Sosyal medya

Güç Kaynağı

Güneş enerjisi ile telefonunuzu şarj edin! | BlitzWolf BW-L2 incelemesi

Güneş enerjisi ile telefonunuzu şarj edin! | BlitzWolf BW-L2 incelemesi

Mobil cihazlar için güç üniteleri sağlama konusunda oldukça güvenilir olan BlitzWolf’un 15W değerine varan güç üreterek telefonunuzu ve bu değerdeki herhangi bir cihazınızı şarj edebilecek güneş panelli şarj aletini inceliyoruz.

Osman’ın test ettiği ürün, özellikle kamp ve outdoor sporlar ile uğraşanlar için geliştirilmiş gibi olsa da deniz kenarı gibi güneş alan herhangi bir ortamda kullanabilmenizi sağlıyor.

reklam
Aorus reklamı

Detaylarını videomuzda görebilirsiniz, iyi seyirler…

Güneş enerjisi ile telefonunuzu şarj edin! | BlitzWolf BW-L2 incelemesi

Adventure İstanbul

Aşağıdaki bağlantılardan ürünün bizim incelediğimiz 15W ve daha güçlü 28W olan versiyonlarını satın alabilirsiniz.

BlitzWolf BW-L2 (15W); https://bit.ly/2MaTKGR
BlitzWolf BW-L2 (28W); https://bit.ly/2vECm2X
Ayrıca Banggood uygulamasını buradan indirirseniz %10 indirim kazanabilirsiniz; https://banggood.app.link/gWMtoMFHFR

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güç Kaynağı

Asus ROG Strix 750W Gold güç kaynağı incelemesi

Asus ROG Strix 750W Gold güç kaynağı incelemesi

ROG ailesine ROG Thor modelinin ardından yeni güç kaynakları ekleniyor. Ekibe yeni katılan yeni nesil 80 Plus Gold sertifikalı ROG Strix 750W Gold, özel soğutma sistemiyle kullanım süresini uzatıyor.


İlginizi çekebilir; Qi oyuncu ekipmanları: Hangi ROG ürünleri Qi standardını destekliyor?

reklam
Aorus reklamı

Asus ROG Strix 750W Gold, tasarımsal olarak Republic of Gamers imzasını taşıdığı çok net belli oluyor. Metal bir yapıda gelen ROG Strix 750W, dış görünümü değiştirilebilir olarak sunuyor. Böylece Türkiye’de bulabileceğiniz tek özelleştirilebilir güç kaynağı konumunda. Manyetik logo ve çıkartmalar ile ürünün yanları ve hatta güç girişi bölümündeki ROG logosunu da özelleştirebildiğiniz şekilde tasarlanan ROG Strix 750W Gold modeli bu ufak detayıyla bile fark yaratmayı başarıyor.

Adventure İstanbul

Özel soğutma

Soğutma tarafında eksen teknolojisine sahip fan tasarımıyla aşağı yönlü hava basıncını arttıran üründe, 0 dB teknolojisi de mevcut. Bu sayede belli bir ısının altında, yani günlük kullanım senaryolarında güç kaynağı fanı çalışmadan sessiz bir şekilde güç akışı sağlıyor. Buna ek olarak fanlarda yer alan çift rulman sistemiyle klasik fanlara göre iki kat daha uzun ömürlü olan ROG Strix 750W, ROG soğutma blokları sayesinde de önemli ve kritik bileşenler ekstra bir koruma ile daha uzun ömürlü çalışabiliyor.

80 Plus Gold sertifikası

Güç kaynaklarında önem arz eden 80 Plus sertifikasında 80 Plus Gold seviyesinde enerji verimliliği sağlayan ürün %100 yük altında sertifikası olmayan benzer güç kaynağına göre %87 oranında çok ciddi bir verimlilik ile bütçenizi koruyor. Bu sertifikanın yanı sıra düşük RDS MOSFET ve Japon kapasitörler ile verimlilik konusunda çok önemli gelişmeler sunan ROG Strix 750W Gold güç kaynağı bu konuda oldukça iddialı durumda.

Modüler kablolama

Bir kasa toplama aşamasındaki en meşakkatli iş olan kablolama için tamamen bir modüler yapıda gelen güç kaynağı bir adet 24 pim, iki adet 6+2 pin PCI-e ve iki adet 8 pin CPU kablosu beraberinde voltaj dalgalanmalarını azaltan kapasitörlerle birlikte geliyor. Sarmal koruma ile hem şık hem aşınma ihtimalini düşüren ROG Strix 750W gereksiz kablo yığınını engelliyor.

Sonuç olarak ROG Strix 750W Gold güç kaynağı güçlü sisteminde güçlü ve güvenilir bir güç kaynağı arayanlar için ROG imzasını taşıyan yeni nesil bir ürün olarak karşımızda. Aynı zamanda tamamen aynı özelliklere sahip ROG Strix 650W modeli ne daha az güç gerektiren sistemlerde yanınızda olacak.

Devamını oku

All-in-one

Efsane AMD X570 AORUS sistemi! (Ryzen 7 3800X, RX 5700 XT, 1 TB Gen 4 SSD)

Efsane AMD X570 AORUS sistemi! (Ryzen 7 3800X, RX 5700 XT, 1 TB Gen 4 SSD)

Bu videomuzda Gigabyte’ın oyuncu markası Aorus’a ait X570 sistemiyle karşınızdayız.


İlginizi çekebilir; Gigabyte Türkiye X570 ürünlerinin lansmanını gerçekleştirdi

reklam
Aorus reklamı

Efsane AMD X570 AORUS sistemi! (Ryzen 7 3800X, RX 5700 XT, 1 TB Gen 4 SSD)

Yeni nesil PCIe 4.0 bandını kullanan sistemimizde AMD Ryzen 7 3800X, Radeon RX 5700 XT, Aorus NVMe Gen4 1 TB SSD, 16 GB Aorus RGB bellekler bulunuyor.

Adventure İstanbul

Aorus X570 Xtreme ana kartının üzerine inşa edilen bu sistem, özellikle performans noktasında fazlasıyla iddialı konumda. Peki neler sunuyor? Cevabı videomuzda!

Sistem Özellikleri;

Anakart: X570 AORUS XTREME
İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5700 XT 8 GB
Depolama: Aorus NVMe Gen 4 SSD 1 TB
Bellek: Aorus RGB Memory 16 GB Kit 2x 8 GB DDR 4 3200 MHz
Güç: Gigabyte G750H – 80 Gold Plus – Modüler
Kasa: Gigabyte C200 Glass
İS: Windows 10 Pro

Devamını oku

ASUS

Güç kaynağı tanrısı: Asus ROG Thor 1200W Platinum incelemesi

Asus ROG Thor 1200W Platinum

Republic of Gamers ailesiyle her zaman tepeye oynayan Asus, şimdi de güç kaynağı konusunda İskandinav mitolojisinde hakkını veren Thor’dan adını alan Asus ROG Thor ile karşımıza kusursuz bir güç kaynağı sunarak çıkıyor.

Asus ROG Thor 1200W Platinum İncelemesi

Asus ROG Thor 1200W Platinum

reklam
Aorus reklamı

Asus mühendisleri tarafından geliştirilen ve aradığınız her detayı barındıran Asus ROG Thor, 80 Plus Platinum sertifikasına sahip 1200 Watt güç üretebilen bir güç kaynağı olarak en iyisini isteyenler için ortaya çıkıyor. %100 Japon üretimi kapasitörler ve diğer üst düzey bileşenlerle üretilerek verimlilik noktasında kusursuz olan ürün, %100 yük altında %89, %50 yük altında ise %92 verimliliğin garantisini vermesinin yanı sıra rakiplerinden farklı olarak OLED güç ekranına sahip. Bu ekran üzerinden bilgisayarınızın ne kadar güç tükettiğini anlık olarak takip etmenize olanak tanıyan Asus ROG Thor, bu sayede özellikle güç tüketimine dikkat eden kişiler için önemli bir detayı sunmuş durumda.

Üst düzey soğutma

Asus ROG Thor 1200W Platinum

Adventure İstanbul

1200 Watt güç üretebilen Thor için önemli detaylardan bir diğeri ise 130 mm Asus’un Wing-Blade patentine sahip fanı ile bileşenleri soğutma işini üstlenerek uzun ömürlülük katarken, IPX5 toza dayanıklılık sayesinde de söz konusu fan sürekli aktif olarak kalabiliyor. Ayrıca güç kaynağında bulunan 0 db teknolojisi sayesinde düşük güç tüketimi durumlarında fanın tamamen kapanmasını sağlamak için termal sensörlerden yararlanıyor. Böylece ROG Thor, yük altında değilken sessiz bir şekilde çalışabiliyor. Soğutma içi ek olarak ROG ürünlerinde dikkat çeken soğutma bloklarının kullanıldığı ürün, 1200 Watt’lık güç kaynaklarına nazaran %20’ye varan daha düşük sıcaklıkta kalmasını sağlamayı başarıyor.

Modüler tasarım

Asus ROG Thor 1200W Platinum

Söz konusu özelliklerin yanı sıra sadece işinize yarayacak kılıflı kabloları kullanmanız için modüler bir tasarım sunan Asus ROG Thor 1200W Platinum, Kılıflı kablolar arasında bir adet 24 pin, dört adet 6+2 pin PCI-e ve iki adet 8-pin CPU kablosu bulunuyor. 15 ayrı pin girişini ayrıca ASUS anakartınızdaki adreslenebilir RGB başlığına takılabilen bir adet RGB bağlantısı da yer verilmiş olduğu dikkatimizi çekti.

Aura Sync desteği

Asus ROG Thor 1200W Platinum

Artık tüm ROG ürünlerinin vazgeçilmezi olan Aura Sync RGB aydınlatmaya da sahip olan Asus ROG Thor 1200W Platinum, Aura Sync ile beraber Asus sisteminizle ortak olarak çalışabilen çeşitli aydınlatma seçeneklerini destekliyor. Tabiki RGB sevmeyenler için kapatılabilir olan bu özelliğin farklı bir şıklık kattığını da belirmeden geçmeyelim.

Sonuç olarak;

HWP Üstün PerformansAsus ROG Thor 1200W Platinum şu anda OC sistemler ve ağır yük altında çalışacak güçlü bilgisayarlar için en ideal güç kaynağı çözümü olduğunu belirtmek istiyoruz. Hem sağlam ve şık tasarımı hem de özel OLED ekranından güç tüketimi takibi yapabileceğiniz yegane bir ürün olarak bizden tam not almayı başarıyor. Dilerseniz ürünün detaylarına da buradaki adresten bakabilirsiniz.

 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler