Sosyal medya

Haber

Alaattin Çağıl Kimdir? | Ne iş yapıyor ve nerede yaşıyor?

Alaattin Çağıl

3 Mayıs 1994 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Alaattin Çağıl’ın çocukluğu Marmaris’te geçti, daha sonra eğitimini sürdürmek içinse İzmir’e gitti. 15’li yaşlarında Facebook ile haşır neşir olan Alaattin Çağıl kendi harçlığını da sosyal medya üzerinden kazanmaya başladı. Zaten daha küçük yaşlarda CD yazarak ve CD satışı yaparak gelir elde etmeye başlamıştı fakat; Facebook onun için daha iyi bir kazanç modeli haline gelecekti. Bu sektörde 2-3 yıl kazanç sağladı ve bu işin bir iş ya da meslek olmadığını anlayınca bir meslek sahibi olmalıyım düşüncesiyle dijital meslekleri araştırmaya başladı.

Alaattin Çağıl

Sosyal Medya Uzmanı olabilmek için yıllarca öğrendi, test etti, uyguladı ve çalıştı. Bu süreçte birçok sertifika sahibi oldu. Google ve Facebook’un sınavlarından başarıyla geçti. Yaklaşık 10 yıllık sertifikaları bulunan Alaattin Çağıl küçük yaşlarda bile bu mesleği profesyonelleştirmeye başlamıştı. Kendini kanıtlamak isteyen Alaattin, ilk popülaritesini Türkiye ReTweet Rekoru kırarak kazanmıştı. ReTweet Rekoru Tarkan ve Alex De Souza’daydı fakat Alaattin onları geçmeyi başararak; ilgiyi üzerine çekmişti.

Alaattin Çağıl kimdir

Bu alanda pek çok ünlü kişi, marka ve belediyelerle çalıştı. Bu sırada kendine bir ajans kurdu. Ajans olarak ünlü filmlere ve fuarlara medya sponsoru oldular. Daha sonra bir film şirketine ortak olarak sinema filmi yayınladılar. Bu süreçte ilk kitabı Sosyal Medya ile Dijital Pazarlama’yı yayınladı. Kitabı oldukça ilgi gördü ve beğenildi. Kendini geliştirdikçe ve başarılı işlere imza attıkça karşılığını bulmaya başladı ve yılın en iyisi ödüllerine layık görülmeye başladı. Hızını alamayan Çağıl durmaksızın hemen global çaptaki işlere girişti.

Katar, Almanya, İtalya ve daha pek çok ülkede başarılı işlere imza attı. Farklı kültürlerin insana bir şeyler kattığına inanan Alaattin Çağıl mümkün olduğunca farklı ülkeleri ve kültürleri ziyaret etmeye başladı.

Alaattin Çağıl kimdir

Altın Palmiye ödüllü medya danışmanı olan Alaattin Çağıl şu an hayatını Londra’da devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde 2 kitap daha yayınlayan Çağıl, Global olarak birçok haber sitesinde insanları bilgilendirecek yazılar ve röportajlar yayınlıyor. Dijital alanda hala başarılı işler yapmaya devam ediyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

1 yorum

1 yorum

  1. antalya seo ajansı

    14 Temmuz 2021 at 17:26

    güzel bir makale.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir