Sosyal medya

Oyun

Nvidia’nın GeForce’u Fortnite’ı Android ve iOS Cihazlara Getiriyor

Fortnite, battle royale oyunu ikisinde de bulunmadığından hem Google hem de Apple uygulama mağazalarında zor zamanlar yaşadı. Bununla birlikte, Nvidia‘nın GeForce Now bulut oyunu akış hizmeti sayesinde Fortnite artık hem iOS hem de Android‘de kolayca oynanabilir olduğundan hayranlar için iyi bir zaman.


İlginizi Çekebilir; Windows 11 İçin Yeni Ses Göstergesi Göründü!


Fortnite, iOS ve Android’e Geri Dönüyor

GeForce Now, Fortnite‘ı kapalı bir betanın parçası olarak Android ve iOS cihazlara getirmek için Epic Games ile ortaklık kurdu. Fortnite‘ın bu sürümü, oyunun Android ve iOS uygulamalarının bir parçası olarak sunulan yeni dokunmatik kontrollere sahip mobil cihazlar için optimize edilecektir.

iOS‘taki Fortnite‘a, Apple‘ın bulut oyunlarına izin vermesinin tek yolu olan Safari tarayıcısı üzerinden erişilebilir. Uygulama, App Store‘da bulut oyun uygulamalarına izin vermiyor. Android kullanıcıları oyuna Google Play Store‘da bulunan GeForce Now uygulaması aracılığıyla erişebilecek. Android kullanıcıları GeForce Now‘da zaten Fortnite oynayabilirken aradaki fark, bu sürümün özellikle mobil cihazlar için tasarlanmış olması ve daha akıcı bir oyun deneyimi sunmasıdır.

Sınırlı süreli kapalı betanın bir parçası olmak için kullanıcıların bir Nvidia hesabına ve ücretsiz veya ücretli bir GeForce Now aboneliğine sahip olmaları gerekiyor. Bu koşullar yerine getirildiğinde, kullanıcıların istek listesine katılmak için bir kayıt formu kullanarak kaydolmaları gerekecek ve eğer şanslılarsa Fortnite beta’nın bir parçası olacaklar. Kullanıcılar, erişim şansını artırmak için hem iOS hem de Android cihazları kaydedebilir.

Bu sınırlı bir süre için kapalı bir beta olduğundan, pek çok kullanıcının Fortnite‘a GeForce Now üzerinden erişme şansı yoktur. Ancak hem Epic Games hem de Nvidia, daha fazla kişiye oyuna erişim sağlamak için çalışıyor ve yakında daha fazlası duyurulacak.

Ayrıca GeForce Now aracılığıyla daha fazla dokunmatik kontrol oyununun mevcut olacağı da ortaya çıktı. Resmi bir blog gönderisinde Nvidia, “Ve daha yeni başlıyoruz. Buluttan mobile oyun oynama, yayıncıların oyunlarının dokunmatik uyumlu sürümleriyle oyunlarını daha fazla oyuncunun eline geçirmesi için harika bir fırsat.” Çeşitli oyunların PC sürümleri yakında GeForce Now‘a ulaşacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval