Sosyal medya

Haber

Twitter, TikTok Benzeri Dikey Video Akışını Android ve iOS’ta Test Ediyor

Twitter, platformu için bir oy düğmesi, iOS’ta Sabitlenmiş Konuşmalar, daha uzun videolar yükleme yeteneği ve daha fazlası dahil olmak üzere birkaç yeni değişikliği test ediyor. Bu özellikler henüz herkese açık olmasa da sosyal medya platformu, Keşfet sekmesi için yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü getiren başka bir değişikliği test ediyor.

Twitter şimdi TikTok‘tan ilham alan bir özelliği test ediyor. Twitter uygulamasının, kullanıcıların çeşitli trend ve kişiselleştirilmiş videolar arasında gezinmeleri için dikey video akışını test ettiği ortaya çıktı.

Twitter, TikTok Özelliğini Test Ediyor

Şirket, Support Twitter hesabı aracılığıyla, uygulamayı İngilizce kullanan belirli Android ve iOS kullanıcıları için Keşfet bölümü için TikTok benzeri dikey video formatını test ettiğini duyurdu. Bu özellik, uygulamanın Keşfet bölümünü tamamen yeniden tasarlıyor ve kullanıcılara özel “Sizin İçin” ve “Trend Olan” sekmeleri ile dikey olarak kaydırılabilir bir video akışını sunuyor.

Twitter, TechCrunch‘a yaptığı açıklamada, “Yeni ilgi alanları bulmanızı ve neler olduğunu görmenizi kolaylaştırmak için yenilenmiş, daha kişiselleştirilmiş bir Keşfet sayfasını test ediyoruz” diyerek test hakkında daha fazla yorum yaptı.

Ancak yeni Twitter formatının tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağını zaman gösterecek. Bununla birlikte platform, TikTok özelliğini kopyalayan uygulamalar arasına katıldı. Spotify, Snapchat, Netflix ve hatta Instagram gibi popüler uygulamalar zaten TikTok özelliğinden yararlandı.

Yeni Keşfet Sayfası ile Twitter, kullanıcıların çeşitli konuları ve videoları keşfetmeleri için kullanımı kolay bir içerik formatı sunmayı hedefliyor. Ayrıca, kullanıcıların uygulamada daha fazla konu keşfetmesine yardımcı olacak. Hatırlamak gerekirse, bu Twitter’ın bir özelliği ilk kopyalayışı değil. Platform, ses odaklı sosyal uygulama Clubhouse‘un bir kopyası olan Spaces‘ı tanıtmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval