Sosyal medya

Haber

Trend Micro Titanium Security 2014 piyasaya çıktı

Dünyaca ünlü dijital güvenlik firması Trend Micro, en güçlü ve en güncel güvenlik çözümü Titanium Security 2014’ü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Eğer bilgisayarınız için kapsamlı bir güvenlik paketi almak istiyorsanız, yazılımın detayları için sizleri basın bültenine alalım.

Basın Bülteni

Trend Micro’nun Yeni Amiral Gemisi Titanium Security 2014 Piyasada

Dijital yaşam güvenliğinin dünya lideri Trend Micro, artan sosyal mühendislik, sosyal medya ve mobil tehditlere karşı geliştirdiği yeni çözümlerle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Trend Micro, sosyal medyanın “pişmanlık” yaşatmasının önüne geçmek için piyasaya sürdüğü yeni ürünü Titanium Security 2014 ile tüm ailelerin internette güvenle sörf yapmasını sağlıyor. Titanium Security 2014 çözümleri, anında mesajlaşma servisi, e-posta, sosyal ağlar ve web sitelerindeki tehlikeli bağlantıları algılayarak engelleyen endüstri lideri anti-virüs ve web tehditlerine karşı koruma sağlıyor. Titanium, kullanıcıları kandırarak kişisel verilerini çalmaya çalışan olta saldırıları da dahil olmak üzere tüm istenmeyen e-postaları (spam) tespit ediyor.

2013 yılı Ağustos ayında yayınlanan AV Comparatives raporuna göre, 31 güvenlik ürünü arasında PC ve Mac’lerde Facebook, Google Plus ve Twitter’daki web tehditlerinden ve gizliliği en kapsamlı şekilde koruyan çözüm Trend Micro Titanium tarafından veriliyor.

titan

Kimlik hırsızlığıyla mücadele için Trend Micro’nun şifre yönetim özelliği bulunan Titanium Security 2014, çevrimiçi bankacılık işlemleri için özel olarak tasarlanmış, çevrimiçi alışverişin güvenle gerçekleştirilmesini sağlayan bir de güvenli tarayıcı barındırıyor. Aynı ankette yer alan verilere göre, katılımcıların ortalama 12 tane şifresi olan hesabı bulunuyor ancak bu bir düzine hesap için sadece 8 şifre kullanılıyor. Bir kimlik hırsızının, farklı platformlarda aynı şifreyi kullanan kişiye çok daha fazla zarar verebilme tehdidi bulunuyor. 

Kayıp ya da çalınan cihazlar da Titanium ile bulunabiliyor

Trend Micro’nun kişiselleştirilmiş çözümlerinde ek olarak, internet kullanımının tehlikelerinden çocuklarını korumak isteyen aileler için özel geliştirilmiş ebeveyn kontrol paneli bulunuyor. Titanium Security 2014, çocukların erişimini kısıtlama ve filtreleme seçeneğini ebeveynlere verirken, onların uygunsuz ve zararlı web sitelerinden korunmalarını sağlıyor. Bununla birlikte güvenlik çözümü, çocukların çevrimiçi faaliyetlerinin görüntülenmesine olanak tanıyarak, ebeveynlerin çocuklarını saldırganlardan korumalarına fırsat veriyor.

Titanium Security 2014, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için Facebook gizlilik yönetim uygulamasını Trend Micro Mobile Security’nin içerisinde barındırıyor. Mobile Security, kayıp ya da çalınan cihazların bulunması, veri çalan mobil uygulamaların tespiti, cihazdaki veriyi yedekleme ve kurtarma ile uzaktan kilitleme ve verinin cihazdan kurtarılmasına imkân tanıyor. 

Trend Micro Titanium Security 2014’te ne gibi yenilikler var? 

–     Kullanıcıların kişisel mahremiyetini koruyan “Gizlilik Tarayıcısı” Facebook’un yanı sıra Google Plus ve Twitter için de hizmet vermeye başladı.

–      Tek bir portal üzerinden tüm sosyal sitelerin gizlilik ayarları yönetilebiliyor.

–      6. sürümden 7. sürüme kolay geçiş deneyimi.

–      Görsel olarak bozulmuş görüntüler için ekran okuyucusu.

–      Kullanıcı davranışı üzerine açılan mesajları sunucu ile bilgisayar ağları arasında şifreleme (PMAC).

–      Artırılmış hız ve performans, raporlama, tespit ve temizleme.

–  GeoIP özelliği sayesinde ürünleri satan ancak satılmasına izin verilmeyen ülkelerin kara listeye alınarak fiyatların aşırılaşmasına sebep olan “gri piyasa”nın oluşmasının önlenmesi.

Microsoft, Windows 8.1 ön siparişlerini almaya başladı

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval