BlueCats CTS şu anda yenilikçi gıda işlemcileri, büyük inşaat şirketleri ve üreticiler tarafından küresel olarak ve büyük ABD belediyelerinde kullanılmaktadır.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Apple Airpods 3 ve Music HiFi, yakında piyasaya çıkacak!

Apple AirPods 3
Darüşşafaka

Ortaya çıkan son söylentiler, nisan ayında Spring Loaded etkinliğinde Airpods 3 ve Music HiFi lansmanının gerçekleşeceğini gösteriyordu. Bu söylentiler gerçekleşmedi ancak yeni bir rapor bu konuyu yeniden ortaya çıkardı. Hits Double Daily tarafından yayınlanan raporda Apple, Airpods 3’ü önümüzdeki hafta piyasaya sürecek. Şirketin tam kablosuz yeni kulaklığının yanı sıra Apple Music HiFi adlı yeni özelliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu özellik, adından da anlaşılacağı üzere Spotify Music HiFi ile rekabet edecek.


İlginizi çekebilir: WhatsApp, 15 Mayıs’a kadar yeni kuralları onaylamayanları kısıtlayacak!


Apple AirPods 3, nasıl bir tasarıma sahip olacak?

HDD tarafından paylaşılan raporda, Apple AirPods 3’ün ne zaman piyasaya çıkacağı net bir şekilde belirtilmiyor. Ancak cihazın önümüzdeki haftalarda yakın bir tarihte çıkacağını biliyoruz. Bunun haricinde rapor, yeni nesil kulaklıkların Airpods Pro tasarımına ufak değişiklikler ile benzeyeceğini söylüyor. Sızdırılan bazı görüntüler, yeni nesil modellerin mevcut AirPods’lara kıyasla daha küçük bir gövdeye sahip olacağını gösteriyor. Apple AirPods 3, her ne kadar serinin üçüncü ve en son modeli olacak olsa da aktif gürültü engelleme gibi yenilikçi teknolojiler, Pro serisine özel kalacak ve bu cihazda bulunmayacak.

Apple AirPods 3

reklam
Aorus reklamı

Yeni tam kablosuz kulaklıklar, sensörlerin hizalanmasıyla birlikte düz kenarlar ile gelecek. Önceki söylentiler, kulp tipi yarı kulak içi bir tasarım ile geleceğini söylüyordu. Ancak sızdırılan yeni görüntüler, bunun doğru olmadığını gösterdi. Cihazın şarj kutusu, AirPods Pro’nunkine oldukça benzeyecek. Bununla birlikte kutunun boyutu daha küçük olacak ve şarj göstergesi de ön tarafta yerini alacak.

Apple AirPods 3

Apple Music HiFi, rapora göre müzik akışı platformlarındaki High-Fidelity özelliğinin yükselişine doğrudan katkı sağlayacak. Yeni özellik, üstün ses netliği ve derinliği sunmayı hedefliyor. Şu anda Spotify, Tidal ve Amazon Music, özel HiFi desteğini abone kullanıcıları için sunmakta. Apple, günümüzde kendi hizmetlerine yoğun bir şekilde odaklandığı için bu teknolojiden de geri kalmayacağını tahmin ediyoruz. Daha önce 9toMac, iOS 14.6 Beta sürümünde yeni bir HiFi özelliği bulunacağını keşfetmişti. 9toMac’e göre yeni sistem, “Dolby Atmos“, “Dolby Audio” ve “Lossless” için de yeni referanslar ortaya çıkartıyor. Apple Music, hiçbir zaman Dolby Atmos veya Dolby Audio özelliklerini kullanıcılar sunmamıştı. Bu nedenle, ortaya çıkan rapor ile birlikte önümüzdeki günlerde bu özelliklerden de söz edebiliriz.

Apple AirPods 3

Apple, yeni ses özelliğini şu anki mevcut müzik planı ile aynı fiyattan satışa çıkaracak. Bu da 9.99$ fiyat etiketine denk geliyor. Bu raporların kesin bilgiler olmadığını ve önümüzdeki hafta her iki söylentinin de gerçek olup olmayacağını daha net bir şekilde göreceğimizi söyleyebiliriz.

AirPods 2 teknik özellikleri

Sensörler:

  • Hüzmeleme özellikli çift mikrofon
  • Çift optik sensör
  • Hareketi algılayan ivmeölçer
  • Konuşmayı algılayan ivmeölçer

Çip: H1 kulaklık çipi

Ağırlık: Her bir kulaklık 4 gram, kutusu 40 gram

Batarya:

  • Tek şarjla 5 saate kadar dinleme süresi
  • Tek şarjla 3 saate kadar konuşma süresi
  • 24 saatten fazla dinleme süresi
  • 18 saate kadar konuşma süresi

Şarj kutusunda 15 dakika şarjla 3 saate kadar dinleme süresi veya 2 saate kadar konuşma süresi

Bağlantı: Bluetooth 5.0

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Aksesuar

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bilekliğin satış rakamları şaşırttı!

Xiaomi Mi Band 6
Darüşşafaka

Xiaomi’nin en güncel akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 6‘nın satış rakamları şaşırttı. Mi Band 6, dünya çapında yüksek satış rakamları yakaladı.

Xiaomi’nin en yeni akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 6 modelinin satış rakamları açıklandı. Kısa bir süre önce satışa sunulan Mi Band 6 kısa süre içerisinde yoğun ilgi gördü. Stokları hızlıca eriten Xiaomi, Mi Band 6 modelinin satış rakamlarını kullanıcılardan saklamadı. Gelin şimdi Xiaomi Mi Band 6‘nın satış rakamlarına ve özelliklerine göz atatlım.


İlginizi Çekebilir: Honor 50 Pro Plus modelinin tüm özellikleri ortaya çıktı!


Mi Band 6

reklam
Aorus reklamı

Xiaomi‘nin popüler akıllı bilekliği Mi Band’i bilmeyen kalmamıştır. Özellikle Mi Band 3 ile ciddi bir ilerleme kateden Xiaomi, kısa sürede üç yeni Mi Band modeli daha piyasaya sürdü. Sevilen akıllı bilekliğin son modeli Xiaomi Mi Band 6, dönemin getirdiği özellikler ile serinin arasında en iyi yeri tutuyor diyebiliriz. Öyle ki kullanıcılar kısa sürede satış rakamları ile bunu kanıtladı bile.

Xiaomi 2 Nisan‘da satışa sunduğu akıllı bilekliği Mi Band 6’nın satış rakamlarını yakaladı. Henüz yeni dünya çapında satılmaya başlanılan Mi Band 6, kısa bir sürede bir milyondan fazla satmayı başardı. Şirketin CEO’su Lei Jun yaptığı paylaşım ile Mi Band 6‘ni ndünya çapında bir milyondan fazla satış yaptığını açıkladı. Bu satışların birçoğunu ise Çin oluşturuyor. Bunun nedeni ise global satışlara henüz yeni başlanması.

Xiaomi Mi Band 6

Serinin en sevilen modeli Mi Band 3’e baktığımızda bir milyon satış rakamını tam 17 günde yakalamıştı. Yani Mi Band 6 en az diğer modeller kadar sevildi diyebiliriz. Öte yandan bu modelin ülkemizde de satıldığını belirtmekte fayda var. Şimdi gelin Mi Band 6’nın özelliklerine göz atalım.

Xiaomi Mi Band 6’nın özellikleri!

İlk olarak cihaza dışardan baktığımızda diğer modellere göre büyük bir fark göremiyoruz. Yine alışılmış tasarımı ile gelen Mi Band 6, tabiki daha yüksek özellikler sunuyor. Mi Band 6‘yı bir önceki model olan Mi Band 5 ile karşılaştırdığımızda ilk olarak daha büyük bir ekran bulunduğunu görüyoruz. Keza Mi Band 5’teki 1.1 inç büyüklüğündeki ekran yerini Mi Band 6’da 1.56 inç büyüklüğündeki AMOLED ekrana bırakmış.

Mi Band 6

152×468 piksel çözünürlük sunan bu ekran birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Bunların en başında ise 36 farklı spor modu geliyor. Bu rakam Mi Band 5’te sadece 11 idi. Öte yandan yine Bluetooth 5.0 ile gelen cihaz daha önceki modellerde bulunmayan kandaki oksijeni algılama, uykuda solunum kalitesi takibi ve anormal kalp atış hızı izleme gibi özelliklere sahip. Aynı zamanda Mi Band 6, tıpkı Mi Band 5 gibi 5 ATM‘ye kadar suya dayanıklılık gösteriyor.

Tüm bu özelliklere sahip Mi Band 6 ülkemizde ortalama 420 TL gibi bir fiyat etiketine sahip. Mi Band 5’e göre yaklaşık bir buçuk kat daha pahalı olan Mi Band 6, yeni özellikleri ile fiyatını hak ediyor diyebiliriz. Sizce Mi Band 6 nasıl gözüküyor? Fiyatları ve özellikleri göz önünde bulundurduğunuzda siz olsanız hangi modeli alırdınız? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Aksesuar

Realme Watch 2, Buds Q2 ve dahası 30 Nisan’da geliyor!

Realme Watch 2
Darüşşafaka

Realme‘nin yeni akıllı aksesuarları için geri sayım başladı. Realme Watch 2, Buds Q2 ve dahası 30 Nisan’da gerçekleşecek olan lansman ile geliyor.

Realme son dönemde çıkardığı akıllı telefon modelleri ile dikkatleri üzerine çekti. Yakın zamanda Realme 8 5G ile karşımıza çıkan şirket, TENAA’da iki üst segment model hakkında da sızıntılar vermişti. Şimdi ise 30 Nisan‘da bir lansman gerçekleştireceğini açıklayan Realme, yeni ürünlerini burada tanıtacak. Gelin detaylara göz atalım.


İlginizi Çekebilir: Realme Q3 ve Q3 Pro’nun özellikleri ve fiyatları!


Realme AloT lansmanı

Realme AloT Lansmanı!

Realme yeni bir lansman ile birçok giyilebilir teknoloji ürününü tanıtmayı planladı. Realme AloT Lansmanı adındaki bu yeni etkinlik 30 Nisan saat 12.00‘da gerçekleşecek. Malezya‘da yapılacak olan bu etkinlikte Realme yeni akıllı saatlerini, kablosuz kulaklıklarını, Bluetooth hoparlörünü ve daha birçok teknolojik ürünü tanıtacak. Tabi tüm bu lansman Koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak yayınlanacak. Gelin şimdi Realme’nin bu lansmanda tanıtacağı yeni cihazlara yakından göz atalım.

reklam
Aorus reklamı

Realme Watch 2!

Realme tarafından 30 Nisan’da tanıtılacak olan Realme Watch 2 şimdiden çok merak edilen bir akıllı saat oldu. 1.4 inç büyüklüğünde 320×320 piksel renkli dokunmatik bir ekran ile gelen Watch 2, IP68 sertifikasına sahip. Bu sayede cihaz suya ve toza dayanıklılık gösteriyor.

Realme Watch 2

257.6 x 35.7 x 12.2 mm boyutlarında oldupu söylenilen cihaz 305mAh‘lik pil ile gelecek. Bu sayede normal kullanımda 12 günlük kullanım süresi sunan cihaz, tam 90 farklı spor modu sunuyor. Bluetooth 5.0 LE desteği sunan Watch 2, Android 5.0 ile çalışacak.

Realme Cobble Bluetooth Hoparlör!

Realme‘nin AloT lansmanında tanıtacağı bir diğer ürün ise bir kablosuz hoparlör. Realme bu cihaz hakkında şimdiye kadar hiçbir sızıntıya yer vermedi diyebiliriz. O yüzden hoparlörün özellikleri bilinmiyor. Ancak Realme Cobble Bluetooth hoparlöre dışardan baktığımızda mavi kamuflaj tasarımı ile günümüz modasına da uyum sağladığını görüyoruz. Yine mavi bir kordon ile gelen hoparlör bu sayede taşınabilir olduğunu da vurguluyor.

Realme Buds Q2!

İlk olarak karşımıza 2021 Ocak ayında çıkan Realme Buds Q2 sonunda geliyor. 30 Nisan’da diğer ürünler ile birlitke tanıtılacak olan bu TWS kulaklık, fiyat olarak Realme Buds Q’ya eşdeğer olacak. Bu modelde gecikme süresini azaltan Realme, 119ms olan gecikmeyi 88ms‘e düşürmeyi başarmış.

Realme Buds Q2

20 saat pil ömrü sunduğu belirtilen Buds Q2‘nin bataryası hakkında başka bir detay yok. Realme Buds Q modeline göre daha farklı bir tasarım ile gelecek olan Buds Q2, Quite Blue adı verilen bir renge sahip olacak. Ancak ürünün siyah bir versiyon da olacak.

Realme Buds Q2

Realme Watch S Master!

Realme’nin bu lansmanda tanıtacağı bir başka akıllı saat modeli de Realme Watch S Master olacak. Master sürümü ile farklı bir tasarım dili sergileyen Realme, bu modeli farklı bir tarza hitap ettiği için tanıtacak. Daha spor bir tasarım ile gelecek olan Watch S Master, kordonundaki tasarım ile dikkatleri üzerine toplayacak.

Realme Buds Air 2 Neo!

Realme‘nin AloT lansmanında tanıtacağı bir diğer TWS kulaklık modeli Realme Buds Air 2 Neo olacak. Nisan ayının başlarında duyurulan Realme Buds Air 2 Neo, şimdi aktif gürültü engelleme teknolojisi ile tekrardan sergilenecek.

Realme Motion Gece Lambası!

Lansmanda bir de aktif gece lambası tanıtacağını belirten Realme, bu tarafta Xiaomi’nin benzer ürünü ile bir rekabete girmiş gibi gözüküyor. Halka şeklinde bir tasarıma sahip olan bu gece lambası dışardan bakıldığında oldukça şık duruyor. Beyaz renkli Realme Motion hakkında herhangi bir detay verilmese de adından da anlaşılacağı üzere harekete duyarlı bir gece lambası olduğu biliniyor.

Realme Alkali Pil!

Realme’nin bu lansmanda bana göre en ilginç modeli bu alkali piller. Realme teknoloji dünyasına kattığı ürünler ile yetinmeyip, bir de pil sektörüne giriş yapmış gibi gözüküyor. Lansman resminde gösterilen Z15(AA) ve Z17(AAA) piller Realme logolu en dikkat çeken ürünler olacak gibi duruyor.

Genel olarak baktığımızda Realme ilgi çekici bir lansman ile karşımıza çıkacak gibi duruyor. Başta da belirttiğimiz gibi Realme AloT Lansmanı, 30 Nisan saat 12.00’da gerçekleşecek. Bakalım Realme bu lansmanda tanıttığı ürünler ile nasıl tepkiler alacak. Sizce Realme’nin yeni ürünleri ilgi çekici mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

Darüşşafaka

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler