Sosyal medya

Kripto Para

Wells Fargo&Company özel müşterileri için kripto fon seçeneği sunacak!

Wells Fargo&Company, yaptığı açıklamada özel müşterileri için profesyonelce yönetilen kripto fonları kuracağını duyurdu.

Wells Fargo&Company ABD’li banka Wells Fargo&Company “Kripto Para Birimleri İçin Yatırım Mantığı” başlıklı raporda, yüzde yüz iştiraki olan Wells Fargo Yatırım Enstitüleri’nin (WFII), kripto para birimiyle ilgili “nitelikli yatırımcıları destekleyeceğini ima ettiğini” söyledi. Dijital varlıkları alternatif bir yatırım olarak kabul eden WFC, şunları söyledi:

“WFII, kripto para birimlerinin varlıklar olarak istikrar ve uygulanabilirlik kazandığına inanıyor, ancak riskler bizi yalnızca nitelikli yatırımcılar için ve hatta o zaman bile profesyonelce yönetilen fonlar aracılığıyla yatırıma maruz kalmayı tercih etmemize yol açıyor.”

Banka tarafından gelen bu gelişme, Çin’in kripto varlıklarına yeni kısıtlamalar getirdiğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatının düşmesiyle geldi. Çin’in duyurusu, Bitcoin fiyatının çarşamba günü üç aydır ilk kez 34.000 doların altına düşmesine ve Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerinde satış kaosu yaşanmasına neden oldu. Bitcoin’in değeri perşembe günü, Çin’in ödeme şirketlerini ve finans kurumlarını kripto para birimi hizmetleri sunmasını yasaklaması ve yatırımcıları spekülatif kripto para birimi ticaretine karşı uyardıktan sonra serbest düşüş yaşadı.

Elon Musk, Tesla araçlar için artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından geçen hafta Bitcoin zaten keskin bir düşüş yaşamıştı.

Kripto paralar ile varlıklı müşteri hedefi

Wells Fargo’nun kararı, müşterilerine kripto varlık hizmetleri sunmaya başlayan büyük ABD bankalarının en güncel olanı. Bu ay Goldman Sachs Group, Wall Street yatırımcılarının Bitcoin fiyatlarına bağlı bir türevle ticaret yapmasına izin verdi. Banka, nakit olarak ödenen Bitcoin’in fiyatına bağlı bir türev olan teslim edilemeyen forwardlar açtı.

Geçtiğimiz ay JPMorgan Chase zengin müşterilerine aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fona yatırım yapmaya izin verecek şekilde hazırlandığını açıkladı.

Morgan Stanley mart ayından bu yana özel müşterilerinin Bitcoin fonlarına yatırım yapmalarını sağlayacak çalışmalar yürütüyor.

ABD’nin en eski bankası olan Bank of New York Mellon da şubat ayında, varlık müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini finanse etmeye başladığını duyurdu.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir