Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Müzik

Spotify ücretsiz versiyonunu yeniliyor!

Spotify
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Dünyanın en büyük müzik servisi haline gelen Spotify, ücretsiz seçeneğiyle de fazlasıyla tercih ediliyor. Her ne kadar ana kitlesi aylık ödeme yapan aboneleri olsa da ücretsiz kullanan aboneleri için reklam yayınlama ve sadece rastgele şarkı çalma hakkı vermesiyle de farklı bir ücretsiz servis sunmakta idi.

Spotify ücretsiz versiyonunda yeni dönem

Spotify

reklam
MSI reklamı

Şimdi ise bu ücretsiz servisinde değişikliğe gidiliyor. Henüz nasıl olacağına dair bilgi vermese de genel olarak şartlarının hafifletileceği bekleniyor. Ayrıca bu değişim ile daha Spotify kullanmamış kişileri de böylece ücretsiz servisi ile kendine çekeceği amaçlanıyor. Önümüzdeki haftalarda beklenen değişiklik ile bakalım Spotify kullanıcılarında bir artış olacak mı, göreceğiz.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

Spotify, hikayeler özelliğini test ediyor!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Spotify, iOS ve Android’deki mobil uygulamasında Instagram tarzı bir hikaye özelliğini herkese açık olarak test etmeye başladı.


İlginizi çekebilir: Shazam ile ücretsiz Apple Music kullanın!

reklam
MSI reklamı

Spotify, hikayeler özelliğini deniyor

Video klipler, Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi sanatçıların en sevdikleri festival şarkılarını anlattıkları kısa mesajlar içeren Spotify’ın Christmas Hits çalma listesi gibi bazı albümlerde ve çalma listelerinde görünüyor.

Hikayelere, oynatma listesinin sol üst kısmındaki bir simge aracılığıyla erişilebiliniyor. Bir simgeye dokunduğunuzda, Instagram’da bulunana benzer bir arayüz açılıyor ve kullanıcıların kısa video klipler arasında geçiş yapmak için ekranın soluna veya sağına dokunmasına olanak tanınıyor.

Spotify hikayeler

İlk olarak Snapchat’ta görünen hikayeler, Instagram, Facebook, YouTube, LinkedIn ve en son olarak Twitter’da “fleets” adıyla sosyal medya platformlarının her yerinde yaygın hale geldi. Bu nedenle Spotify, özelliğin ortaya çıkması için garip bir yer gibi görünebilir. Ancak geçmişte de Hikayeler tarzı bir içeriği, sanatçıların benzer Hikayeleri ile test etmişti.

Spotify hikayeleri herkese gösterilmiyor. Yalnızca belirli oynatma listelerinde veya albümlerde görünüyor. Bu da sunumlarının hala belirli bir kullanıcı kümesiyle sınırlı olduğunu ve test aşamasının ardından özellikten vazgeçebileceklerini gösteriyor.

Devamını oku

Apple

Shazam ile ücretsiz Apple Music kullanın!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple’ın Shazam müzik tanıma uygulamasında yer alan promosyan, yeni kullanıcılarına beş aya kadar ücretsiz Apple Music denemesi sunuyor.


İlginizi çekebilir: 2021 iPad Pro, mmWave destekli 5G ile gelebilir!

reklam
MSI reklamı

Shazam ile ücretsiz Apple Music nasıl aktif edilir?

Apple, hizmete daha önce abone olmayan kullanıcılara genellikle üç aya kadar ücretsiz Apple Music denemesi sunuyordu. Bu nedenle bu son promosyon, şimdiye kadarki en iyi fırsatlarından birini temsil ediyor.

Promosyona erişmek için iPhone veya iPad’inize Shazam uygulamasını indirin, ardından uygulamadaki büyük Shazam simgesine dokunarak ortamınızda çalan bir şarkıyı tanımlayın. Şarkıyı tanıdıktan sonra, parçayı Apple Music’te çalma seçeneğini göreceksiniz.

Seçeneğe dokunduğunuzda Apple Music’in beş aylık ücretsiz deneme teklifinin göründüğünü göreceksiniz. Bazı kullanıcılar, Shazam’ın seçenekler ekranını açıp Apple Music başlığına dokunarak promosyonu aktif edebildiğini de bildirdi.

Shazam

Shazam’ın App Store sayfasına göre, teklif 17 Ocak 2021’e kadar aktifliğini koruyacak. Promosyan, Türkiye, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada ve diğer ülkelerde geçerli olacak.

Aktivasyon sağladıktan sonra ödeme yapmak istemezseniz, hizmete beş aylık erişiminizi kaybetmeden Apple Music aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Devamını oku

Haber

SoundCloud tanınmış sanatçılara mavi tik rozeti vereceğini duyurdu

SoundCloud
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Twitter, Facebook, Instagram ve daha akla gelmeyen sosyal medya platformlarının neredeyse tamamının kullandığı mavi tik furyasına bu kez çevrim içi müzik hizmeti olan SoundCloud katılıyor. Bu hafta yaptığı resmi duyuruda, tanınmış sanatçıların profiline mavi tik rozeti ekleyeceğini duyuran şirket, bu hamleyle taklit hesapların önünü kesecek.


İlginizi çekebilir: Twitter mavi tik başvurusunu doğrudan yapmayı kolaylaştırıyor!

reklam
MSI reklamı

Günümüzde sık kullandığımız popüler sosyal medya uygulamalarının tamamında mavi tik sistemi bulunuyor. Ünlülerin veya tanınmış kişilerin, kullandıkları hesabın gerçekten kendilerine ait olduğunu takipçilerine bildirmelerini sağlayan bu sistem sayesinde hem kullanıcılar hem de tanınmış kişilerin kafası rahat oluyor.

SoundCloud tanınmış sanatçıları artık mavi tik ile işaretleyecek

Öyle ki, Spotify’da bile olan bu sistem sayesinde karşımızdaki hesabın gerçekten takip ettiğimiz ünlüye ait olduğunu kolaylıkla anlayabiliyoruz. Aynı zamanda ünlüler de, kendi adlarına açılmış onlarca hesap arasından kendilerini ayırıp takipçilerine hitap edebiliyorlar. Sağladığı güvenlik nedeniyle sosyal medya platformlarının olmazsa olmazı haline gelen mavi tik rozetini, popüler müzik hizmeti SoundCloud da uygulayacağını duyurdu.

SoundCloud mavi tik

Çevrim içi müzik şirketi, web sitesinde yaptığı resmi duyuruda doğrulanmış içerik oluşturucuların profillerinin yanında mavi onay işaretleri göstermeye başlayacağını açıkladı. Açıklamasının devamında, bu sistemi tanınmış sanatçıların öne çıkmalarına ve özgünlüklerini korumalarına yardımcı olmak için geliştirdiğini ifade eden SoundCloud yetkilileri, böylelikle dinleyicilerin sanatçıları daha kolay tanıyabileceğinin de altını çizdi.

Bugünden itibaren SoundCloud; Billie Eilish, Wiz Khalifa ve Trippie Redd gibi dünyaca ünlü sanatçıların profillerini doğrulamaya başladı. Ancak mavi tik rozeti sadece bu sanatçılarla sınırlı kalmayacak. SoundCloud’da mavi tik alabilmeniz için elbette ki Wiz Khalifa kadar ünlü olmanız gerekmiyor, ilgili gereksinimleri karşıladığınız müddetçe siz de mavi tik rozeti alabileceksiniz.

İşte SoundCloud tarafından mavi tik alabilmek için sahip olmanız gereken özellikler:

  • Hesabınız, iyi bilinen ve/veya çok aranan bir sanatçı, kolektif, DJ, plak şirketi, küratör veya podcast yayıncısını temsil etmeli.
  • Benzersiz bir profil olmalıdır. SoundCloud, hayran hesaplarını veya taklitçileri doğrulamaz.
  • Hesabınız herhangi bir yanıltıcı bilgi içermemeli ve SoundCloud’un kullanım koşullarına uygun olmalı.
  • Hesabınızda biyografi, profil fotoğrafı ve yüklenmiş en az 1 adet içeriği olmalı.

Eğer sizin de bir SoundCloud hesabınız varsa ve tüm gereksinimleri karşıladığınıza inanıyorsanız, SoundCloud’un web sitesinden hesabınıza giriş yapıp ayarlar menüsünden “Doğrulama iste” düğmesine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler

RSS Error: WP HTTP Error: Geçerli bir adres sağlanmadı.