Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple, iPhone Fiyatlarına Yeniden Zam Yaptı

Akıllı telefon fiyatlarının sıklıkla yukarı ve aşağı yönlü dalgalanmalar yaşadığı son günlerde, Apple’dan yeni bir zam haberi geldi. Uzun bir süre iPhone 11 fiyatını 7.000 TL bandında tutarak stabil bir fiyatlamayla bu modeldeki ve genel ürün gruplarındaki satış başarısını ciddi anlamda artıran şirket, geçtiğimiz günlerde bütün iPhone modellerinin fiyatını güncellemiş ve güncellenen fiyatlarla iPhone 11’in fiyatı 7.000 TL’den 11.000 TL’ye kadar gelmişti. Şimdiyse, aradan çok da uzun bir süre geçmeden Apple’dan 2. fiyat güncellemesi gelmiş oldu.


İlginizi çekebilir: Apple Hisseleri, Morgan Stanley Fiyat Hedefini 200 Dolara Yükseltince Yükselişe Geçti!


iPhone fiyatlarında güncelleme sonrası nasıl bir tablo ortaya çıktı

Apple’ın en güncel akıllı telefon ailesi olan iPhone 13 ile başlayalım. iPhone 12 ailesinin başarısının ardından müşteriler tarafından heyecanla karşılanan iPhone 13 serisi, lanse edildiği günden bu yana dünya çapında ciddi bir satış hacmi yakaladı. 120 Hz ekran tazeleme hızı, A15 Bionic işlemci gibi dikkat çeken özelliklere sahip cihazların bulunduğu iPhone 13 ailesinde yeni fiyatlar şu şekilde:

iphone fiyatları 3

17 Aralık 2021 itibariyle eğer bir iPhone 13’e sahip olmak isterseniz ödemeniz gereken minimum ücret 19.999 TL olarak karşımıza çıkıyor. Eğer iPhone 13 ailesinin en üst modeli olan Pro Max versiyonunun 1 TB hafızaya sahip modelini satın almak isterseniz de bu noktada 41.999 TL’lik bir fiyat etiketiyle karşılaşıyorsunuz.

iPhone 11 için fiyatlar ne durumda

Bize kalırsa Apple’ın son 2 yıldır ülkemizde en çok tercih edilen telefonları arasında zirveye oynayan isim iPhone 11. O yüzden iPhone 11’in fiyatına bakacak olursak; cihazın 7.000 TL bandından 11.000 TL bandına çıkması sonrası, son fiyat güncellemesiyle de 13.999 TL’ye ulaştığını görüyoruz. Eğer cihazın daha yüksek hafızaya sahip 128 GB’lık versiyonunu tercih etmek isterseniz de ödemeniz gereken ücret 14.999 TL olarak belirlenmiş.

iphone 11 fiyat

iPhone 12 ailesi

iPhone 11 ve 13 ailesi arasında güzel bir boşluk yakalayarak konumlanan iPhone 12 ailesi için de güncel fiyatlar şu şekilde:

iphone 12 fiyat

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval