Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple, İtalya’daki mağazalarını bir süreliğine kapatıyor

Apple İtalya'daki ii

İtalya’da artan Covid-19 salgını ve uygulamaya konulan karantina önlemleri ile beraber Apple; İtalya’daki mağazalarını bir süre için kapatma kararı aldı. Mağazaların ne kadar süre kapalı kalacağını kestirmek şimdilik zor gözüküyor.


İlginizi çekebilir: Apple mağazaları Corona virüs sebebiyle kıtlık yaşıyor!


Apple neden İtalya’daki mağazalarını kapatıyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp, bütün dünyaya yayılan; bu günlerde İtalya’da da hızlı bir yayılım gösteren Covid-19 salgını; sadece İtalya’yı değil, bütün ülkeleri endişelendiriyor. İtalya, bu yazıyı yazdığımız an itibariyle Çin’den sonra, Sars-Cov-2 ismini taşıyan ve Covid-19 hastalığına neden olan virüsün; en çok yayılım gösterdiği ikinci ülke konumunda.

İtalya, Apple için ise 60 milyonluk nüfusa sahip büyük bir pazar. Buna rağmen, en başta çalışanlarının sağlığını gözetmek adına; artan salgına karşılık olarak Apple, İtalya’daki mağazalarını bir süre için kapatacak. Bu Apple’ın tarihinde bu kararı ikinci kez alışı olacak. Daha önce ise geçtiğimiz aylarda Apple, Covid-19 salgını dolayısıyla Çin’deki mağazalarını kapatmıştı. Şu günlerde Çin’de hayat biraz daha normale dönmeye başladı. Umarız Apple’ın şu anda Çin’de salgının yavaşlaması ile mağazalarını tekrar açmaya başladığı gibi; İtalya’da da salgın yavaşlar. Ayrıca dileriz ki salgın bir an önce durur; ve hayat, hem Çin, hem İtalya hem de salgınla yüzleşmekte olan bütün dünya ülkeleri için normale döner. Siz Apple’ın aldığı bu karar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval