Sosyal medya

Oyun

Twitch Yayıncısı, Hayatını İzleyicilerin Kontrol Ettiği Bir Sims Oyununa Çevirdi!

Canlı yayın platformu Twitch’in ünlü yayıncılarından Jerma985, Sims oyununu kendi hayatına uyarladı. Dekor bir ev ve Sims benzeri arayüzler ile yayıncının yapacağı aktiviteleri izleyicilerin oyları belirledi. Dün neredeyse 3 saat süren yayın, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Yayıncı Jerma ise yayın sonunda bu yayının yalnızca başlangıç olduğunu ve gelecek günlerde bir çok aktivitenin gerçekleşeceğini söyledi.

Yayın, başlangıçta izleyicileri Sims benzeri bir yükleme arayüzü ile karşıladı. Yüklemenin tamamlanmasının ardından ise karakter oluşturma kısmı başladı. Önceden kayıt edilmiş görüntüler ile Jerma gardırobundaki kıyafetleri ve aksesuarları sürekli olarak değiştirerek seçenekleri izleyicilere gösterdi. Tanıtımın ardından Twitch Chat’e açılan oylamada Jerma’nın giyeceği kıyafetler belirlendi.

Karakter tasarımının oluşturulmasının ardından Jerma, “bana iyi bakın” diyerek canlı yayına geçti ve oluşturdukları tiyatro sahnesine benzer 2 odalı ve bir bahçeli dekor eve giriş yaptı. Sims oyunundaki gibi Jerma karakterinin de açlık, enerji, hijyen, eğlence ve tuvalet durumunun gösterildiği bir arayüz ile karakterin yapacağı aktiviteler izleyiciler tarafından belirlendi. Ayrıca izleyicilerden kendisiyle dalga geçmemelerini ve kötü şeyler yaptırmamalarını rica eden Jerma’nın, yayının başlamasının hemen ardından kötü şeyler yapması istendi.

Yayının bir noktasında koşuya çıkan Jerma, hijyen barı sıfıra indiği zaman da duş almak durumunda kaldı. Duşa girdiği zaman Sims oyunundaki gibi ekranda sansürlenmiş pikseller belirdi. Tuvaletini yapması gerektiği zamanlarda da yine sansür izleyicilerin karşısına çıktı. Tuvalet tıkandığı zaman eve tesisatçı çağrıldı. Eğlence barı düştüğü zaman eve palyaçolar davet edildi. Hatta bir noktada enerji barı sıfıra düştüğü için Jerma karakteri öldü ve oyun tekrardan başladı.

Sims oyunundaki bazı saçma aktivitelere ve hatalara da rol yapılarak göndermeler yapıldı. Evinde yatak olmadığı için yayıncı tuvalette yerde uyuyakaldı. Ardından izleyiciler yatak siparişi verilmesini istedi ve eve yatak geldi. Ancak daha sonradan gelen yatağın çerçevesi evin kapısını engellediği için Jerma evde kapana kısıldı. Tesisatçı tuvaleti tamir ederken izleyicilerin isteği üzerine duşa giren Jerma, role oldukça uygun davrandı ve gerçekten de kendi başına bir şey düşünemeyen ve problem çözemeyen biri gibi gözüktü.

Dün gerçekleşen yayında izleyicilere temel kuralların ve konseptin sınırlarının öğretilmesi hedeflenmiş. İzleyicilerin evi geliştirmesini seçmesi üzerine Jerma, izleyicilere iki gün içerisinde bunların gerçekleşeceğine ve yapacağı saçmalıkların sayısının artacağına söz verdi ve bu iki günden sonra da her geçen gün işlerin daha da çılgın bir noktaya giderek seviyenin her gün yukarı çıkarılacağını söyledi.

Jerma, Dark Souls’den Pokemon’a kadar çok farklı çeşitte oyunlar oynayan bir Twitch yayıncısı. Oynadığı oyunlar arasında tahmin edilebileceği üzere Sims de yer alıyor. Yaptığı bu yayınlar ile Twitch yayıncılığını bir üst seviyeye çıkaran Jerma, Sims oyunundaki içerikler düşünüldüğünde gelecek yayınlarda gerçekten de çok çılgın şeyler yapabileceği bekleniyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir