Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Sony: “Xperia Z bir başlangıç”

xperia z power2013 yılının amiral gemisi olarak Xperia Z’yi sunan Sony’nin 3. çeyrekte 3 ayrı amiral gemisi modelle daha karşımıza çıkacağı söyleniyor.

Sony, Ericsson’u satın aldıktan sonraki yükselişini sürdürüyor. 2013’ün başlarında tanıttığı “Xperia Z ile su geçirmeyen amiral gemisi” tanımını hayatımıza sokan firmanın çok ilginç planları var gibi görünüyor. 3 yeni amiral gemisi model ile karşımıza çıkacağı söylenen Sony, bu yıl uçan – kaçan akıllı telefonlara doyacağımızı düşündürüyor. Şimdi bu modeller hakkında bilinenleri iletelim sizlere:

1- CyberShot: Nokia’nın 808 PureView modeline benzeyecek olan bu telefon, firmanın fotoğraf konusundaki tecrübesini de akıllı telefon kullanıcılarına aktarmasını sağlayacak. 41 megapiksel olmasa da yakın bir çözünürlükte sensöre sahip olacağı söylenen bu telefon, Nokia’nın henüz söylenti halindeki Lumia 1000 modelinin doğrudan rakibi olacak. Bu kadar yüksek kalitedeki bir sensörün adam akıllı bir işletim sistemiyle sunulacak olması, fotoğraf çekmeyi seven meraklıları kendine çekecektir.

2- Walkman: Sony’nin hali hazırda piyasada olan pek çok akıllı telefonunda Walkman yazılımı yüklü olsa da, bir dönem firmanın sattığı özel tuşlu ve ekstra güçlü Walkman telefonları geleceği söyleniyor. Bu telefon daha çok müzik dinlemeyi hedef alıyor olacak ve muhtemelen oldukça kaliteli bir kulaklıkla beraber gelecek.

3- iPhone rakibi: Bildiğiniz gibi günümüz üst model akıllı telefonlarının tamamı, son derece büyük ekranlara sahip. Küçük ama güçlü akıllı telefon isteyen kullanıcıların tek seçeneği şimdilik iPhone. Android işletim sistemine yoğunlaşan firmalardan Sony, bir ilki gerçekleştirerek küçük bir ekrana sahip güçlü akıllı telefonunu meraklılarına sunacak.

Firmanın aynı anda bu üç akıllı telefonu piyasaya sürmesi halinde neler olur, henüz kestiremiyoruz. Fakat şu anda lider konumda olan Samsung’a bir adım daha yaklaşacağı kesin.

Firmaya buradan bir de tavsiyede bulunalım madem: 350 ppi üzerine çıkmayın da, telefonların performansı daha da yüksek olsun. Gerek yok 440 ppi değerine. Göremiyoruz zaten o kadarını. Ah, bir de CyberShot modelinden optik titreşim engellemeyi eksik etmeyin mümkünse.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval