Sosyal medya

Kripto Para

Analistler ETH fiyatının 10.500 dolar olacağını düşünüyor!

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, birkaç hafta önce başlamış olduğu yükselişini arada ufak düzeltmeler yaşayarak sürdürüyor. Yazı sırasında 2.866 dolar olan ETH fiyatının sıradaki hedefleri neler? Analistler ETH fiyatının oldukça yükseleceğini düşünüyor.

 

Ethereum fiyatı son günlerde güzel bir performans sergileyerek sürekli rekor tazeliyor. Bu yükseliş ivmesi, analistlerin ETH fiyatının önümüzdeki dönem tahminlerini de artırmalarına neden oluyor. 2021 yılı bitmeden 10.500 dolara ulaşacağına dair görüşler hakim.

Fundstrat Global Advisors Dijital Varlık Stratejisi Direktörü David Grider Bitcoin ve Ethereum fiyatına yönelik tahminlerini aktardı. Grider, Ethereum’un en yüksek fiyatı belirlemek için 2.800 doları geçtiğini dile getirdi.

Pek çok analist gibi Grider de ETH fiyatının öncelikli olarak 3.000 doları aşmasının önem taşıdığını söylüyor. Ethereum ağı üzerindeki gelişmeler sayesinde de hemen sonraki hedefin 5.000 dolar olduğu belirtiliyor. Grider, ocak ayında ETH fiyatı için 10.500 dolara ulaşacağı öngörüsünü de yinelediğini ifade ediyor.

Ayrıca Grider, yatırımcıların ilgisinin öncelikli olarak Bitcoin üzerinde olduğunu fakat bu ilginin son zamanlarda yavaşça Ethereum’a kaydığını da belirtiyor. Özellikle kurumsal yatırımcılar açısından da oluşan ilginin arttığını söylemek mümkün.

Fundstrat olarak Ethereum fiyatında artış beklemelerinin en büyük nedenlerinden birinin de Ethereum ağı üzerinde meydana gelen ve gelmesi beklenen gelişmeler olduğunu kaydeden Grider, bu sayede dijital ekonomideki ekonomik faaliyetlerde artışlar bekleneceğini söylüyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir