Sosyal medya

Uygulama

Telegram 5.8 güncellemesi birçok yeniliği beraberinde getiriyor

Mesajlaşma uygulaması Telegram 5.8 güncellemesi ile numarasız kişi kaydetme, bölgesel gruplar kurma özelliklerini kazandı. 

İlginizi çekebilir : Whatsapp güncellemesi Android’e yeni bir özellik getiriyor

Telegram 5.8 güncellemesi ile yakınınızda bulunan insanlara mesaj atabileceksiniz

Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından 2013 yılında hayata geçirilen Telegram aldığı son güncelleme ile birçok yeni özelliğe kavuştu. 200 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip uygulamada artık kişileri numara ihtiyacı olmadan kayıt edebileceksiniz. Anonim olarak yazışmaya olanak sağlayan hizmet ile rehber kaydı oluşturmak daha basit olacak. Telegram 5.8 güncellemesi ile gelen bir başka özellik ise ‘Yakınımdaki kişileri ekle’ seçeneği oldu. Kullanıcılar uygulama arayüzünün sol çekmecesinde bulunan Rehber kısmından bu seçeneğe ulaşabilecek. Bu yenilik, GPS tabanlı olarak yakınınızda bulunan Telegram kullanıcıları ile mesajlaşmanıza olanak sağlıyor. Harita üzerinden erişebileceğiniz insanlar ile mesaj servisinin yanında gruplar kurarak toplu olarak iletişime geçebileceksiniz. 

Telegram 5.8

Gizlilik konusunda ilk uçtan uca şifreleme özelliğini mobil sisteme getiren Telegram, yeni güncelleme ile sistem ve güvenlik optimizasyonlarında gelişme sağladı. Ayrıca güncellemede, bildirim ve ses seçeneklerini, uygulama içerisinde bulunan ayarlar sekmesinden varsayılan seçeneklere dönmenizi sağlayan bir buton eklendi. Son olarak ise kanalda veya grupta yönetici olan kullanıcılar yönetici haklarını diğer grup üyelerine veya yöneticilerine aktarabilecekler. Güncelleme ile birlikte yeni özellikleri cihazınızda denemek isterseniz aşağıda bulunan App Store ve Google Play Store linkleri üzerinden uygulamayı indirebilir veya var olan uygulamanızı güncelleyebilirsiniz.

App Store ve Google Play Store Telegram 5.8 bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil cihazlara ilgi duyan teknoloji yazarı.omersanli17

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Spotify Wrapped ile 2019 özetinizi görün!

Spotify Wrapped

Dünya genelinde oldukça fazla kullanılan müzik dinleme uygulaması Spotify, Wrapped özelliği size 2019 yılı için bir özet sunuyor.


İlginizi çekebilir: Instagram hikayelerini gizlice indirip izleten internet sitesi!


Dünya genelinde oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip müzik dinleme uygulaması Spotify ile 2019 yılındaki enlerinizi görebilir, ne kadar süre bu enleri dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. spotify.com/tr/wrapped adresinden ulaşabileceğiniz özellik, en fazla dinlediğin sanatçıyı sizlere gösterirken, en fazla dinlediğiniz müziği ve o müziği ne kadar dinlediğinizi sizlere gösteriyor. Ayrıca en çok dinlediğiniz sanatçıları sizler için sıralıyor.

 

Wrapped ile kaç farklı ülkeden kaç farklı sanatçı dinlediğini görebiliyorken, kaç yılından beri abone olduğunuzu da sizlere bildiriyor. Aynı zamanda hangi yılda kaç dakika şarkı dinlediğinizi de bu şekilde öğrenebiliyorsunuz. Sadece 2019 yılının enleri değil abone olduğunuz yıldan bu yana sizin için en iyi sanatçıları ve müzikleri gösterebiliyor. Ayrıca arkaplanda bu yıl en çok dinlediğiniz müzikte sizlere bu sırada eşlik ediyor.

Farklı 11 sayfadan oluşan özellik, sol taraftaki düğmeden geçilebiliyor ve bu şekilde enlerinize ulaşabiliyorsunuz. Eğer sizde Spotify Premium üyesi iseniz, yukarıda belirttiğimiz siteden özelliğe erişebilirsiniz. Tabi bu özelliğe erişmek için şirket sizden kullanıcı girişi yapmanızı bekliyor. Kullanıcı girişi yaptığınızda sizleri, renkli bir ekran karşılıyor ve bir zaman tüneli içerisine giriyorsunuz.

Eğer sizde bu yılın Spotify enlerinizi görmek istiyorsanız, spotify.com/tr/wrapped adresini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını oku

Haber

Instagram hikayelerini gizlice indirip izleten internet sitesi!

storieswatch.com

Bir Türk girişimi olan storieswatch.com, hesabı gizli olmayan kişilerin hikayelerini onlar sizi görmeden izlemenizi ve indirmenizi sağlıyor.


İlginizi çekebilir: Qualcomm Snapdragon 865 özellikleri belli oldu!


Türk girişimi olan storieswatch.com ile hikayesini izlemenizi görmesini istemediğiniz kişilerin hikayelerini anonim bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca bu hikayeleri sadece görmekle kalmayıp bu site üzerinden indirebilirsiniz.

Tüm bunları yapabilmek için Storieswatch’un sitesine girip hikayelerini görmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını istenilen alana yazmalısınız. Sonrasında açılan sayfada o kişinin profil bilgilerini, takip, takipçi ve gönderi sayılarını göreceksiniz. Sayfanın hemen altında kullanıcının son 24 saatte paylaştığı tüm hikayeleri göreceksiniz. İstediğiniz hikayeyi, sağ alt köşesinde yer alan indir butonu ile bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz. Son olarak bu işlemlerin, sadece herkese açık hesaplarda çalıştığını söylemeden geçmeyelim.

 

Devamını oku

Haber

Instagram, mesajları renklendiriyor!

Instagram

Instagram, oldukça popülerleşen hikayeler kısmını bildiğiniz gibi Facebook ile paylaşmıştı. Şimdi ise Instagram, Facebook’un bir özelliğini kendi bünyesine ekliyor.


İlginizi çekebilir: Honor Play 4X, tam 5 yıl sonra güncelleme aldı!


Instagram, bilindiği gibi kullanıcılarının yaşlarına göre deneyim sunmak için, tüm yeni kullanıcılarından bir doğum tarihi girmelerini istemişti. Bu şekilde kullanıcılarının yaşlarına göre deneyimler sunacak ve platformu geliştirmesine yardımcı olacak. Sosyal medya devi şimdi ise farklı bir geliştirmenin üzerinde çalışıyor.

Bilindiği gibi platform mesajları sade ve renksiz bir şekilde görünüyordu. Yapılacak yeni güncelleme ile mesaj metinleri ve kutuları renklenecek ve bu şekilde mesajlar kısmında daha şık bir hava yaratılacak. Bu geliştirme bazı kullanıcılara şimdiden verilmeye başladı lakin dünya gelindeki kullanıcılara ulaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Devamını oku