Sosyal medya

Genel

Yeni nesil kablosuz teknolojiler polisin hizmetinde

Net İletişim Teknoloji’nin sağladığı kablosuz teknolojileri kullanarak hizmet sunan kamu kurumlarının ve özel şirketlerin liderlerinin başarı hikayelerini anlatmak için bir araya geldikleri “Yenilikçi Liderler” toplantısına Net İletişim Teknoloji – Radwin ortak projesi olan ve canlı olarak icra edilen suçluyu takip ve yakalama operasyonu damgasını vurdu.

0

reklam
Aorus reklamı

Cevahir Otel’de yapılan toplantıya, Net İletişim Teknoloji’nin sağladığı kablosuz altyapıyı kullanan Bağcılar Belediyesi Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Akif Görentaş, İSKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Çetin Çibuk, Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Bilişim Teknolojileri Uzmanı Ercan Özçelik, Turkish Ground Services (TGS) Bilişim Teknolojileri Şefi Fatih Yılmaz Akan ve TÜBİTAK – BİLGEM Uzman Araştırmacı İbrahim Hakkı Salim katılarak başarı hikayelerini paylaştılar.

Yenilikçi Liderler” Kablosuz Teknolojileri tercih ediyor. ”Yeniliklerin Lideri” toplantısında, Net İletişim Teknoloji’nin Türkiye’de uyguladıkları bu yüksek teknolojiyi ve dünyaca ünlü kablosuz ekipman sağlayıcı Radwin’in ekipmanlarını Türkiye’de kullanan Kamu, Kurum, kuruluş ve özel şirketlerin önemli isimleri, başarı hikayelerini paylaştılar.

Adventure İstanbul

Yeni Nesil Kablosuz Teknolojileri tercih eden ve toplantıda konuşma yapan “Yenilikçi Liderler”: Kablosuz altyapıların sağladığı avantajları dile getirdi. Noktadan noktaya, noktadan çok noktaya, dış ortam Wi-Fi ve mobil çözüm olarak sunulan kablosuz teknolojilerin kazı derdi olmadan kolay kurulum yapılıyor olması, işletme maliyeti gerektirmemesi, katma değerli ve uygun maliyetli olması ve Net İletişim Teknoloji’nin sunduğu projelendirme ve Türkiye’de yerleşik eğitimli mühendis kadrosu ile teknik destek avantajının kendilerine sağladığı faydayı vurguladılar.

Türkiye’de 14 yıldır kamu kurumlarına ve özel şirketlere kablosuz altyapı hizmeti sağlayan Net İletişim Teknoloji ve dünyanın kablosuz teknoloji ekipmanı üretiminde lider firmalardan biri olan Radwin ile ortak  projelerinin tanıtıldığı toplantıya Net İletişim Teknoloji CEO’su Ömer Demir, Radwin CEO’su Roni Weinberg, Radwin Genel Müdürü Raymond Forado ve Radwin Ürün Direktörü Yossi Nisan katıldı.

0

Türkiye’de kablosuz ağ hizmetlerini, KOBİ’ler, büyük işletmeler, internet servis sağlayıcıları, Telekom operatörleri, elektrik dağıtım şirketleri, barajlar, atık su ve su toplama merkezleri, tren, metro, metrobüs ve tünel işletmeleri ile liman ve havayolu işletmeleri, petrol ve gaz işletmeleri, belediyeler, kıyı emniyeti, polis, jandarma, kamu güvenliği, havayolu şirketleri, organizasyon şirketleri, AVM’ler, okul ve üniversitelere kadar geniş bir yelpazeye sunan Net İletişim, Radwin’in yeni nesil kablosuz mobil ekipmanlarını canlı bir demo ile tanıttı. Demo’da, emniyet güçlerinin suçu önleme ve suçluyu yakalamada kablosuz teknolojileri nasıl kullandığı, polis aracı içindeki kamera ve izleme merkezindeki kameralarda suçlunun nasıl takip edildiği örnekleri ile gösterildi.

Genişband kapasite sunan kablosuz mobil ekipmanların tanıtım toplantısında konuşan Net İletişim Teknoloji CEO’su Ömer Demir, “Biz 2001 yılından bugüne kadar dış ortam kablosuz altyapılarda emniyete, belediyelere, jandarmaya, kıyı emniyetine, sınır güvenliğine ve metrobüs gibi hareket halinde veya sabit olan her türlü noktanın birbirine kablosuz olarak bağlanması ile yüksek kapasitede video, internet, ses, görüntü aktarımı gibi konularda hizmet veren ve bunların tamamında Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmiş bir firmayız. Bugün burada da bu ilklerin bir yenisi olarak iş ortağımız dünya devi kablosuz ekipman üreticisi Radwin’in yeni ürünlerinin tanıtımı ve bu ürünlerin 300 km hızla giden bir trende dahi nasıl kullanıldığını ve trene nasıl görüntü, internet, ses gibi erişimlerin sağlandığını anlatıyoruz” dedi.

Kablosuz teknolojinin uzun mesafelerde, deniz aşımında veya şehir içinde kablo çekilemeyen bölgelerde alternatif olarak kullanılabilen bir teknoloji ürünü olduğunu ifade eden Ömer Demir, Net İletişim’in özellikle kurum ve kuruluşlara hizmet sunan bir şirket olduğunu dile getirdi. Kablosuz teknolojinin gelişen dijital teknoloji ile birlikte çalışabilecek bir platform sunduğunu söyleyen Demir, “Örneğin bir liman işletmesinde kablosuz platform kullanımı ile tabletler aracılığıyla bütün liman içindeki operasyonun yönetimi yapılabiliyor” diye konuştu.

Belediyelere 10 yılı aşkın süredir “Sokakta İnternet” isimli hizmeti sunduklarını hatırlatan Ömer Demir, konuşmasına şöyle devam etti: “Belediyeler adına belediye sınırları içinde yeni teknoloji ve altyapıları kullanarak halka güvenli bir şekilde internete erişebilecekleri platformlar sunuyoruz. Bağcılar Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi gibi büyük networklere sahip belediyelerimiz var. Teknolojinin ilerlediği her noktada Net İletişim olarak halkın yeni teknolojilerle tanışmasını sağlıyoruz. Türkiye, yeni nesil teknolojilerin uygulanması konusunda hızla ilerleyen ve çabuk adapte olan bir ülke. Türk halkı olarak teknolojiyi seviyoruz.” 

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Vivo Y70 İncelemesi | Fiyatının telefonu mu?

Yazan:

Vivo Y70, Vivo’nun ülkemizde satışa sunduğu ikinci cihazı oldu. Orta seviye özelliklere sahip olan bu modeldi belli bir süredir deneyimliyorum. Telefon kullanıcılara neler sunuyor gelin beraber bakalım.


İlginizi çekebilir; Google Mesajlar, GMS sertifikası olmayan cihazlarda çalışmayacak

reklam
Aorus reklamı

Vivo Y70 İncelemesi | Fiyatının telefonu mu?

(247) Vivo Y70 İncelemesi | Fiyatının telefonu mu? – YouTube

 

Adventure İstanbul

Vivo Y70 bizlere neler sunuyor?

BBK Holding çatısı altındaki en büyük üreticilerden birisi olan Vivo orta seviye cihazı olan Y70 modelini Türkiye’de satışa çıkardı. Y70 özellikle tasarım konusunda kullanıcılarını memnun edecek bir malzeme kalitesine sahip. Bulunduğu segmentte diğer markalardan daha iyi bir tasarıma sahip olduğunu söylemeliyim. Elde tutuşu rahat, bileği yormayan, şık gözüken bir telefon olmuş Y70.

Vivo Y70’in ekranına baktığımızda AMOLED bir ekran olduğunu görüyoruz. Bu ekran geniş renk paletine sahip ve her açıdan rahatlıkla görülebilen bir panel. Kontrastı ve parlaklığı iyi ayarlanmış, görüntülerin keskin ve canlı olduğu iyi bir ekran. Damla çentik gözünüze batmıyor ve bir süre sonra alışıyorsunuz.

Kullanılan işlemci konusunda Vivo, Qualcomm Snapdragon 665 işlemcisini tercih etmiş ve orta seviye bir telefon için yeterli seviyede performans sunuyor. Bu işlemciye 8GB RAM ve 128GB dahili depolama eşlik ediyor. Ağır grafikli oyunların üstesinden gelmeyi başarıyor ve günlük kullanımda herhangi bir sorun yaratmıyor.

Pil konusunda ise 4100 MAH güç sunan Vivo Y70 gün boyu rahat bir şekilde kullanım ömrü sunuyor. 33W’lık hızlı şarj aleti sayesinde 30 dakikada %62 dolum yapabiliyor.

Kamera konusunda ise 48MP ana kamera etkileyici fotoğraflar çekerken, 4K video çekimler yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda 1080p 60fps video çekimini de destekliyor. Portre çekimlerde nesne ve obje algılaması başarılı modelde gece çekimlerinde üzerine düşen görevi başarıyla yerine getiriyor.

 

 

 

Devamını oku

Genel

AB Komisyonu oyun platformlarına ceza yağdırdı!

Yazan:

AB Komisyonu

AB Komisyonu çok konuşulacak bir karara imza attı. İçerisinde Valve‘ın da bulunduğu altı oyun platformunda toplam 7.8 milyon euro para cezası kesildi.


İlginizi çekebilir; OnePlus 7 ve 7T serisi için OxygenOS 11 Açık Betası yayınlandı

reklam
Aorus reklamı

AB Komisyonu “coğrafi engelleme” nedeniyle platformlara ceza yağdırdı!

Oyun dünyasının önemli çarklarından biri olan platformlar, her zaman iyi yönleriyle bizleri karşılamıyorlar ne yazık ki. Dijital oyun satın alınan bu platformlar özellikle son dönemlerde artan bazı kısıtlamalar ile oyuncuların canını sıkmaya başlamışlardı. Bu kısıtlamaların en meşhuru ise bildiğiniz üzere coğrafi engel uygulaması. Oyunculara kendi ülkelerinde aldıkları oyunlar dışında ürün etkinleştirme imkanı tanımayan bu uygulama AB Komisyonu‘nun da gündemine geldi. Komisyon, 100’den fazla oyunun kurallara uyulmadan coğrafi kısıtlama sürecine girdiğini belirtirken, sorumlu platformlara ceza yağdırdı.

Adventure İstanbul

AB ülkeleri arasında coğrafi engelleme uygulamasının kullanılamayacağını belirten komisyon, içerisinde Valve‘ın da bulunduğu toplamda altı firmaya 7.8 milyon euro para cezası kesti. Rekabete aykırı olarak tespit edilen bu uygulama karşısında firmaların atacakları adımlar ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Firmalar arasında en dikkat çeken isim olan Valve, komisyon ile herhangi bir iş birliğine gitmeyerek cezanın 1.6 milyon euroluk kısmını ödeme kararı aldı. Diğer beş firmanın bir şekilde anlaşma yoluna gideceği öğrenildi. Bakalım oyun dünyası en “oyuncu dostu” haline ne zaman ulaşmayı başarabilecek bekleyip göreceğiz.


Herhangi bir coğrafi kısıtlama sorunu ile uğraşmadan oynayabileceğiniz kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

Genel

Mediatek yeni Dimensity işlemcilerini tanıttı !

Mediatek dimensity

 Mediatek, ilk 6nm Dimensity 1200 ve 1100 işlemcilerini duyurdu.  Şirket bugüne kadar Dimensity serisinde 7nm işlemcilere yer vermişti. Cortex A78 çekirdeklerini  kullanan Dimensity 1200 ve 1100 büyük oranda benzer olsa da 1200 ikili arasında daha üstte konumlanan işlemci olarak öne çıkıyor.


İlginizi çekebilir: EN İYİLER! | iPhone 12 Pro Max, Mate 40 Pro, Note 20 Ultra ve Find X2 karşılaştırması!

reklam
Aorus reklamı

Mediatek

Üst segmentin yeni gözdesi

Performans ve verimliliği 7nm Dimensity 1000 Plus’ın bir adım ötesine taşıyan Dimensity 1100 ve 1200, 6nm fabrikasyon süreciyle üretiliyor. Her iki işlemci de entegre 5G modemi ile geliyor. Yeni işlemcilerin her ikisi de 8 çekirdekli bir yapıya sahip olmasına rağmen üst model olan 1200’de performans çekirdeği olarak 1 adet 3.0GHz Cortex-A78, 3 adet 2.6GHz Cortex-A78 4 adet 2.0GHz Cortex-A55; alt model Dimensity 1100’de ise 4 adet 2.6GHz Cortex-A78 bulunuyor. Daha yüksek hızlara çıkılmasa bile, mimarisi sayesinde 1100 hem tek hem de çok çekirdek performansında Dimensity 1000+’a karşı avantaj sağlıyor. 1200 işlemcisinin, Dimensity 1000 Plus’a kıyasla yüzde 20 oranında performans artışı sağladığı belirtiliyor. Genel CPU performansındaki artışın ise yüzde 22 seviyesinde olduğu ifade ediliyor. Dimensity 1200 ve 1100’de aynı grafik işlemci birimi (GPU) kullanılıyor. MediaTek’in HyperEngine 3.0 oyun teknolojisi desteğiyle birlikte iki platformda da 9 çekirdekli Mali-G77 mevcut.

Adventure İstanbul

Her iki işlemci de 2133MHz 4x LP4x bellek ve çift bant uFS 3.1 depolama standartlarını destekliyor.

Dimensity 1200

 

Dimensity 1200, Full HD+ çözünürlükte 168 Hz’e kadar çıkabiliyor

Hem 1200 hem de 1100, QHD+ çözünürlükte 90 Hz yenileme hızı sunuyor. Ancak Full HD+ çözünürlükte 1200’ün yenileme hızı garip ama etkileyici biçimde 168 Hz’e kadar çıkarken 1100’ün yenileme hızı 144 Hz’de kalıyor

200 MP’e kadar tek kamera desteği

Dimensity 1200’de 200 MP’e kadar tek kamera desteği; 1100’de ise 108 MP’e kadar tek kamera desteği bulunuyorken; 32 MP + 16 MP çift kamera desteği, her iki çiftlemcinin de ortak özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

AV1 videonun donanımla desteklenmesi de MediaTek’in yeni işlemcilerinin önemli özellikleri arasında bulunuyor. Desteklenen her iki işlemcinin video modları arasında 4K HDR bulunuyor; bu, daha fazla dinamik aralık anlamına geliyor ve 60 fps’de mevcut. Diğer seçenekler arasında AI Panorama Gece Çekimleri, AI Gürültü azaltma ve SDR’den HDR’ye video içeriği dönüştürme bulunuyor.

Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve 6Ghz altı 5G bağlantı desteğinin de yine her iki işlemci için ortak olduğunu belirtmeliyiz.

Dimensity

Orta ve üst segmentteki fiyat/performans odaklı akıllı telefonlarda karşımıza çıkacak  1100 ve 1200 işlemcili ilk cihazların  mart, nisan aylarında tanıtılması bekleniyor.
Söz konusu işlemciye sahip ilk akıllı telefonların Xiaomi, OPPO, Vivo ya da Realme’ye ait olması muhtemel.


Sizin için seçtiğim tablet bilgisayar ve aksesuarlarını incelemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz!

TRENDYOL

HEPSİBURADA


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler