Sosyal medya

İnceleme

Toshiba PA5075U Mİnİ 3D Sound Bar

Toshiba-PA5075U-Mİnİ-3D-Sound-Bar

Yer tutmayan 3D ses teknolojisi

Salonunuzun ortasında çirkin görünümlü, dev bir ses sistemi yerine şık bir sistem arıyorsanız, Toshiba’nın yeni Sound Bar’ı tam size göre.

Toshiba, ses teknolojileri denildiğinde akla ilk gelen markalardan bir tanesi değil. Televizyon, Bluray oynatıcı ve DVD oynatıcılar ile ev elektroniğinde tercih edilen markalardan bir tanesi haline gelen Japon firması, şimdi de 3D ses vaat eden sistemleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışıyor.

PA5075U Mini 3D Sound Bar modeli, eğer yanındaki subwooferı es geçerseniz bir taşınabilir cihaz docku gibi gözüküyor. Yanındaki dörtgen subwooferı da oldukça büyük olmasına rağmen şık bir görünüme sahip. Toshiba’nın ürününe rakip olarak gösterebileceğimiz benzer sound bar modelleri genelde çok büyük ve şıklığı tartışılacak modeller. Örnek olarak evimde sahip olduğum dev soundbar duvara monte edilmek üzere tasarlanmış bir model, fakat televizyonumu duvara monte etmediğim için koyacak yer bulamıyorum. Toshiba PA5075U Mini 3D Sound Bar ise televizyon ayağının önüne koyduğumda dahi ekranı kapatmayacak kadar küçük bir model.

Tasarımı çok iyi. Ya performans?

Subwoofer 30W çıkışa sahip, ki bu rakam ülkemizdeki satış fiyatı 600 TL olacak bir ürüne göre zayıf denebilir. Soundbar üzerinde ise 4 adet 15W çıkış bulunuyor ve bu 4 çıkış odada 3D ses efekti yaratıyor. Bu 3D ses efekti de aslında Windows Media Player’ın surround özelliğinden çok farklı değil. Cihazın arkasında 3.5 mmlik bir giriş, koaksiyel giriş ve dijital optik giriş bulunuyor.

Dock’a benzeyen PA5075U Mini 3D Sound Bar aynı zamanda Bluetooth desteği de sunuyor. Bu sayede akıllı telefon ya da tabletinizden de müzik dinleyebilir ya da film izlerken daha üst düzey bir ses performansı elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak: PA5075U Mini 3D Sound Bar’ın rakiplerinin 2000 TL’ye yakın fiyatlarına göre uygun fiyatlı bile olduğunu söyleyebilirim. Fakat 600 TL’lik fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek bir ses sisteminden beklentileriniz arasında güç de varsa farklı alternatiflere yönelebilirsiniz. Eğer beklentiniz benim gibi salonda fazlalık yapmayacak, kablo karmaşası yaratmayacak şık bir ses sistemiyse, Toshiba PA5075U Mini 3D Sound Bar’ı size tavsiye edebiliriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval