Sosyal medya

Donanım

ASUS Republic of Gamers, Ares III’ü sunar

ROG Ares III'te ekran kartınızdan en iyi performansı alabilmenizi sağlayan ASUS'a özgü bir araç olan GPU Tweak de yer alıyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG) sınırlı sayıda satışa sunulan Ares III’ü tanıttı. Dünyanın en hızlı suyla soğutulan oyun ekran kartı unvanına sahip Ares III, tek yuvalı ince bir tasarım içeriyor. Hızı 1030MHz’e çıkarılmış çift AMD Radeon Hawaii XT R9 290X GPU ve 5000MHz saat hızına sahip 8GB GDDR5 bellek ile donatılan ROG Ares III’in performansı ışık hızına ulaşıyor. Bu canavar, 3DMark Fire Strike Extreme testinde %15 daha hızlı performans gösteriyor ve Battlefield 4 oyununu 4K UHD çözünürlükte (3840×2160) GTX™ Titan Z’den %33 daha yüksek kare hızında çalıştırıyor.

El ile oyulmuş bir EK su soğutma bloku içeren ROG Ares III, suyla soğutulan birinci sınıf tasarımı sayesinde referans alınan R9 295X2’den %25 daha düşük sıcaklıklar sunuyor. Daha gelişmiş soğutma ve dayanıklılık sağlaması için ASUS’a özgü Super Alloy Power bileşenlerle donatılan ROG Ares III, hız aşırtma ve çevrimiçi akış için basit olduğu kadar esnek kullanım seçenekleri de sunan GPU Tweak aracı ile birlikte geliyor.

 

El ile oyulmuş bir EK su soğutma bloku içeren ROG Ares III, suyla soğutulan birinci sınıf tasarımı sayesinde referans alınan R9 295X2'den %25 daha düşük sıcaklıklar sunuyor

El ile oyulmuş bir EK su soğutma bloku içeren ROG Ares III, suyla soğutulan birinci sınıf tasarımı sayesinde referans alınan R9 295X2’den %25 daha düşük sıcaklıklar sunuyor

İncelikli bir teknik içeren sınırlı sayıda kart
Detaylara yakından dikkat edilerek özenle geliştirilen ve titizlikle üretilen ROG Ares III, ince yapısı ve karta hassas biçimde uyması için el ile oyulan ET su soğutma bloku gibi birinci sınıf tasarım öğeleri içeriyor. Suyla soğutulan bu üstün ekran kartı, referans alınan R9 295X2’den %25 daha soğuk çalışıyor. ROG Ares III, Fire Strike Extreme benchmark’ında 4K UHD (3840×2160) çözünürlükte GTX Titan Z’den %15 daha hızlı çalışıyor ve Battlefield 4’ü %33 daha yüksek kare hızı ile çalıştırıyor.

Ayrı ayrı numaralandırılmış olarak sadece 500 adet üretilecek olan ROG Ares III, koleksiyonerler için ideal bir parça olmaya aday.

Siyah metalik kapasitörler ve 16 fazlı Super Alloy Power ile Digi+ VRM
ROG Ares III, 16 fazlı beton çekirdek güç tasarımı ile Digi+ voltaj düzenleyici modül (VRM) ve Japon yapımı 10K siyah metalik kapasitörler sayesinde referans tasarım olan 12 fazlı Radeon R9 295X2’ye kıyasla çalışma gürültüsünü %30 azaltırken dikkat dağıtıcı uğultu ve vızıltılar oluşturmadan enerji verimliliğini de %15 arttırıyor. Dahası, Digi+ VRM voltaj modülasyon toleransını, genel kararlılığı ve hız aşırtma potansiyelini de arttırıyor.

ROG Ares III'te ekran kartınızdan en iyi performansı alabilmenizi sağlayan ASUS'a özgü bir araç olan GPU Tweak de yer alıyor.

ROG Ares III’te ekran kartınızdan en iyi performansı alabilmenizi sağlayan ASUS’a özgü bir araç olan GPU Tweak de yer alıyor.

ROG temalı GPU Tweak ve canlı akış aracı
ROG Ares III’te ekran kartınızdan en iyi performansı alabilmenizi sağlayan ASUS’a özgü bir araç olan GPU Tweak de yer alıyor. Kullanımı kolay arayüzü sayesinde saat hızları, voltajlar, fan performansı ve çok daha fazlasına gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilmenizi sağlayan GPU Tweak, hız aşırtmayı daha kolay ve güvenli hale getiriyor.

Üstelik GPU Tweak’in akış aracı sayesinde ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabilirsiniz; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebilirler. Dahası, akış penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

Dell’den 27 inç boyutlu “5K” monitör!

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval