Sosyal medya

Kripto Para

Walmart kripto para birimi ürün liderlerini işe alıyor!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu perakende devi Walmart, kripto para birimi ve dijital ürünler için lideri işe alıyor.

Walmart kripto para


İlginizi çekebilir: Mark Cuban ve Elon Musk Dogecoin’i Tekrar Uçuşa Geçirdi


Resmi işe alım bilgilerine göre Walmart , ürün veya proje yönetimi ve teknoloji ticarileştirme konusunda on yıldan fazla deneyime sahip olan ve kripto para birimi ve bununla ilgili teknolojilere ilişkin derinlemesine bir anlayışa sahip yetenekler bulmayı amaçlıyor.

Walmart’ın arayışta olduğu dijital para birimi veya kripto para birimi yöneticisi olarak bu pozisyon, esas olarak Walmart’ın dijital para birimi stratejisini formüle etmek ve teşvik etmekten ve ürün yol haritasının her adımını denetlemekten ve yürütmekten sorumlu olacak. Görev tanımı ayrıca müşteri eğilimlerini belirlemek ve ilgili yatırımları planlamak için blok zinciri ile ilgili teknolojilerin kullanımını da içermekte.

Küresel perakende devi Walmart, müşterilerine daha iyi bir hizmet sunabilmek ve  daha çeşitli ve uygun ödeme kanalları sağlamak için dijital para stratejisini geliştirmeye de kendini adamıştır. Kripto para birimleri ile ilgili diğer şirketler ile işbirliği içerisindedir ve yatırımı teşvik eder.  Ayrıca Walmart, 2019 yılında Facebook’un Libra (yeni adıyla Diem) dijital parasına benzer şekilde kendi dijital parasını geliştirmek için bir patent de açmıştır.

Walmart, kendi dijital parasının perakende şirketlerinde kullanılan bir token için geçerli olabilecek özelliklere sahip olacağını da belirtti. Walmart’ın önemli farkı, önerilen kripto para biriminin, kullanıcıların finansal rezervleri tutması için sıfır veya düşük ücretli bir pazar yeri sağlamasıdır.

Dev şirketlerin kripto para birimlerine yönelik iş süreçleri her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz aylarda e-ticaret devi Amazon da yayınladığı bir ilan ile kripto para ve blok zincir yöneticisi arayışında olduğunu duyurmuştu.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir