Sosyal medya

Haber

WhatsApp Yaklaşan Lansmanda, İpuçları Veren Mesaj Tepki Özelliğini Duyurucak!

Çok sayıda özellik arasında, WhatsApp‘ın mesaj tepkileri alması bekleniyor. Meta‘ya ait mesajlaşma platformunun, bir süreliğine mesajlara tepki verme yeteneğini tanıtması bekleniyor ve bu özellik için yakın zamanda eklenen Ayarlar, çok yakında geleceğini gösteriyor.


İlginizi Çekebilir; Nvidia’nın GeForce’u Fortnite’ı Android ve iOS Cihazlara Getiriyor


WhatsApp Mesaj Tepkileri Yakında Geliyor!

WABetaInfo‘ya göre, WhatsApp‘ın iOS beta sürümü 2.22.2.72, mesaj tepki bildirimlerinin yönetimi için yeni bir ayarlar bölümü ekledi. Bu ayarlar, birisi mesajınıza tepki verdiğinde bildirimleri devre dışı bırakma veya etkinleştirme seçeneği sunar. Mesaj tonunu seçmeniz için bir Ses seçeneği de vardır.

Bu ayar hem bireysel hem de grup sohbetleri için geçerlidir. Bununla birlikte, unutulmaması gereken bir şey, iOS‘taki WhatsApp beta test cihazlarının hala mesajlara tepki verememesidir. Nasıl göründüğüne bir göz atalım:

Bu yetenek bir süredir haberlerdeydi ve kısa süre önce Android için görüldü. WhatsApp mesaj tepkilerine ilk bakış, insanların 7 emoji seçeneği ile mesajlara tepki verebileceğini gösteriyor. Instagram mesaj tepkilerine çok benzeyen WhatsApp‘ın, bir dizi emojiyle sınırlamak yerine desteklenen çeşitli emojiler arasından seçim yapmanıza izin verme olasılığı vardır.

Bu yeni WhatsApp özelliği, insanların Facebook Messenger ve gönderilerinde, Twitter‘da ve şimdi de Snapchat‘te nasıl tepki verebileceğine benzer olacak. Ancak özelliğin resmi olarak WhatsApp‘a tam olarak ne zaman ulaşacağı henüz belli değil.

Bu arada, WhatsApp‘ın daha fazla özellik eklediği görülüyor. Kısa süre önce arka planda sesli mesajları oynatma özelliğini ekledi ve yakında yeni bir sohbet listesi ve iletişim bilgileri kullanıcı arayüzü, grup yöneticileri için bir Topluluklar bölümü ve çok daha fazlasını tanıtacak.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval