Sosyal medya

Haber

Combat Arms’a muazzam yenilikler geliyor

Combat Arms

Nexon Europe, oyunseverlerin büyük rağbet gösterdiği çok oyunculu online oyunu Combat Arms’ın oyun içi ekonomisine bir dizi yeni güncelleme getirdiğini duyurdu.  Ön yüklemenin bir parçası olan bu güncellemeler saha şartlarını eşitlemeyi ve oyun deneyimini zenginleştirerek oyunculara daha çok keyif verme amacını taşıyor. Konuyla ilgili basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Büyük ilgi gören Combat Arms’a muazzam yenilikler geliyor

reklam

Nexon Europe, oyunseverlerin büyük rağbet gösterdiği çok oyunculu online oyunu Combat Arms’ın oyun içi ekonomisine bir dizi yeni güncelleme getirdiğini duyurdu. Ön yüklemenin bir parçası olan bu güncellemeler saha şartlarını eşitlemeyi ve oyun deneyimini zenginleştirerek oyunculara daha çok keyif verme amacını taşıyor.

Bu ayın ilk ekonomi güncellemesi bir günlük kiralama sistemi olacak. Bu sistemle oyuncular belli bir eşyayı kalıcı bir satın alma işlemine gerek olmaksızın, Eşya Puanı (GP) ile kiralayabilecekler. Bu değişiklik oyunculara büyük bir yenilik getiriyor. Oyuncular eşyaları bir gün için kiralamakla da sınırlı kalmayacak, diledikleri sürece günlük bazda kiraladıkları eşyaları yenileyebilecekler. Bu ay oyuna bir de ücretsiz silah rotasyon sistemi eklendi. Mevcut silah havuzundan çekilebilecek bu ücretsiz silahlar, koşulları eşitlemek için sürekli rotasyonda kalacak ancak bu özellik sınırlı bir süre için oyunculara sunuluyor. Fiyatlama konusunda yapılan düzenlemeyle oyuncuların silahlarını yükseltme koşulları daha da iyileşecek ve oyundan alınan keyifte devrim niteliğinde değişimler yaşanacak.

Combat Arms

Bundan sonraki değişikliklerle ilgili ipuçları veren Nexon Europe yeni bir envanter yönetimi stili üzerinde çalıştıklarını da duyurdu

 

Geçtiğimiz ay önyükleme sonucunda oyunda bir dizi değişikliğe tanık olmuştuk. Örneğin GP güncellemesi ile daha çok puan kazanılması, böylece puan, eşya ve silah alımlarında daha adil bir düzen sağlanmıştı. Siyah ve gri HiSec’lerin tek ve yenilenmiş bir kasayla değiştirilmesi sayesinde Nexon Cash (NX) kullanmayan oyuncular büyük faydalar elde ediyor. Silah yenileme kitindeki değişiklerle ise bu kite daha uzun sure sahip olmak isteyen oyunculara daha fazla seçenekler sunuluyor.

Nexon Europe Ürün Müdürlerinden Jason Han, konuya ilişkin şu açıklamayı yapıyor: “Oyunlarımızda oyuncu deneyimini zenginleştirmek için sürekli değişiklikler yapmaya çalışıyoruz fakat bu kez Combat Arms’daki değişimler gerçekten çok önemli ve oyucuların maksimum olumlu sonuç alması üzerine tasarlandı. Bu küçük değişikliklerle oyunculara verilen seçenekler Combat Arms deneyimlerinden kendi tarzlarında daha çok keyif almalarını ve bir oyuncunun sadece daha çok oynadığı için öne geçmesini engelleyerek herkesin oyunda daha iyi zaman geçirmesini sağlayacak. Bu muhteşem değişikliklerin bir an önce kullanılmaya başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.”

Bundan sonraki değişikliklerle ilgili ipuçları veren Nexon Europe yeni bir envanter yönetimi stili üzerinde çalıştıklarını da duyurdu. Yeni silah alımı seçeneklerini kaybetmeyecek olan oyuncular envanterlerinde sırf yer olmadığı için eşyalarını atmak zorunda kalmayacak. Yeni bir takas sistemi getirilecek ve oyuncular eski eşyalarını yenileriyle değiştirebilecekler. Oyuncuların gözlerini dört açarak bu sistemin nasıl işlediğine dair duyuruları takip etmeleri öneriliyor. Yeni değişiklikler çok yakında duyurulacak.”

 

Titanfall Frontier’s Edge DLC’si çıktı

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Huawei P40 serisi, Wi-Fi 6+ ile gelecek!

Huawei P40

Huawei P40 serisinin önümüzdeki ay gelmesi bekleniyor. Çin‘den gelen bir rapora göre, P40 serisinin Huawei tarafından şirket içi bir çözüm olan Wi-Fi 6+ ile geldiğini göreceğiz. Raporda ayrıca Huawei‘nin 24 Şubatta yeni Wi-Fi 6+ uyumlu routersleri açıklayacağı da iddia ediliyor. Şirket Wi-Fi 6+ üzerinde oldukça yoğunlaşmış durumda gözüküyor.


İlginizi çekebilir: Huawei P40 ve P40 Pro, 5G desteğiyle göründü!

reklam

Wi-Fi 6+ ne kadar etkili olacak?

Wi-Fi 6+ teknolojisinin, Samsung Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+ ve yeni piyasaya sürülen Galaxy S20 serisinde gördüğümüz Wi-Fi 6‘dan (802.11ax) tam olarak ne kadar iyi olduğu belli değil. Ne kadar iyi veya kötü olduğunu zamanla göreceğiz fakat Huawei oldukça iddialı gözüküyor, şu anlık kesin bir bilgi gelene kadar beklemek zorundayız.. Yaşadıkları Google sorunu ardından Huawei daha güçlü gelmeye çalışıyor, resmi açıklama geldiğinde ne kadar başarılı olduklarını göreceğiz.

Huawei P40

Weibo‘da bir Huawei yöneticisi, Wi-Fi 6‘ya sahip akıllı telefonların 1200 Mbps‘ye kadar teorik bir hıza ulaşabileceğini söyledi. Ancak gerçekte sadece 900 Mbps hızına erişebildiklerini belirtti. Bu durum, 2018‘de piyasaya sürülen Huawei Mate 20′nin başardığından daha kötü gözüküyor. Wi-Fi 6+‘ın ise şu anlık hangi hızlara ulaşabileceği bilinmiyor.

Raporun doğru olup olmadığını görmek için pazartesi‘ye kadar beklememiz gerekecek ve eğer doğru olursa, Wi-Fi 6+ hakkında çok daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Z Flip, ABD stoklarını dolduruyor!

Samsung Galaxy Z Flip‘in geçtiğimiz hafta ABD‘de hızlı bir şekilde tükendiğini açıklayan firma, bugün çevrimiçi stoklarını dolduracak. Bu telefon ülke çapındaki perakende satış mağazalarda sınırlı miktarda mevcut. Kısa sürede çevrimiçi mağazalarda ise tükenmiş durumdaydı.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Z Flip dayanıklılık testine girdi!

reklam

Samsung Galaxy Z Flip hangi sitedeki stoklarını doldurdu?

Samsung, 21 Şubat Cuma günü yani bugün Galaxy Z Flip‘in Samsung.com‘daki stoklarını dolduracağını açıkladı. Bu da Samsung S20 serisinin ön siparişe başladığı zamana denk geliyor. Stoklar çok hızlı bir şekilde dolup tekrardan tükeniyor. Aynısı Galaxy S20 serisi için de olacak mı merak konusu.

Samsung Galaxy Z Flip

Galaxy Z Flip özellikleri neler?

Galaxy Z Flip şirketin ikinci katlanabilir akıllı telefonu. Snapdragon 855+ SoC ile güçlendirilen telefon, 2636×1080 piksel çözünürlüğünde 6.7 inçlik katlanabilir Dinamik AMOLED bir ekrana sahip. Samsung bu telefonu ile ekran konusunda oldukça başarılı bir iş yapmış durumda. Galaxy Z Flip kutudan Android 10 sürümü ve arayüz olarakta One UI 2.0 ile çıkıyor. Pil konusunda ise 3300 mAh değerinde bir pil kapasitesine sahip. Kamera dizilimi ise üç kamera olmak üzere, 12 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 10 MP selfie kamerası ile geliyor. 256 GB depolama alanı ve 8 GB RAM ile birlikte gelmesinin yanı sıra SD kart desteği maalesef bu telefonda bulunmuyor.

Devamını oku

Yazılım

Microsoft Defender, iOS ve Android’e geliyor!

Windows, çoğu konuda mükemmellikten uzak bir işletim sistemi olsa da güvenlik tarafında iyi işler çıkarıyor. Genellikle kullanıcı deneyimine olumsuz etki etmeyen, iyi çalışan ve antivirüs uygulamalarına olan ihtiyacı çok büyük ölçüde azaltan Microsoft Defender, iOS ve Android işletim sistemlerine mi geliyor?

Microsoft Defender, uzun zamandan beri Windows 10 işletim sistemi içinde zararlı yazılım koruması, kimlik avı önleme ve ebeveyn kontrolleri görevlerini üstlenen, sistem içine gömülü bulunan Microsoft yazılımıdır. Piyasaya sürülmesi sonrası çoğu konuda antivirüs uygulamalarına ihtiyacı ortadan kaldıran yazılım diğer işletim sistemlerine de gelecek gibi görünüyor.

reklam

İlginizi çekebilir: Windows 10 Nisan 2020 sürümü ile sunulacak özellikler


CNBC’nin haberine göre Microsoft, çok yakında yazılımın iOS ve Android sürümlerini piyasaya sürecek. Microsoft Defender yazılımının Windows üzerinde ki ana görevi kötü amaçlı yazılımları tespit etmek. Fakat yazılımın mobil sürümleri ile kimlik avını önlemeye odaklanacağı belirtiliyor. Microsoft, Android tarafında Google Play Protect’e rakip olmak istiyor. iOS işletim sistemi kullanıcıları ise cihazlarına güvenlik yazılımı kurma alışkanlığına sahip değiller desek yanlış olmaz. Ne kadar başarılı olacağını önümüzdeki günlerde göreceğimiz Microsoft, büyük bir pazar olarak gördüğü güvenlik yazılımları pazarında pay sahibi olmak istiyor.

Habere göre önümüzdeki günlerde yazılımın Linux sürümü de yayınlanacak. Kendi işletim sistemi ile mobil pazarda yer bulamayan Microsoft’un, uygulama ve servisleri ile tüm platformlarda bulunarak bu pastadan pay sahibi olma hedefinde olduğunu biliyoruz. Microsoft bu hedef doğrultusunda hamlelerini sürdüreceğe benziyor. Microsoft Defender yazılımının iOS ve Android sürümlerinin yayımlanacağı kesin tarih henüz duyurulmadı.

Devamını oku