Sosyal medya

Aksesuar

Corsair K68 RGB inceleme: Suya ve toza dayanıklı oyuncu klavyesi

Corsair K68 RGB inceleme

Corsair K68 RGB inceleme videomuzda, suya ve toza dayanıklı mekanik oyuncu klavyesini inceliyoruz.

reklam
MSI reklamı

Corsair K68 RGB inceleme

Model ilk olarak şüphesiz IP32 suya ve toza dayanıklılık sertifikasıyla öne çıkıyor. Günümüzde hatrı sayılır fiyatlara satılan mekanik klavyeler, bir sakarlık sonrasında kolayca bozulabiliyor. Corsair K68 RGB modeli ise suya ve toza dayanıklı yapısı sayesinde bu konuda içinizin rahat olmasını sağlıyor.

Tasarım tarafında adından da anlayabileceğiniz üzere RGB destekli bir model olan K68, her bir tuşa farklı bir renk atayabilmenize olanak tanıyor. Şirketin CUE yazılım desteği sayesinde, hem birçok hazır RGB renk profilinden faydalanabiliyor hem de internette farklı insanların oluşturduğu renk profillerini kolayca kendi klavyenize entegre edebiliyorsunuz. Kutu içeriğinden bir bilek desteği ile gelen klavye, Türkçe Q dizilimine sahip ve harici multimedya tuşlarını da üzerinde bulunduruyor.

Performans noktasında Cherry MX Red mekanik anahtarlarını kullanan oyuncu klavyesi, birçok rakibine göre oldukça sessiz bir yapıda. Hem FPS hem de MOBA oyuncularının çoğunlukla tercih ettiği Red anahtarlar, sessiz olduğu kadar hızlı tepkime süresi ve konforlu basış hissiyatıyla da öne çıkıyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

1 yorum

1 yorum

  1. Fenasi

    23 Mayıs 2018 at 18:16

    Ben klavyemi suda yikadim, kuruduktan sonra normal birsekilde kullanmaya devam ettim. Birsey olmuyor yani.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

SELFIE ÇUBUĞU OLAN GİMBAL: Zhiyun Smooth X

SELFIE ÇUBUĞU OLAN GİMBAL: Zhiyun Smooth X

Zhiyun Smooth X incelemesi ile karşınızdayız. Hem iki yönlü sabitleme (gimbal) sistemi hem de selfie çubuğu gibi uzatma imkanınız bulunan ve piyasada fiyat/performans odaklı ürünlerden biri olan Smooth X ile alakalı düşüncelerimiz bu videoda.


İlginizi çekebilir; DJI Osmo Mobile 4, fiyatıyla birlikte resmen duyuruldu!

reklam
MSI reklamı

SELFIE ÇUBUĞU OLAN GİMBAL: Zhiyun Smooth X

285 derece roll, 300 derece pan yapabilen Zhiyun Smooth X, 235 gram’a kadar olan akıllı telefonlar ile kullanım sunabiliyor. ZY Cami uygulaması ile kontrol edilebilen Smooth X, gelişmiş ve akıllı bir selfie çubuğu olmuş.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Aksesuar

ROG Strix Impact II Wireless: Hem kablosuz hem kablolu kullanın

ROG Strix Impact II Wireless, kablosuz olarak istediğiniz performansı alabileceğiniz, aynı zamanda da kablolu olarak kullanabileceğiniz oldukça güzel bir ürün.


İlginizi çekebilir; PUBG MOBILE’DA PİNG DÜŞÜREN ROUTER! | Asus RT-AX86U Gaming Router incelemesi

reklam
MSI reklamı

ROG Strix Impact II Wireless özellikleri

USB alıcısı üzerinden 2,4 GHz bandından hızlı bir iletişim kurmanızı sağlayan ROG Strix Impact II Wireless, tasarımsal olarak sade ve şık bir ürün olmuş. 120 x 62 x 38.6 mm boyutlarında olan fare, soldaki yan tuşları dikkate almadığımız takdirde her iki elle de rahatlıkla kullanılabilir yapıda. Yani solaklar için de uygun olduğunu söylemek mümkün.

Altındaki DPI tuşu üzerinden 16.000 DPI değerine kadar hassasiyetini ayarlayabileceğiniz bir optik sisteme sahip olan ROG Strix Impact II Wireless, SmartHop özelliği ile bazı kablosuz cihazlarda yaşanan frekans çakışmasının da önüne geçiyor. En uygun ve boş olan frekans üzerinden USB alıcı ile iletişim kuran ürün, bu sayede bağlantı kopma sorunu yaşamadan kesintisiz bir kullanım vadediyor.

Hızlı bir oyuncu faresi

Ürün 40 G hızlanma değeri ve 400 IPS maksimum hız değerine sahip. Impact II Wireless, anlık refleks hareketlerinize anında tepki vererek oyunda öne geçmenizi sağlayabilme kapasitesine sahip. 93 gramlık ağırlığı ise ideal olmuş. Ne ağır ne de hafif bir ürün olan bu oyuncu faresi rakiplerine nazaran daha hafif olmasıyla bileğiniz için de bir rahatlık sunuyor.

Aura Sync destekli arkadaki ROG logosunu ve scroll tuşunu kontrol edebileceğiniz cihazda RGB açık 48 saat, kapalı halde iken 89 saate varan bir kullanım ile günlerce sorunsuz bir kullanım sunuyor. Aynı zamanda pili bitmesi durumunda ise direkt olarak kablolu bir şekilde oyun ve işlerinize devam edebilirsiniz.

Toplam 5 programlanabilir tuşları ile kullanım tarzınıza göre atamalar yapabilir, hafızasında 3 farklı profil ile oyun ya da iş durumlarına özel geçişler yaparak anında hazır hale gelen bir fareye sahip olabilirsiniz.

Değiştirilebilir anahtarlar, ayarlanabilir DPI

Üzerinde yer alan değiştirilebilir anahtarlar ile uzun kullanım ardından yenileyerek hayatınıza devam edebileceğiniz bir ürün de olması güzel. Çünkü genellikle değiştirilemeyen anahtarlara sahip olan farelerde yenileme yapmak durumunda kalıyorsunuz. Pivot mekanizması ise anında tıklama desteği de sağlıyor.

DPI tuşları varsayılan olarak 400 – 800 -1600 ve 3200 DPI değerlerine, yani en popüler değerlere sahip. Tabiki isterseniz kendi kullanımlarınıza göre bunu ayarlayabilirsiniz. Bunu da Armoury Create üzerinden kolayca yapmanız mümkün.

Alt tabanda beyaz renkle bulunan PTFE Teflon yüzey, sürtünme katsayısı sayesinde ne sert ve zorlayıcı ne de çok kaygan bir durum yerine ideal bir kayma hareketi sağlıyor. Aynı zamanda daha uzun süre kalan bu pedler, sıvı temasından da etkilenmiyor.

Genel olarak baktığımızda ROG Strix Impact II Wireless, basit ve sade tasarım ve aynı zamanda performans arayanlar için ideal bir ürün konumda. Hem kablolu hem kablosuz kullanılması ise önemli artılarından biri. Anahtar değişimi ise öne çıkan özelliği diyebiliriz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Aksesuar

Dört dörtlük kablosuz klavye ve fare seti! | Logitech MK540 Advanced incelemesi

Dört dörtlük kablosuz klavye ve fare seti! | Logitech MK540 Advanced incelemesi

Logitech MK540 Advanced incelemesi ile karşınızdayız. Logitech’in sessiz, şık ve konfor unsurlarının ön planda tutulduğu bu kablosuz fare ve klavye setine yakından bakıyoruz.


İlginizi çekebilir; Gece kadar sessiz klavye ve fare | Logitech MK470 & M350

reklam
MSI reklamı

Logitech MK540 Advanced özellikleri

MK540 Advanced hassasiyet, konfor ve güvenilirlik için tasarlanmış bir kablosuz klavye ve mouse seti olarak dikkat çekiyor. Aşina olduğunuz tuş şeklini, boyutu ve hissi sunaken, kıvrımlı ve her iki elle kullanıma uygun mouse ise iki avucunuza da rahatça oturacak şekilde tasarlanmış.

Düz, 4 ve 8 derece açılarda kullanılabilen klavye, sessiz ve rahat kullanım için ideal durumda. Fare ise sağlak ve solak kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği tarzda olması, üzerindeki sade hissiyat ile ofis ve ev kullanımlarında oldukça rahatlık sunabilir.

36 aya varan kullanım süresi de kutu içeriğinden çıkan piller ile yıllarca kullanım imkanı sağlıyor.

Detayları videomuzda görebilirsiniz. İyi seyirler…

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu