Sosyal medya

Video

500 TL’ye ev akıllandıran 3 ürün! (VIDEO)

Bu videomuzda, genellikle ağ ürünleriyle tanıdığımız ancak son yıllarda akıllı ev ürünleriyle de öne çıkan TP-Link’in üç farklı modeline yakından baktık. Videomuzda şirketin yeni akılı ampülü ile birlikte, daha önce inceleme videolarını yaptığımız IP kamera ve akıllı priz cihazlarını ele aldık.

reklam
MSI reklamı

TP-Link akıllı ev ürünleri neler ve nasıl çalışıyor?

Videomuza konuk olan ürünler Tapo L510E akıllı ampül, Tapo P100 akıllı priz ve Tapo C200 IP kamera. Ürünlerin hepsi internete bağlanabilen yapısıyla mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilme özelliğine sahip. Şirketin Tapo isimli mobil uygulaması hem iOS hem de Android işletim sisteminde yer alıyor. Bu sayede satın aldığınız Tapo akıllı ürünlerini, tek bir uygulama üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

Uygulama desteği sayesinde ürünleri nerede olursanız olun açıp kapatmak mümkün. Ayrıca programlama, zamanlayıcı gibi ek özellikleri de videomuzda anlattık.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video

3 Kanka 1 Konuk #6 (Konuk: Sarp KÜRKÇÜ) Xbox 5500 TL’ye Alınır mı ?

Yazan:

Maksimum Teknoloji Kanalımızda altıncı bölümü ile 3 Kanka 1 Konuk programımız Sina POLAT, Özgür KAYNAK ve Abdullah KESMENOĞLU moderatörlüğünde yayında. Bu hafta konukları Sarp KÜRKÇÜ ile Haftalık Gündem ve Star Wars üzerine keyifli bir sohbet geçirdiler. Bakalım bu keyifli video bizlere neler sunuyor?

reklam
MSI reklamı
Devamını oku

Donanım

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ EKRAN KARTI! | MSI GeForce RTX 3090 Gaming X Trio

Yazan:

MSI GeForce RTX 3090 Gaming X Trio 24G incelemesi ile karşınızdayız. Dünyanın en güçlü ekran kartı konumunda olan RTX 3090’ın MSI mühendisleri tarafından geliştirilen versiyonuna yakından bakıp oyun ve sistem testlerini yaptık.

reklam
MSI reklamı
Devamını oku

Video

Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma

Yazan:

Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma videomuzda, iki popüler cihazı kıyaslıyoruz. Bakalım Samsung Galaxy M51 mi, yoksa Xiaomi Mi Note 10 Lite mı? Fiyat bilgilendirmesi Samsung ülkemizde 8 GB RAM ve 128 GB depolama olan M51 sürümünü satıyor. O nedenle fiyat kıyaslamasında Xiaomi Mi Note 10 Lite'ın 8/128 sürümünü baz almamız gerekiyor. Bu konuda M51 modeli yaklaşık 3800 TL, Mi Note 10 Lite ise 3900 bandında yer alıyor. Tasarım farklılıkları Tasarım konusunda materyal ve görünüm olarak Mi Note 10 Lite'ın daha iyi olduğunu görüyoruz. Zira kavisli ekran, metal yan çerçeveler ve cam yüzey; Galaxy M51'in plastik kasasına göre daha premium bir his uyandırıyor. Öte yandan kulaklık performansları benzer olsa da, özellikle hoparlör ses kalitesi noktasında da Mi Note 10 Lite'ın avantajlı olduğunu görüyoruz. Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma Ekran ve performans kıyaslaması Her iki model de AMOLED panel kullanan ekranlar ile geliyor. Xiaomi Mi Note 10 Lite modelinde 6.47 inç AMOLED ekran, Galaxy M51 modelinde ise 6.7 inçlik Super AMOLED Plus panelli bir ekran yer alıyor. Kalite olarak aslında iki cihazın da paneli ve parlaklık gibi konuları çok benzer. Burada belirleyici ayrım boyut farkı ve Mi Note 10 Lite'ın HDR desteğine sahip olması. Performans tarafında her iki modelde de Snapdragon 730G olduğu için belirgin bir fark yok. Ancak M51'in microSD kart girişine sahip olması dolayısıyla bu noktada Mi Note 10 Lite'a göre bir avantajı söz konusu. Kamera ve bataryada bir galibimiz var! Kamera kıyaslamasında her iki cihazın da ana kamerası 64 MP olmasına karşın, verdiği sonuçlar aynı değil. Zira Galaxy M51 modeli yaptığımız denemelerde başta gece çekimleri olmak üzere genel toplamda daha iyi sonuçlar verdi. Ancak tabii ki her iki telefonun da fiyat segmentine göre iyi kamera deneyimleri sunduğumu belirtmemiz gerek. Yine de ikili kıyaslamada kazanan Samsung oldu. Pil konusunda da tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy M51 modeli 7000 mAh pil kapasitesiyle şu an zaten rakipsiz. Ancak Mi Note 10 Lite'ın da 5126 mAh seviyesindeki pilini de yabana atmamak gerek. Burada Samsung 25W, Xiaomi ise 30W hızlı şarj sunuyor. HWP Ailesine KATIL'mak için; https://www.youtube.com/channel/UCyZR2GDbjO7-iBxdTH4V_IQ/join HWP Muhabbet Facebook Grubu; https://www.facebook.com/groups/HWPMuhabbet/ HWP Facebook; https://www.facebook.com/HWPtr HWP Instagram; https://www.instagram.com/hwptr/ HWP Twitter; https://twitter.com/Hwptr HWP Telegram; https://t.me/hwptr

Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma videomuzda, iki popüler cihazı kıyaslıyoruz. Bakalım Samsung Galaxy M51 mi, yoksa Xiaomi Mi Note 10 Lite mı?

reklam
MSI reklamı

Fiyat bilgilendirmesi ve tasarım

Samsung ülkemizde 8 GB RAM ve 128 GB depolama olan M51 sürümünü satıyor. O nedenle fiyat kıyaslamasında Xiaomi Mi Note 10 Lite’ın 8/128 sürümünü baz almamız gerekiyor. Bu konuda M51 modeli yaklaşık 3800 TL, Mi Note 10 Lite ise 3900 TL bandında yer alıyor.

Tasarım konusunda materyal ve görünüm olarak Mi Note 10 Lite‘ın daha iyi olduğunu görüyoruz. Zira kavisli ekran, metal yan çerçeveler ve cam yüzey; Galaxy M51‘in plastik kasasına göre daha premium bir his uyandırıyor. Öte yandan kulaklık performansları benzer olsa da, özellikle hoparlör ses kalitesi noktasında da Mi Note 10 Lite’ın avantajlı olduğunu görüyoruz.

Ekran ve performans kıyaslaması

Her iki model de AMOLED panel kullanan ekranlar ile geliyor. Xiaomi Mi Note 10 Lite modelinde 6.47 inç AMOLED ekran, Galaxy M51 modelinde ise 6.7 inçlik Super AMOLED Plus panelli bir ekran yer alıyor. Kalite olarak aslında iki cihazın da paneli ve parlaklık gibi konuları çok benzer. Burada belirleyici ayrım boyut farkı ve Mi Note 10 Lite’ın HDR desteğine sahip olması.

Performans tarafında her iki modelde de Snapdragon 730G olduğu için belirgin bir fark yok. Ancak M51‘in microSD kart girişine sahip olması dolayısıyla bu noktada Mi Note 10 Lite’a göre bir avantajı söz konusu.

Samsung Galaxy M51

Kamera ve bataryada bir galibimiz var!

Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma makalemize kamera ile devam edelim. Kamera kıyaslamasında her iki cihazın da ana kamerası 64 MP olmasına karşın, verdiği sonuçlar aynı değil. Zira Galaxy M51 modeli yaptığımız denemelerde başta gece çekimleri olmak üzere genel toplamda daha iyi sonuçlar verdi. Ancak tabii ki her iki telefonun da fiyat segmentine göre iyi kamera deneyimleri sunduğumu belirtmemiz gerek. Yine de ikili kıyaslamada kazanan Samsung oldu.

Pil konusunda da tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy M51 modeli 7000 mAh pil kapasitesiyle şu an zaten rakipsiz. Ancak Mi Note 10 Lite’ın da 5126 mAh seviyesindeki pilini de yabana atmamak gerek. Burada Samsung 25W, Xiaomi ise 30W hızlı şarj sunuyor.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler