Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

ASUS, Bay Trail işlemcili Transformer Book T100’ü tanıttı

Intel’in yeni nesil Bay Trail Atom işlemcileri tanıtıldı ve haberini sizlere aktardık. Şimdi sıra bu işlemcileri kullanan akıllı cihazları tanıtmaya geldi. Bay Trail işlemcili cihaz tanıtımı konusunda erken davranan firma ASUS oldu. ASUS Transformer Book T100, Windows 8.1 işletim sistemini kullanan, giriş seviyesi bir 10.1 inç tablet bilgisayar.

10.1 inç 1366 x 768 piksel IPS dokunmatik ekrana sahip olan ASUS Transformer Book T100, Intel’in 1,33GHz hızında çalışan Atom Z3740 işlemcisiyle çalışıyor ve bu işlemci 2GB çift kanallı RAM ile destekleniyor.

asus-intel-bay-trail-transformer-book-t100

Cihazın boyutları 26,4 x 17,0 x 1,04cm. Tabletin tek başına ağırlığı 550 gram, dock ile birlikte ağırlığı ise 1100 gram. ASUS Transformer Book T100’de microUSB yuvası, microHDMI yuvası ve kulaklık/mikrofon jakı bulunuyor. Klavye dock’u ekstra USB 3.0 yuvasını bünyesinde barındırıyor.

ASUS, bu cihazda bulunan 31Wh pilin yaklaşık 11 saat kullanım süresi sunduğunu belirtiyor. Bu müthiş sürede Intel Bay Trail işlemcinin payının büyük olduğu vurgulanıyor. 32GB’lık Transformer Book T100 tabletin fiyatı 349$, 64GB’lık versiyonun fiyatı 399$ olarak belirlendi. Üstelik bu fiyatlara dock klavye ve ön yüklü Office 2013 de dahil. Bu bilgisayarın ülkemize ne zaman ve hangi fiyatla geleceğini bilemiyoruz, ancak bu yıl özellikle Intel Bay Trail Atom işlemcili mobil cihazlar piyasaya damgasını vuracak gibi görünüyor.

Intel’den dört çekirdekli mobil işlemciler geliyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval