Sosyal medya

Haber

CeBIT Hannover Almanya 2014’ün Partner Ülkesi, İngiltere olarak açıklandı

Dünyanın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CeBIT Hannover Almanya, 10-14 Mart 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek. En son teknolojilerin sergileneceği fuar, bu yılda çok sayıda panel ve sempozyuma ev sahipliği yapacak. Fuarın bu yılki ana teması ‘’Datability’, partner ülkesi ise İngiltere olacak.

Deutsche Messe’nin CeBIT Hannover Almanya sorumlusu ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Marius Felzmann ve İngiltere Ticaret & Yatırım CEO’su Nick Baird, Londra’daki hazırlıklar için niyet mektuplarını imzaladıklarını açıkladı.

CeBIT Hannover Almanya katılım için yazılım firmalarına 70 bin TL tutarında ön teşvik sağlanıyor!!

Türkiye’den fuara katılmak isteyen yazılım firmalarına T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Teknolojik Ürünlerin Tanıtım ve Pazarlanmasına İlişkin Destek Yönetmeliği”  ile; San-Tez Projeleri (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı), Teknogirişim Sermayesi Desteği Projeleri (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı), TEYDEB  Projeleri (TÜBİTAK) Girişimcilik Aşamalı Destek Programı ( TÜBİTAK) , Öncelikli Alanlar Ar-Ge Programı (TÜBİTAK), Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı (KOSGEB), Ar-Ge Proje Destekleri: Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), BOREN Projeleri: Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, AB Destekli Ar-Ge Projeleri, Diğer Kamu Destekli Ar-Ge Projeleri sonucunda ortaya çıkan teknolojik  ürün veya prototiplerin  tanıtım ve pazarlanmasına yönelik destek sağlanacaktır.

CeBIT Deutsche Messe AG Kıdemli Başkan Yardımcısı Marius Felzmann ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel’inj katılımı ile 20 Kasım Çarşamba günü İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan CeBIT Deutsche Messe AG Kıdemli Başkan Yardımcısı Marius Felzmann; ‘’CeBIT Hannover Almanya’ya 2013‘te büyük bir ‘’Business Event’’ yaşandı. 100 ülkeden katılım gerçekleşirken ziyaretçi sayısı yüzde 75’ten, yüzde 85’e yükseldi.  Katılımın geneline baktığımızda ise özellikle çok farklı sektör temsilcilerinin  olduğunu görüldü.. Özellikle sanayi, kamu, pazarlam, satış ve IT çevrelerinden katılım yoğunluğu gerçekleşti.

alexander-kuhnel-marius-felzmann

2014 yılında CeBIT Hannover Almanya’da bir çok değişim rüzgarı yaşanacak. CeBIT Fuarı kendi alanında eşsiz ve çok önemli bir platform. Bunun en önemli göstergesi ise bu fuara katılanların yüzde 60´ının diğer fuarlara katılmıyor oluşu. Bu hedef grubunu sadece CeBIT’de görüyorsunuz. Biz özellikle IT alanında profesyonel müşteriye hizmet sağlıyoruz Burada ilginç bir gelişme ise IT programlarından yatırım planı düşünenler de var. Fuarın toplam hacmi 20 milyon Euro kadar.  2014 için planlarımız arasında CeBIT’in en önemli IT platformu olması durumunu korumak, Business Event’lerde yeni yapılar oluşturarak, fuara ek olarak konferanslarla birlikte yürütmek. Bunu profesyonel ziyaretçiler için yaptık. Konu başlıklarını değiştirdik. Business event’te süreler önemli. Önceden Salı günü başlarken Pazartesi’den Cuma’ya kadar olması kararlaştırıldı.

Basın toplantısında konuşan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel; ”Fuarın bu yılki ana teması ‘’Datability’, büyük veri ve bunun kullanımında sürdürülebilirlik ve sorumluluk ilkelerini takip etmenin önemini vurgulamak için oluşturulmuş bir sözcüktür. Datability ile, akıllı veri analizi ve güçlü veri güvenliği en önemli dijital endüstri trendlerinden birisini oluşturmaktadır. “dedi.

Deutsche Messe Yönetim Kurulu Üyesi Oliver Frese ,”İki sanayi ülkesi arasındaki bu ortaklık, Avrupa’nın gücünün bir ispatıdır. Global anlamda büyük pay sahibi olan BT temsilcilerinin merkezi olan İngiltere ve Almanya, çok başarılı BT başlangıçlarına sahiptir. Ortak Ülke konsepti ile tasarlanan yakın işbirliği, her iki ülke için de daha büyük ticari potansiyeller barındırıyor.” dedi.

Toplantıda, Almanya ve İngiltere’den gelen mesajlar da paylaşıldı.

BITKOM Başkanı Dieter Kempf, “İngiltere, Almanya’dan sonra gelen Avrupa’nın en büyük ikinci bilgi ve iletişim teknolojileri pazarıdır. 2014 yılında düzenlenecekolan CeBIT’de mümkün olacak network kurma olanağı ve diyalog fırsatları, katılımcılara muazzam faydalar sunacak. Özellikle küçük ve orta ölçekli işler için fuar uygun maliyetli ve oldukça etkili bir uluslararası ağı kurma fırsatı sağlayacak.” diye belirtti.

İngiltere Ticaret ve Yatırım CEO’su Nick Baird: “BITKOM ve CeBIT’in İngiltere’ye sunduğu 2014 için Partner Ülke olma teklifini kabul etmekten dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayız. Ticaret fuarları global olarak iş başarısının kalbinin attığı yer olmaya devam ediyor. Her yıl İngiltere Ticaret & Yatırım, yüzlerce İngiliz şirketinin tüm dünyadaki fuarlarda yer almasına destek oluyor. Almanya’daki ana sektörel fuarların çoğu ve dünyanın en büyük BİT fuarı olan CeBIT, gelecek yıl İngiltere’nin ileri teknolojisinin uluslararası anlamda tanıtılmasında önemli bir basamak olacak” diye belirtti.

Tron’dan kaçmış gibi görünen motosiklet: Kawasaki J

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir