Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Müzik

Spotify ücretsiz versiyonunu yeniliyor!

Spotify

Dünyanın en büyük müzik servisi haline gelen Spotify, ücretsiz seçeneğiyle de fazlasıyla tercih ediliyor. Her ne kadar ana kitlesi aylık ödeme yapan aboneleri olsa da ücretsiz kullanan aboneleri için reklam yayınlama ve sadece rastgele şarkı çalma hakkı vermesiyle de farklı bir ücretsiz servis sunmakta idi.

Spotify ücretsiz versiyonunda yeni dönem

Spotify

reklam

Şimdi ise bu ücretsiz servisinde değişikliğe gidiliyor. Henüz nasıl olacağına dair bilgi vermese de genel olarak şartlarının hafifletileceği bekleniyor. Ayrıca bu değişim ile daha Spotify kullanmamış kişileri de böylece ücretsiz servisi ile kendine çekeceği amaçlanıyor. Önümüzdeki haftalarda beklenen değişiklik ile bakalım Spotify kullanıcılarında bir artış olacak mı, göreceğiz.

MSI reklamı

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Spotify, ikinci çeyrek verilerini açıkladı!

Spotify

Spotify, ikinci çeyrek finansal raporunu paylaştı. Paylaşılan verilerde Spotify’ın aylık kullanıcı sayısının 299 milyona ulaştığı görüntülendi. Bu veriler, yıllık bazda %29, ilk çeyreğe göre ise %5’lik bir artış olduğunu gösteriyor.


İlginizi çekebilir: Galaxy Note 20, optimize edilmiş Exynos 990 ile gelecek!

reklam

İkinci çeyrek Spotify için nasıl geçti?

Paylaşılan rapora göre Premium abonelerden elde edilen gelirlerde önemli bir artış bulunuyor. Fakat COVID-19 pandemisinin ardından gelen belirsizlik nedeniyle serbest para akışında azalma görüldü. Kuzey Amerika‘daki büyüme ve kullanıcı sayısındaki artış, 2019’dan bu yana istikrarlı bir şekilde ilerleyerek şirketin beklentilerini aştı. Hindistan da Spotify’ın beklentilerini aşan bir başka pazar olarak karşımıza çıkıyor. Bunun başlıca nedeni ise bölgede yapılan pazarlama kampanyalarının güçlü bir şekilde kullanıcıları etkilemesi.

Spotify

Spotify, Latin Amerika’da %33, diğer ülkelerde ise %58’lik önemli bir artışa sahip. Şirket hem sunduğu servisler hem de çeşitli abonelik fırsatları ile kullanıcıları kendine çekmeyi başarıyor. Nisan ve Mayıs aylarında kullanıcı sayısı bazı bölgelerde daha yavaş artış gösteriyordu. Fakat Haziran ayında büyüme yeniden ivmelendi. Şirket, Latin Amerika‘da daha büyük bir başarı beklerken Kuzey Amerika ile bu açığı kapattığını belirtiyor.

Spotify, 30 Haziran itibariyle küresel tüketim saatlerinin COVID-19 salgını öncesine döndüğünü açıkladı. Tüm bölgelerin toparlandığı ve Asya Pasifik ile Avrupa‘nın buna öncülük ettiği belirtildi. Şirketin kullanıcı dostu olması bu artış ve toparlanmadaki en önemli etkenlerden biri olarak gösteriliyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Aksesuar

OnePlus Buds, resmi görselleri ile ortaya çıktı!

Yazan:

OnePlus Buds

OnePlus Buds kulaklıklar çıkışına yakın artık yeni detaylar ile karşımıza gelmeye devam ediyor. Yeni nesil kulaklıkların resmi görüntüleri ortaya çıktı.


İlginizi çekebilir; Xbox Series X tüm Xbox One oyunlarını çalıştırabilecek!

reklam

OnePlus Buds, tasarım detayları belli oldu!

Gerçek kablosuz kulaklıklar piyasayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Neredeyse her telefon üreticisinin girdiği bu rekabette artık yeni bir oyuncu daha var. OnePlus geçtiğimiz hafta yaptığı duyuru ile yeni gerçek kablosuz kulaklığı Buds cihazını duyurmuştu. Firmanın OnePlus Nord ile birlikte çıkarmayı planladığı serinin resmi görüntüleri ortaya çıktı. XDA yazarı Max Weinbach, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile cihazın görüntülerini takipçileri ile paylaştı. Bu sayede cihazın renk seçenekleri ve tasarım detayları da tam anlamıyla belli olmuş oldu.

Beyaz mavi ve siyah renk seçenekleri ile bizleri karşılayan Buds, görünüş olarak Apple yapımı AirPods kulaklıklara benzemekte. Daha oval yapıda kutu tasarımına sahip olan cihaz, aktif gürültü engelleme özelliği ile kullanıcılarını karşılamaya hazırlanıyor. 36 gram kutu, 4.6 gram da kulaklık ağırlığına sahip cihaz, kablolu 7.5 W hızlı şarj desteği sunmakta. Yaklaşık 30 saate varan pil performansı vadeden firma, yeni nesil kulaklığı sayesinde piyasada önemli bir alternatif olmayı amaçlıyor. OnePlus Nord serisi ile birlikte tanıtımı yapılacak cihazın herhangi bir fiyat bilgisine henüz ulaşılamadı. Bakalım firma, yeni nesil gerçek kablosuz kulaklığı ile başarı yakalayabilecek mi bekleyip göreceğiz.

 

MSI reklamı
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

OnePlus Buds sonunda duyuruldu!

Yazan:

OnePlus Buds

OnePlus Buds sonunda duyuruldu. Merakla beklenen kablosuz kulaklık firmanın Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte açıklandı.


İlginizi çekebilir; OnePlus Nord, arttırılmış gerçeklik ile tanıtılan ilk telefon olacak

reklam

OnePlus Buds, Nord ile birlikte tanıtılacak!

Son dönemde kullanımı artan ve firmalar arasında yeni bir rekabete yol açan gerçek kablosuz kulaklıklar yeni versiyonları ile kullanıcıları karşılamaya devam ediyor. Neredeyse her akıllı telefon üreticisinin girdiği bu yarışa OnePlus firması da katılma kararı aldı. Daha önceden ortaya çıkan ve ismi ,resmi olarak, belli olmayan kulaklığın duyurusu sonunda yapıldı. Firma Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte OnePlus Buds kulaklığını duyurmuş oldu. Öte yandan cihazın, 21 Temmuz tarihinde OnePlus Nord ile birlikte yapılacak etkinlik üzerinden tanıtılacağı öğrenildi.

Uzun zamandır detayları beklenen kulaklığın sonunda duyurulması hayranları mutlu ederken, bazı konularda henüz yeterli bilgi hala ortaya çıkmadı. Tasarımı ile alakalı tahmini görsellerden cihazın Apple AirPods kulaklıklara benzeyeceği düşünülürken, bir yandan da kulaklığın silikonlu bir yapı ile gelip kendine has tasarımı olacağı iddia edilmekte. Öte yandan lansmanda tanıtılacak OnePlus Nord cihazından da ilk görüntüler firma tarafından paylaşıldı. Gri renk ile telefonun arka tarafının bir kısmının yer aldığı görselde bir de ilk on kişiye cihazın hediye edileceği yazmakta. Ancak hangi ilk on kişi olduğu ile alakalı detaylı bir bilgi henüz belli olmadı.

MSI reklamı
Devamını oku