Sosyal medya

Kripto Para

Coinbase borsası halka arz oluyor!

coinbase

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, halka arz oluyor. Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımla kararı geniş kitlelere duyuran borsa gerekli işlemler için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurulduğunu bildirdi.

İlginizi çekebilir: Coinbase CEO’sundan yeni kripto yatırımcılarına “dikkat” önerisi

Coinbase, S-1 formu SEC’e gönderdi!

Resmiyette Coinbase Global Inc. olarak geçen dev kripto para borsası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olan SEC’e ( Securities and Exchange Commission) halka arz işlemleri için gerekli belgeleri gönderdi. SEC prosedüre göre inceleme işlemlerini tamamladığında ise S-1 formunun efektif hale gelmesi bekleniyor. Halka arz (Initial Public Offering, IPO) işlemlerinin ilk aşaması olarak yer alan S-1, işlemi başlatmış kabul ediliyor.

SEC standartları tarafından belirlenen S-1 formu şirketle ilgili sermayenin planlı kullanımı, güncel iş modelinin detaylandırılması, rekabet, fiyat metodolojisi gibi birçok bilgiye yer veriyor. Son günlerde yaşadığımız Bitcoin’in rekor tazeleme hamlesinden sonra Coinbase’in bu haberi de piyasada etkili olacaktır. Güncel borsalar arasında hacim açısından Binance, Huobi, OKEx, BitMEX gibi borsaların ardında sekizinci sırada yer alan Coinbase’in hacmi ise 2.470.727.020 dolar. Borsa, şu anlık herhangi bir satış işlemi gerçekleştirilmediğini de belirtti. Sırada SEC’in gerekli incelemeleri yapması ve halka arzı onaylaması var. Ardından gelecek olan menkul kıymetlerin satışı ise ABD’de 1933 yılında çıkarılan ‘Menkul Kıymetler Kanunu’ çerçevesinde yapılacak.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Tuna Karataş

Teknoloji evreninde neler olup bittiğine meraklı bir kişilik.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir