Sosyal medya
MSI reklamı

Mobil

Android 7.1’de Nasıl Boş Alan Elde Edersiniz?

Android kullanıcılarının gün aşırı karşılaştığı depolama sorunu, Nouhat 7.1 güncellemesi ile tarih olabilir. Ne var ki bunu başarmak için bazı adımları atmanız gerekiyor.

Yeterli depolama elde etmek akıllı telefon kullanıcılarının sürekli boğuştuğu bir sorun. Ne var ki Android 7.1 bu işi tek bir noktada ele alacak bazı entegre araçlarla birlikte. Hangi seçeneklerin var olduğunu kontrol etmek için Ayarlar> Depolama alanına doğru yol almanız yeterli. Android’in önceki sürümlerinde olduğu gibi, kategoriye göre kullanılan bir depolama dağılımı görürsünüz Depolama koşullarınız net bir şekilde belirtilir.

reklam

androidBununla birlikte, listenin üst kısmındaki Depolama Alanını Yönet’i seçerek yeni aracı incelemenizi öneririz. Akıllı Depolama alanına geçiş yaptığınızda ve telefonunuzun belleği dolduğunda yedeklenen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak kaldıracak bir seçenek göreceksiniz. Android 7.1 temelli akıllı telefonunuz varsa, tam kapasiteli bir ücretsiz depolama alanı elde edersiniz.

Depolama alanı yönetin

Bu ibareyi gördükten sonras “Şimdi temizleyi” seçerseniz, ögeleri kaldırmak için daha özel seçenekler elde edebilirsiniz. Bu ögeler, uzun süredir kullanılmayan uygulamaları veya fotoğrafları arar ama Android 7.1 daha fazlasını başarabilir.

Telefonunuzda hangi uygulamalarının ve diğer ögelerin ana depolama alanında olduğuyla ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Cihazınızı tüketen uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi edinin ve gereken düzenlemeleri yapın. Paylaşılan depolama menüsünden, uygulamalar, resimler veya videolar gibi herhangi bir kategoriye dokunabilirsiniz. Bu da, hangi bölümün en çok yeri işgal ettiğini keşfetmenize yardımcı olur.

Sorunun çözülmesi yolundaki diğer bir alternatif adım ise taşıma menüsü. Gereksiz yer kaplayan uygulamaları, SD kart gibi boş alanlara taşımanız mümkün.

Listenin üst kısmındaki “Depolama Alanını Yönet” imgesini seçerek aracı inceleyin. Akıllı Depolama alanına geçiş yaptığınızda ve telefonunuzun belleği dolduğunda yedeklenen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak kaldıracak bir seçenek göreceksiniz. Nougat temelli cihazlarla bu işlemi gerçekleştirmek sadece birkaç saniye alacak.

“Şimdi temizlemeyi” seçerseniz, ögeleri kaldırmak için daha spesifik seçenekler elde edebilirsiniz. Bu ögeler, uzun süredir kullanılmayan uygulamaları veya fotoğrafları aradığı için güncel mobil işletim sisteminde pek çok seçenek emrinize amade olacaktır. Gerisiyse sizin tercihinize bağlı.

İngiliz Dili Edebiyatı ve Kamu Yönetimi alanlarından mezunum. Şu anda Tarih Yüksek Lisansı yapıyorum. Oyun, bilim-kurgu ve fantastik edebiyat, çizgi roman ve tabii ki sinema ve dizi tutkunuyum. Şimdilerde yeni Star Wars ve Justice League filmleri için gün sayıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil

Android’den iPhone’a WhatsApp transferi nasıl yapılır? (Yedekleme / Geri yükleme)

WhatsApp transfer

Mobiletrans ( http://bit.ly/2sDQ07y ) ile Android’den iPhone’a WhatsApp transfer yedeği ve geri yüklemesi yapabilirsiniz.


İlginizi çekebilir; Pek bilinmeyen WhatsApp ipuçları ve eklentiler (VİDEO)

reklam

Mobiletrans, Filmora, Dr.fone, Pdfelement ve Recover.it gibi güvenilir yazılımlarıyla ünlü Wondershare’in Android ve iPhone modelleri için kullanabileceğiniz aktarım yazılımıdır. Mobiletrans ile WhatsApp dışında Line, Kik, Viber ve WeChat konuşmaları arasında iPhone ve Android cihazları için aktarım yapabilirsiniz.

*Bu bir Advertorial’dır.

Devamını oku

Güvenlik

ESET’ten Tatil İçin Önemli Uyarılar!

Yazan:

Dünyaca ünlü siber güvenlik firması ESET, özellikle yaz tatiline çıkanlara önemli uyarılarda bulundu.

Gün geçmiyor ki bir bilgisayar korsanı, yeni ve gelişmiş bir siber tehdidi ortaya sürmesin. Kullanıcılar artık hiç olmadığı kadar dikkatli olmak zorunda. Dünyanın en bilinen güvenlik şirketlerinden ESET, konuyla ilgili bazı uyarılarda bulundu.

reklam

Tatilden önce neler yapmalısınız?

  • Mutlaka bir güvenlik yazılımı kullanın! Her gün ortaya 350.000’den fazla yeni tehdit çıkıyor. Lisanslı bir antivirüs ve internet güvenliği yazılımı işinizi görecektir.
  • Güncellemeler ve sistem yamalarını kesinlikle ihmal etmeyin. Windows, MAC OS X, iOS ve Android güncellemelerine de dikkat edin.
  • Verilerinizi yedekleyin! Tatilde başınıza bir iş gelirse(telefonun suya düşmesi ve çalınması) durumunda verilerinizi geri getirebilirsiniz.
  • Basit şifreler kullanmayın. Şifreleriniz 12345 gibi basit değil; harf, rakam ve hatta sembol içermelidir.
  • USB aygıtlarını kontrol etmeyi unutmayın.

eset

Devamını oku

Mobil

Akıllı Telefonunuzun Sizin İçin Mesaj Okumasını Nasıl Sağlarsınız?

Yazan:

Çok ama çok az kişi kendilerine gelen özel mesaj ve bazı bilgilerin yüksek sesle okunmasını ister. Ancak özellikle araçla seyir ederken bu özellik sizin için çok faydalı olabilir.

Telefonumuzun mesaj  ve ekrandaki metinleri sizin için yüksek sesle okumasını sağlamak için sandığınızdan çok kolay. Hazırladığımız rehberde, yazılı metnin sizin için, akıllı cihazlardan okunmasını işleyeceğiz. İşlemlerin basitliği karşısında hayrete düşebilirsiniz.

reklam

Apple Telefonlar için:

iPhone’lar için okuma özelliğini seçmek hiç de zor değil: Ayarlar – Genel seçeneğinden “Erişilebilirlik ve konuşma metnini” seçin ve konuşma simgesine dokunun. Hızlı Konuşma opsiyonu içinse metni aşağı doğru hızlıca kaydırın. Böylece ekrandaki tüm yazılı detayları dinleyebilirsiniz.

mesaj

Devamını oku