Sosyal medya

Kripto Para

AMC, Dogecoin ile de Ödeme Almayı Düşünüyor

Amerikan dev sinema zinciri AMC, yıl sonuna kadar ödeme alacağı kripto paralar arasına Dogecoin’i de eklemeyi düşünüyor. AMC CEO’su Adam Aron gelen baskılara dayanamayarak Dogecoin’i de firmanın kabul edeceği kripto paralar arasına eklemeyi gözden geçirdiklerini açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda AMC CEO’su Adam Aron firmanın 2021 sonuna kadar Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde firmadan yeni bir açıklama geldi. Ve AMC bu iddiasını büyüterek ödeme alacağı kripto paralar arasına Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de ekleyeceğini duyurdu. Ancak Dogecoin hayranları popüler kripto paralarını listede göremeyince bir araya gelerek Twitter üzerinden AMC’ye karşı bir protesto başlattı. Görünüşe göre de protestoları bir yanıt bulmuşa benziyor.

Bugün, AMC CEO’su Adam Aron Twitter’dan bir oylama başlatarak kullanıcıların Dogecoin ile çevrimiçi sinema bileti alıp almak istemeyeceklerini sordu. Aron, yaptığı oylamada sorusunu şu ifadeleri kullanarak sordu:

“Bu Twitter oylaması aracılığıyla en içten şekilde sizin düşüncelerinizi duymak istiyorum,”

“2021 yılının sonuna kadar AMC, çevrimiçi ödemelerde Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash kabul etmeye başlayacak. Kendi Twitter sayfamda Dogecoin’i de kabul etmemizi tavsiye eden bir çok istek gördüm. Sizce AMC, Dogecoin’i de kabul etmeye başlamalı mı?”

Aron, oylamasında kullanıcılara temel olarak Evet veya Hayır arasında değişiklik gösteren dört seçenek sundu. Oylamada “Evet, kesinlikle yapmalı”, “Evet, ama ben kullanmayacağım”, “ Hayır, o kadar önemli değil” ve “Hayır, harcanan çabaya değmez” seçenekleri kullanıcılara sunuldu. Bu yazının kaleme alındığı süreçte oylamanın bitmesine 5 saat kalmıştı ve kullanılan toplam oy sayısı 120,000’i geçmişti. Kullanıcıların %77.5’i Evet temalı seçeneklerden birini seçmişken Hayır seçeneklerinden birini seçenlerin oy oranı %22.5’te kaldı. Oylamanın gidişatı şimdilik Dogecoin hayranlarının lehine gözüküyor.

Dogecoin isminin AMC ile birlikte anılmasının bir sebebi de var. Dogecoin, kripto paralar arasında bir “meme coin” veya bir şaka coini olarak biliniyor. AMC ise borsada buna benzer bir tanımlamaya sahip. Ocak ayında Reddit üzerinden organize olunan GameStop olayına AMC de dahil olmuştu. Olayın ardından da AMC de borsada “meme hissesi” olarak anılmaya başlandı. “Meme” tanımı genelde internet aleminde bir şaka kültürünü tanımlamak için kullanılıyor. Olayın detayları ile ilgili haberimizi inceleyebilirsiniz.

AMC, Kripto ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir