Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple WWDC online olarak yapılacak!

Apple WWDC

Dünya genelinde etkisini gösteren Koronavirüs salgını, toplulukları bir araya getiren etkinlikleri tehlikeli hale getiriyor. Çoğu firma bu tehlike karşısında kalabalıkları bir araya getirmek yerine etkinliklerini internet üzerinden canlı olarak yapma yoluna gidiyor. Her yıl gerçekleştirilen Apple WWDC (World Wide Developer Conference) etkinliği de tarihinde ilk defa fiziksel olarak yapılmayacak.

WWDC etkinliği Apple’ın her yıl uygulama ve oyun geliştiricilerini bir araya getirdiği, yeni araç, uygulama ve servis duyurularının da yapıldığı bir etkinlik. Bu yılın Haziran ayında Amerika’nın California eyaletinde yapılacak olan etkinliğin yeri ve zamanı değişmedi. Fakat etkinlik tarihinde ilk defa fiziksel olarak yapılmayacak. İnternet üzerinden canlı yayınlanacak olan etkinlikte her yıl olduğu gibi pek çok duyuru ve geliştirici oturumuna yer verilecek. Etkinlik ile ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda geliştiriciler ile paylaşılacak.


İlginizi çekebilir: Apple, İtalya’daki mağazalarını bir süreliğine kapatıyor


Apple WWDC etkinliğinin fiziksel olarak yapılmaması elbette etkinliğin yapılacağı bölge için oldukça büyük bir ekonomik kayıp olacak. Bunu önlemek amacıyla Apple, San Jose şehrinde bulunan yerel kuruluşlara 1 milyon dolar destek yapacak.

Apple WWDC etkinliğinin internet üzerinden yapılacağı duyurusu kapsamında Koronavirüs kelimesine hiç yer verilmemesi de dikkat çeken bir diğer konu oldu. Apple duyurusunda, güncel sağlık koşulları gereği yeni bir etkinlik formatı yapmamız gerekti gibi bir ifadeye yer verdi. İnternet üzerinden yapılacak etkinliğin ne kadar verimli olacağını önümüzdeki günlerde görüyor olacağız.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taylan Özgün

Teknoloji sever, mühendis, yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval