Sosyal medya

Haber

Turkcell Superonline ve Joygame ile yeni bir işbirliğine imza attı

İşbirliği kapsamında Turkcell Superonline’ın oyunsever müşterileri için internet sitesinde Superplay adı altında özel bir oyun sayfası oluşturuldu. İlk aşamada Joygame lisanslı oyunların yer aldığı Superplay oyun portalinde oyunculara özel ilk kampanya, gerçek futbol deneyimi yaşatan GOLEY için düzenlendi. İlgili basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Turkcell Superonline ve Joygame ile yeni bir işbirliğine imza attı.

reklam
Aorus reklamı

Kampanya kapsamda Turkcell Superonline müşterileri 12 ay boyunca ayda 3 TL’ye toplam 150 TL değerinde GOLEY hediye kuponu kazanıyor. Kampanyadan yararlanmak için 0850 222 0 222 numaralı Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri’ni aramak veya Turkcell Superonline Abone Merkezi’ne başvuru yapmak yeterli.

“Oyunda kalıcıyız”
Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, dünyada ve Türkiye’de hızla büyüyen ve çok geniş kitlelerin eğlence aracı haline gelen oyun sektörünün önemine işaret etti. Oyun işini ciddiye aldıklarını söyleyen Erkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Adventure İstanbul

goley (4)

“Bugün dünyada 1.2 milyar, Türkiye’de ise 22.5 milyon kişi oyun oynuyor. Özellikle genç nüfusumuz ve internet kullanımındaki sürekli artış göz önüne alındığında, ülkemizde oyun sektörünün geleceği büyük ümit vadediyor. Çevrimiçi oyunların giderek artan rolü ise, Turkcell Superonline’ın sunduğu ışık hızında fiber internetin önemini bir kez daha gösteriyor. Zira rekabet ve hızın ön plana çıktığı bu oyunlarda, en ufak bir takılma ya da donmaya dahi tahammül yok. Biz de Türkiye’nin yenilikçi operatörü olarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine paralel alanlara yatırım yaparak oyuncuların yanında oluyoruz. Daha önce DotA2 Turnuvası; Point Blank Turnuvası ve Need For Speed ile FIFA 2014 mücadelelerinin yer aldığı Oyun Partisi etkinliklerinin ana sponsorluğunu üstlendik. Şimdi de Joygame işbirliğimiz ile oyunda kalıcı olduğumuzu gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde de kaliteli ve hızlı internet altyapımız sayesinde oyunseverlere Superplay sayfamız üzerinden düzenleyeceğimiz kampanyalarla destek olmayı sürdüreceğiz.”

Joygame Genel Müdürü Barış Özistek ise, “Bu işbirliğiyle futbol heyecanını derinlemesine hissettiren GOLEY oyununu Turkcell Superonlinelı oyunseverlerin hizmetine sunuyoruz. Bu sayede Türkiye’nin popüler çevrimiçi futbol oyunu GOLEY, Turkcell Superonline avantajlarıyla oynanabilecek. Futbolda Ronaldinho ve Messi gibi yıldızları da bünyesinde barındıran GOLEY ile Dünya Kupası öncesinde tüm oyunseverleri GOLEY oynamaya davet ediyoruz.”

Sabri Ugan seslendirmesiyle maç keyfi
Geçtiğimiz yılın sonlarında Türkiye’deki futbol ve oyunseverlerle buluşan Goley, tamamen lokalize içeriğe sahip bir MMO (devasa çoklu oyunculu çevrimiçi) futbol oyunu. Türkiye’de bir ilk olarak Türkçe spiker desteğine sahip GOLEY’de maçlar ünlü futbol spikeri Sabri Ugan’ın seslendirmesiyle oynanıyor. Her anlamda gerçek futbol deneyimini hedefleyen oyunda dünyaca ünlü futbolcular yer alıyor. GOLEY’in diğer dikkat çeken özellikleri arasında her yaşa hitap eden oynanış sistemi, kart sistemi ile derin futbol altyapısı, gerçekçi ve yüksek detaylı animasyonlar, özel yetenekler kazandıran ekipmanlar, daha önce görülmemiş gol sevinçleri, onlarca kulüp arması ve stadyum çeşidi yer alıyor.

goley (1)

Dünyada oyun sektörü
o Dünyada 1,2 milyar kişi oyun oynuyor.
o Oyun sektörünün büyüklüğü 70,4 milyar dolar.
o Sektörün yüzde 43’ünü konsol oyunları, yüzde 21’ini MMO’lar (devasa çoklu oyunculu çevrimiçi oyunlar), yüzde 18’ini mobil oyunlar, yüzde 9’unu kutu ve indirilebilir oyunlar, yüzde 9’unu da sosyal oyunlar oluşturuyor.
o En fazla oyuncu Asya Pasifik bölgesinde bulunuyor. Bu bölgeyi Afrika, Avrupa ve Ortadoğu takip ediyor.
Türkiye’de oyun sektörü
o Türkiye’de 22,5 milyon kişinin oyun oynadığı tahmin ediliyor.
o Oyunseverlerin yaş aralığı 16-50
o Oyuna yılda 400-500 milyon dolar harcayan Türkiye, bu rakamla dünyada 18. sırada yer alıyor.
o Oyuna harcanan zamanda ise 39 milyon saat ile 3. sırada bulunuyor.”

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Microsoft yılın son çeyreğinde rekor gelir elde etti!

Microsoft

Microsoft, geçtiğimiz 31 Aralık’ta 2. çeyreği biten mali yılın son raporlarına göre dev bir atılım yaparak 43,1 milyar dolarlık bir gelir elde etti. Bu sayı geçtiğimiz senenin aynı döneminde 36,9 milyar dolan olan sayının %17 daha üstünde. Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’ya göre, kırılan bu rekor, Microsoft’un dünyanın dijital gelişimi karşısında ne kadar sağlam bir konumda olduğunun bir kanıtı. Markanın rekorda en çok önce çıkan ürünlerine dair detaylar haberimizin devamında…


Eğer bir oyuncu laptopuna ihtiyacınız varsa, içinde özenle seçtiğimiz fiyat/performans canavarı bilgisayarlar olan bu liste tam size göre!

reklam
Aorus reklamı

Microsoft, XBox ile bireysel ürünlerde rüzgar estirdi

Microsoft

Evlerde geçirdiğimiz bu dönem bireysel ürün kullanıcılarının da Microsoft ürünlerine olan ihtiyacını arttırdı. Ancak bireysel ürünlerin en çok dikkat çekeni, tahmin edilenin aksine, Office ürünleri değil, XBox konsol ve servisleri. XBox ailesi, konsol ve içerik satışlarında dev bir sıçrama göstererek, gelirini geçen yıla göre %51 arttırdı. Öyle ki, satışlardaki bu sıçrama, Microsoft’un donanım ürünü satışlarından elde ettiği geliri neredeyse 2 katına çıkardı.

Adventure İstanbul

Genel ürün grubu olarak gelirleri 15,1 milyar dolara ulaşarak %14 artan bu kategorinin öne çıkanlarını listeledik:

 • Microsoft OEM dediğimiz, içinde Microsoft’un yüklü olarak geldiği cihazlardan Microsoft’un elde ettiği gelir %1 arttı.
 • XBox içerik ve servislerinden elde edilen gelir %40 arttı.
 • Office programlarının bireysel abone sayısı 47,5 milyona ulaştı ve gelirleri %7 arttı.
 • Surface cihazlarından elde edilen gelir %3 arttı.
 • Online reklamlardan elde edilen gelir ise %2 arttı.

İlginizi çekebilir: Microsoft, yeni reklamında Apple’ı hedef aldı!


Kurumsal Microsoft çözümlerinin saltanatı devam ediyor

Microsoft

Pandemi nedeniyle çoğu iş yerinin evden çalışma düzenine geçmesi ve okulların online eğitime dönmesi ile birçok kurumun yazılım ihtiyaçları arttı. Bu durumda da tabi ki en çok satan kurumsal yazılımlar, zaten yaygın bir biçimde kullanılan Microsoft ürünleri oldu. Toplamda %34’lük artış gösteren kurumsal ürün gelirlerinde dikkat çekenler ise şöyle:

 • Sunucu ve Cloud (bulut) yazılımlarından elde edilen gelir toplamda %26 arttı ve en büyük atılım %50 ile Azure ürünlerinde görüldü.
 • Kurumsal Windows lisanslarından elde edilen gelirde %10 artış görüldü.
 • Kurumsal Microsoft Office ürünlerinin sağladığı gelir %11 artarken, bu kategorinin en çok kazandıranı ise %21 artış sağlayan Office 365 oldu.
 • LinkedIn gelirlerinde %23’lük bir artış görüldü.
 • Dynamics adlı müşteri ilişkileri  ve işletme kaynak yönetimi (CRM ve ERP) kategorisindeki ürün ise %21 gelir artışı sağladı ve en yüksek büyüme %39’la Dynamics 365’te görüldü.

Kaynak: WindowsCentral

Devamını oku

Haber

Netflix Türkiye ofisi için 5 yıl deneyimli Ofis Müdürü arıyor

netflix istanbul türkiye ofis

2021 yılının ikinci yarısında İstanbul ofisi açılacak Netflix, Türkiye ekibini yeni çalışanlarla genişletmek için resmi web sayfasından ilan verdi. Ofis Müdürü (Workplace Manager) pozisyonunda verilen iş ilanında aranılan en büyük özellik, 5 yıl deneyime sahip olmak. Bunu ve haberimizin devamında bahsettiğimiz nitelikleri taşıyorsanız, LinkedIn üzerinden Netflix’e iş başvurusu yapabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: Netflix, ilgi uyandıran özelliği Android için getiriyor!

reklam
Aorus reklamı

Aralık ayında aldığı sürpriz bir kararla İstanbul, Türkiye ofisi açacağını duyuran Netflix, 2021’in ikinci yarısında bu ofisini resmen faaliyete sokacak. Ofisin tam açılma tarihine dair henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2021’in ikinci yarısına az bir zaman kaldı ve her an Netflix’ten gelecek resmi bir duyuruyla ofisin faaliyetlerine başladığını görebiliriz.

Netflix, İstanbul/Türkiye ofisi için iş ilanı vermeye başladı

Netflix, Türkiye’de açacağı ilk ofisi için şimdiden resmi web sayfasında iş ilanı verdi. Hem LinkedIn üzerinden hem de direkt kendi web sitesi üzerinden iş başvurularını kabul eden Netflix, Türkiye ekibinde Ofis Müdürü (Workplace Manager) unvanıyla bulunacak kişiden, alanında en az 5 yıl deneyimli olmasını bekliyor. Netflix’in EMEA Bölgesi Kurumsal Gayrimenkul, İşyeri ve Güvenlik ekibinin de bir parçası olan Ofis Müdürü, İstanbul ofisinin yönetiminde de kilit bir rol üstlenecek.

Adventure İstanbul

netflix istanbul türkiye iş ilanı

Bu konuyla ilgili, Netflix Türkiye tarafından oluşturulan web sayfasında şu bilgiler yer alıyor: “EMEA Bölgesi’ndeki büyümemizi artırmak için, deneyimli bir Ofis Müdürü arıyoruz. Başarılı aday, proaktif ve yaratıcı olacaktır. Ayrıca, sağladığımız imkanlardan en iyi şekilde yararlanmak suretiyle, işyerindeki çalışma deneyimini iyileştirecek fikirler üretebilmesi için kendisini destekleyeceğiz. Başarılı aday, EMEA Direktörümüze de düzenli olarak rapor verecektir.”

Netflix’in aradığı nitelikler:

 • Bu rolde başarılı olmak için benzer bir pozisyonda en az 5 yıl deneyim gereklidir.
 • Tüm iç ve dış paydaşlarla başarılı ilişkiler sürdürme becerisine sahip.
 • Kendi kendini motive eden ve proaktif, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun herhangi bir sorunu çözmekten korkmayan.
 • Netflix Türkiye ofisi içerisinde, detaylara ve mükemmel organizasyon becerilerine büyük önem veren.
 • Hızlı tempolu yaratıcı bir ortamda çoklu göreve alışkın, ekip ihtiyaçlarını tahmin etme ve bu ihtiyaçları giderebilme potansiyeli.
 • Esnek tutumla birlikte kimi zaman, normal çalışma saatleri dışında da çalışma şevkine sahip.
 • Gmail, Google Dokümanlar vb. hakkında yeterli bilgiye sahip olmak.
 • İyi derecede Almanca ve İngilizce sözlü-yazılı iletişim becerisi.
 • Netflix’in iş kültürü hakkında net bilgi sahibi olmak.

Sizler için hazırladığım akıllı telefonlar listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz


Türkiye’de 3 milyon Netflix üyesi var

Netflix Türkiye ofisi, sadece finansal işlerin Türkiye’den yönetilmesi için veya sadece temsilci barındırması için açılan basit bir ofis olmayacak; Netflix, dünyanın tüm ülkelerinde gösterime giren Türkçe orijinal yapımları da dahil olmak üzere Türkiye’yi ilgilendiren faaliyetlerini İstanbul ofisinin koordinesinde yürütecek.

Netflix CEO’su Reed Hastings, İstanbul ofisiyle alakalı açıklama yaparken, Netflix’in Türkiye’deki üye sayısı hakkında da kısa bir demeç verdi. Türkiye’de tamı tamına 3 milyonu aşkın Netflix üyesi olduğunu belirten Hastings’in açıklamaları şu şekilde: “Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.”

Devamını oku

Aksesuar

watchOS 7.3 güncellemesi çıktı! Yeni kadran eklendi

watchos 7.3

Apple bugün, watchOS 7 işletim sisteminin Eylül ayında yayınlanan üçüncü büyük güncellemesi olan watchOS 7.3 güncellemesini yayınladı.


İlginizi çekebilir: iOS 14.4 yayınlandı, işte tüm yenilikler!

reklam
Aorus reklamı

watchOS 7.3 yenilikleri neler?

watchOS 7.3, Apple Fitness+ aboneleri için “Yürüme Zamanı” özelliği ekliyor. Bu özellik, Antreman uygulamasında yürüyüş yapan kullanıcılar için antreman sırasında ilham verici verici hikayeler dinleyebilecekleri bir ses deneyimi ekliyor. Yürüme Zamanı, müzik sanatçıları, sporcular ve diğer etkili kişilerden Apple Watch sahiplerinin ve Apple Fitness+ abonelerinin yürürken dinleyebileceği hikayeler sunuyor.

WatchOS 7.3 güncellemesiyle EKG işlevselliği Japonya, Mayotte, Filipinler ve Tayland’a genişlerken; Japonya, Mayotte, Filipinler, Tayvan ve Tayland’a düzensiz kalp ritmi bildirimleri de geliyor.

Adventure İstanbul

Güncelleme, gün boyunca hareketle değişen şekillere sahip Pan-Afrika bayrağının (siyah, kırmızı ve yeşil) renklerinden ilham alan yeni bir Unity Kadran ekliyor. Ayrıca tercihlerde siyah, kırmızı, yeşil ve sarı renk seçeneklerinin yanı sıra siyah/gri renk seçeneği de bulunuyor.

apple watch unity face


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


watchOS 7.3 yeni özellikler, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içerir:

 • Pan Afrika bayrağından esinlenilmiş ve şekiller siz hareket ettikçe değişerek yalnızca size özel bir kadran oluşturan Birlik saat kadranı
 • Antrenman uygulaması ile siz yürürken misafirlerin ilham verici hikâyelerini paylaştıkları bir sesli deneyim olan Apple Fitness+ üyeleri için Yürüme Zamanı
 • Japonya’da, Mayotte’de, Filipinler’de ve Tayland’da Apple Watch Series 4’te veya daha yenisinde EKG uygulaması
 • Japonya’da, Mayotte’de, Filipinler’de ve Tayland’da Düzensiz Kalp Ritim Bildirimleri
 • Büyütme etkinleştirildiğinde Denetim Merkezi’nin ve Bildirim Merkezi’nin yanıt vermeyen bir duruma gelmesine neden olabilen bir sorunu düzeltir

 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler