Sosyal medya

Haber

Blizzard’ın yeni MMO’su Titan dedikoduları devam ediyor

ss12

Blizzard’ın her ne kadar milyonlarca oyuncusu olsa da artık yavaş yavaş yaşam döngüsünü tamamlayan oyunu World of Warcraft, yerini bir kaç yıl içerisinde Titan kod adlı yeni MMO’ya bırakacak.

Uzun süredir üzerinde dedikodular dönen Titan ile ilgiliyse neredeyse hiç bir bilgi sızmayan Titan ile ilgili bu sefer sızıntı olduğu iddia ediliyor. Titan Focus isimli, özellikle Titan oyunu için açılmış web sitesinin iddasına göre oyun, dünyanın oluşum tarihini konu alacak. Konusu tamamen mevcut Blizzard markaları Diablo, Starcraft, Warcraft’tan tamamen ayrı olacak.

Oyun ile ilgili bir diğer iddia da içerisinde zamanda yolculuk kavramının bulunacağı. Bu sayede Yunan, Roma ve Viking mitolojisinden bol bol alıntı görebileceğiz. Zaten Blizzard’ın ilk oyunu da bildiğiniz gibi “Lost Vikings”di. Senaryoyu yazan ekipte Ejderha Mızrağı, Diablo, Warcraft gibi evrenlerin kurgulanmasında payı olan Richard A. Knaak da bulunuyor.

Titan ayrıca yüksek seviye PC’ler için tasarlanmasına rağmen yeni nesil konsollara da destek verecek bir Blizzard oyunu olacak. Oyunun e-spor karşılaşmaları yapılacak bir şekilde PvP ve PvE sistemleri olacak. Bu da oyunda WoW tarzında arena dövüşlerinin olabileceği iddiasını doğuruyor.

Titan ile ilgili ilginç bir dedikodu da Ultima Online oynayanların hatırlayacağı ev kurma sistemi olacak. Oyuncular hem kendileri için hem de lonca / klanlar kendileri için ev belki de kale yapabilecekler. Bu da oyunda kuşatmaların olabileceğini habercisi.

BlizzCon 2013’te Titan’ın ilk sinematik videosunun gösterilmesi bekleniyor.

Kaynak: AliveInGames aracılığıyla UberGizmo

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir