Sosyal medya

Kripto Para

Amerikan sinema zinciri AMC Entertainment Bitcoin kabul edecek!

Önde gelen Amerikan sinema zinciri AMC Entertainment, bu yılın sonunda bilet alımları ve indirimler için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul edeceğini söyledi.

AMC Entertainment Bitcoin

Pazartesi günü bir konferans görüşmesinde konuşan AMC Entertainment Yönetim Kurulu Başkanı Adam Aron, AMC sinemasının BT teknolojisine sahip çevrimiçi satın alma sistemine sahip olacağını ve ödeme yöntemi olarak kripto para birimini ekleyeceğini belirtti. Aron, şu ifadeleri kullandı:

” …

Şu anda AMC’nin bu yeni gelişen kripto para birimi evrenine başka nasıl katılabileceğini keşfetmenin ön aşamasındayız ve kripto para birimiyle akıllıca daha ciddi bir şekilde ilgilenmeye devam edersek, AMC için potansiyel olarak kazançlı iş fırsatlarından oldukça etkileniyoruz.”

Şu anlık Bitcoin ile ödemelerin nasıl gerçekleşeceğinin detaylarını açıklamayan AMC, COVID-19 pandemisi nedeniyle yaşadığı müşteri kaybını telafi etmek için çalışmalarını devam ettiriyor. AMC Entertainment Bitcoin  kabul etmenin yanı sıra, müşteriler için ödeme kanallarını genişletmek için Apple Pay ve Google Pay ile de entegre olacak.

CEO’nun pazartesi günü yaptığı açıklamanın ardından, hisse senedinin değeri %13,2 arttı ve AMC hisselerinin nihai işlem fiyatı pazartesi günü %3,36 yükseldi.

Uzun zamandır 40 bin dolar seviyesinin altında grafik çizen lider kripto para birimi Bitcoin de yeniden 40 bin doları aştı ve 45 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Mayıs ortası ile birlikte 64 bin dolarlık zirvesinden oldukça hızla uzaklaşmaya başlayan lider kripto para birimi, kayıplarını telafi etmek için şu anda oldukça iyi bir konumda. Son 7 gün içerisinde %16,68 artan BTC yazı sırasında 45,177 dolardan işlem görüyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir