Sosyal medya

Oyun

Sony PS5’te Ufak Bir Değişiklik Yaptı

Sony geçtiğimiz zamanlarda PS5’in disk  sürücüsüz yani CD kullanılmayan bir modelini ürettiğini açıklamıştı. Bu modele de PS5 Digital Edition adını vermişti.

Sony bugünlerde de ilginç bir şekilde PS5 için daha hafif  olan bir model tanıttı. Sony bu değişikliği  PS5’in yeni modeli PS5 Digital Edition’a uyguladı. Sony bu değişiklik hakkında bir açıklama yapmadı ama bazı incelemler sonucunda bu değişiklikler anlaşıldı. Youtube’da yapılan bazı incelemelere göre PS5 Digital Edition’un yeni modeli eski modele göre yaklaşık 300 gram daha hafif. Bu hafiflemenin kaynağı ise PS5’in içinde gizli. Yeni modelin hafifliği daha az soğutucu kullanılarak üretilmiş olmasından kaynaklanıyor. Sony ağırlıktan konusunda 300 gramlık büyük bir tasarruf sağlarken PS5’in daha fazla ısınmasına sebep oldu. Ancak bu durumun yanında güzel bir insiyatif sunulmuş durumda. Kullanıcılar artık PS5’lerinin SSD kapasitelerini arttırabilecekler. Bu durum ise Sony’nin soğutucularında neden böyle bir karar aldığını açıklar nitelikte. Ek olarak yapılan incelemelerde PS5 Digital Edition’un yeni modelinin haliyle daha az elektrik tükettiği de kayıtlara geçti.

Eski PS5 Digital Edition modeli CFI-1015B koduyla, yenisi ise CFI-1100B koduyla satılıyor.

Bütün bunların yanında PS5’in dik bir konumda sabitlenmesi için kullanılan alt tabanın daha kullanışlı bir vidası ve WiFi çipinde daha ince ayarlı bağlantılar dahil olmak üzere ufak değişiklikler yapılmış durumda. Ayrıca, bu değişikliklerin kaçının PS5’in CD sürücülü sürümüne getirileceği de belirsiz.

Sony yaptığı bu değişiklikle elektronik aksamdan kısarak eskisi kadar verimli bir model üretmiş oldu ve daha karlı bir üretim sürecine adım atmış oldu.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ömer Faruk TAŞÇI

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Razer’dan Yeni Oyuncu Ürünü: Parmak Kılıfı

Yazan:

Razer, oyuncu ürünlerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Bu sefer ki ürün ise duyanlara “yok artık” dedirtiyor. Oyuncular için parmak kılıfı satacak olan Razer, bu ürünü için mobil oyuncuları hedefliyor.

Duyduklarınız şaka değil. Razer gerçekten de yeni parmak kılıflarını satışa sunuyor. Ürün, bir eldivenin yalnızca parmak kısımlarını anımsatıyor. Oyun oynamak için parmağa geçiriliyor ve mobil cihazı kavramayı kolaylaştırması hedefleniyor.

Parmak kılıfı, Razer’dan duyduğumuz ilk saçma ürün değil. Firma daha önce de Project Hazel isminde RGB ışıklandırmalı Covid-19 yüz maskesi tanıtmıştı. Project Hazel konsept tasarım olarak tanıtılsa da parmak kılıfları Razer’ın internet sitesinde satışa çıkmış durumda. Ürün 10 dolarlık bir satış etiketine sahip.

Razer, RGB yüz maskesi projesi için beta testi kayıtlarına başlayacak.

Parmak kılıfı, genel olarak Fortnite gibi mobil oyunları oynarken mobil cihazını elinden kaydıran kişilere yönelik tasarlanmış. Ürün bu kişilere, oyun oynarken mobil cihazına sağlam bir kavrama sunmayı vaat ediyor. Ürünün satış sayfasındaki bilgilere göre parmak kılıfları yumuşak ve yüksek hassaslığa sahip bir kumaştan üretilmiş. Ve kumaşın içeriği ise %35 gümüş iplikli kumaş, %60 naylon ve %5 oranında likradan oluşuyor. Ürünün malzemesinin hafif ve nefes aldırabilir bir yapıda olduğu vurgulanıyor ve evrensel olarak tek bir boyutta sunuluyor. Parmaklarınız ne kadar büyük veya küçük olursa olsun bu ürünün de parmaklarınıza uyum sağlayacağı söyleniyor.

Mobil oyunculuk için parmak kılıfı fikri her ne kadar kulağa saçma gelse de Razer bu ürünü ilk olarak piyasaya süren firma değil. Bazı güvenilirliği düşük Amazon satıcıları, Powstro, Flydigi ve Sameo gibi marka adları altında buna benzer ürünlerin satışını yapıyorlardı. Ürünün alternatifleri olsa da Razer hali hazırda oyunculara geniş perspektifte kaliteli ürünler sunduğu için bu alanda da rakip kabul etmeyeceği bir gerçek. Razer da belki oyuncularda oluşturduğu bu güvenilirliği kullanarak buna benzer ürünleri satışa sunabiliyor ve tepki çekmiyor.

Parmak kılıfı fikri her ne kadar bizlere şu anda gülünç gelse de mobil oyun sektörü 15 milyar dolarlık bir değerlendirmeyi aşmış durumda ve bu sektör büyüdükçe buna benzer ürünlere oluşan talep de mutlaka artacaktır. Dolayısıyla Razer’a bu ürünüyle başarılar diliyoruz.

Razer, oyunculara yönelik ürünler konusundaki lider firmalardan bir tanesi. Günümüzde her ürünün başına ‘Oyuncu’ ibaresinin eklenmesinin satışları arttırdığı bir gerçek olarak bilinse de parmak kılıfı, rgb ışıklı covid maskesi gibi ürünler de artık bazı oyuncularda kendilerinin dolandırıldığı hissiyatını oluşturmaya başlamış görünüyor. Oyuncular ekipman konusunda genel olarak hassas olsa da yine de insan olarak herkesin de bir sınırı var tabi ki.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Basın Bülteni

Heyecanla beklenen Deathloop, Türk Telekom’la geliyor

Yazan:

Deathloop

Oyuncuların heyecanına dijital oyun platformu Playstore ile ortak olan Türk Telekom, Arkane Studios’un merakla beklenen oyunu Deathloop cazip olanaklarla oyun severlerle buluşturuyor.


Bakmakta fayda var: OPPO Satın Alma Rehberi | Hangi OPPO Telefonu Almalıyım?


Türk Telekom, dijital oyun platformu Playstore ile Dishonored serisinin arkasındaki ödüllü stüdyo Arkane Lyon imzalı Deathloop’u, dünya ile aynı anda oyuncularla buluşturuyor. Deathloop, aynı günü tekrar tekrar yaşadığı Blackreef adasında gizemli bir zaman döngüsünde tutsak kalmış Colt’un bunu kırma çabasını konu ediniyor.  İlginç atmosferiyle dikkat çeken Deathloop, oyunculara her aşamada yeni stratejiler oluşturacakları, yeni yetenekler kullanabilecekleri bir deneyim sunarak nefes kesen bir maceraya davet ediyor.

Türk

Oyunseverler Deathloop’u fiyat avantajı ile 289 TL’den satın alabiliyorken, Türk Telekom evde internet müşterileri faturaya ek 12 aya varan taksit imkânıyla, Türk Telekom müşterisi olmayan oyuncular ise mobil ödeme ve kredi kartı seçeneğiyle oyuna sahip olabiliyorlar.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku