Sosyal medya

Oyun Konsolu

Sony onayladı: PlayStation 4, dört yıl boyunca desteklenecek

Sony, PlayStation 5 ile alakalı yaptığı açıklamada PlayStation 4 hakkında da konuştu. PlayStation’dan sorumlu Sony yetkilisi, PS4′ün önümüzdeki üç ile dört yıl boyunca desteklenmeye devam edileceğini söyledi.


İlginizi çekebilir: PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi resmen açıklandı!

reklam
Aorus reklamı

Sony PlayStation 4, hemen rafa kalkmıyor!

Sony PlayStation 5, PlayStation 4

Sony’den PlayStation 5′i hemen alamayacak olanlar için sevindirici bir müjde geldi. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, Washington Post ile yaptığı bir röportajda PlayStation 5 ile alakalı açıklamalarda bulunurken, PS4′e de değindi. Jim Ryan’ın açıklamasına göre şu anda PlayStation 4 sahibi olanların, uzun bir süre endişe etmelerine gerek yok; zira Ryan, Sony’nin PlayStation 4 konsollar için önümüzdeki üç – dört yıl boyunca hala destek vermeye devam edeceğini taahhüt ediyor.

Adventure İstanbul

“PS4 topluluğu bizim için üç veya dört yıl boyunca inanılmaz derecede önemli olmaya devam edecek. İşimizi iyi yaparsak, umarız birçoğu PS5’e geçecek. Ancak on milyonlarca insan PS4 ile çalışmaya devam edecek.”

Geriye dönük baktığımızda PlayStation 2’nin kullanım ömrü 13 yıldı, aynı zamanda PS3’ün çıkışının yıllar sonrasında bile PS2 modeli geliştiriciler tarafından hala destek almaya devam etmişti. Şimdi ise benzer bir müjdenin PS4 için bizzat Sony kanadından verildiğini duymak oldukça sevindirici.

PlayStation 5, PlayStation 4 oyunlarının %99’unu destekleyecek

Sony PlayStation 5, PlayStation 4

Sony’nin bir diğer müjdesi, PS4 oyunlarının PS5 ile uyumluluğu noktasında oldu. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, yeni konsolun şirketin şimdiye kadar test ettiği PS4 oyunlarıyla geriye dönük %99 uyumlu olduğunu söyledi. Yani PlayStation 5 oyuncuları, PlayStation 4 kütüphanesindeki oyunların neredeyse tamamını oynamaya devam edebilecek.

Ek olarak CEO Jim Ryan, açıklamasının devamında PlayStation 5′in, selefine göre ilk etapta çok daha fazla miktarda piyasaya sürüleceğini da ifade etti. Sony, 2013′teki tanıtım etkinliğinin ardından ilk gün bir milyon; iki hafta sonra ise dünya çapında yaklaşık 2.1 milyon adet PS4 ünitesi satmayı başarmıştı. İşte Ryan, PlayStation 5′in ilk etapta çok daha fazla satış rakamına ulaşmasını beklediklerinin altını çiziyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Konsolu

Samsung 4K HDR TV’lerde PS 5 ile 120 Hz’de oynanabilecek

Yazan:

Samsung

Samsung’un 4K HDR televizyonlarında yüksek yenileme hızlarında PlayStation 5 ile oynamak mümkün olmuyordu. Sorunun PlayStation 5’e gelecek basit bir yazılım güncellemesiyle giderilebileceği bildirildi.


İlginizi çekebilir: Playstation 5 kumandası artık Linux işletim sisteminde de çalışıyor

reklam
Aorus reklamı

Samsung televizyonlarda HDR açık iken 4K’da ancak 60 Hz oynanabiliyor

Xbox Series X ve Sony PlayStation 5 gibi yeni nesil konsollar SamMobile sitesinin raporuna göre Samsung’un Q80T, Q90T ve Q100R gibi televizyon modellerinin de içinde olduğu 4K HDR 120 Hz televizyonları ile HDR etkin iken 4K çözünürlükte 120 Hz yenileme hızında çalışmıyor. Bu Samsung televizyonlarda PlayStation 5 ile 120 Hz yenileme hızında, 4K çözünürlükte HDR kapalı iken oynamak mümkün. HDR açık olduğunda ise 4K’da ancak 60 Hz yenileme hızında oynanabiliyor.

Samsung

Adventure İstanbul

İlgili Samsung modelleri, 4K’da HDR açıkken 120 Hz yenileme hızını verebilecek HDMI 2.1 portuna da sahipler. Bu televizyon modelleri Xbox Series X’de aynı problemi yaşatmıyorlar. Bu da sorunun televizyonlarda değil PlayStation 5’de olduğunu gösteriyor.

Hazırlanan rapora göre Samsung, konsolun HDR sinyallerini ilgili Samsung televizyonlara gönderimi kaynaklı problemi gidermek için SONY ile birlikte çalışmaya başladı. Çalışmalar sonuçlandığında PlayStation 5’e gelecek bir güncelleme ile sorunun giderilmesi bekleniyor. Üst seviye Samsung televizyon sahibi kullanıcıların PlayStation 5 konsollarında yüksek performans almak için bir süre daha beklemeleri gerekecek.


Sizler için hazırladığımız Hepsiburada ve Trendyol alışveriş listelerine bakabilirsiniz.


 

Devamını oku

Oyun

STALKER 2 sakin bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor!

Yazan:

STALKER 2

STALKER 2 ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıktı. Merakla beklenen aksiyon korku oyununun geliştirilme sürecine dair yeni bir yazı yayımlandı.


İlginizi çekebilir; Audi, 2035’e kadar bütün modellerini elektrikli yapmayı planlıyor!

reklam
Aorus reklamı

STALKER 2 oyununun yapımı sakince ilerliyor!

Oyun dünyasının bir dönemler efsanevi oyunları ayarında yerini alan STALKER, serinin yeni oyunu ile hayranlarını karşılamaya hazırlanıyor. GSC Game World tarafından geliştirile oyun, açık dünya korku ögeleri ile hayranlarını karşılamayı planlıyor. Oyunun geliştirilme sürecine dair yeni bir blog yazısı yayımlayan geliştirici firma, hayranların beklentilerinin farkında olduklarını belirtti. Yakın zamanda hayranlara özel bir oynanış videosu yayınlayacağı öğrenilen firma, oyunun geliştirilme sürecinin gayet sakin ve rahat bir şekilde ilerlediğini duyurdu.

STALKER 2

Adventure İstanbul

STALKER 2 için tüm imkanları kullandıklarını belirten firmanın halka ilişkiler uzmanı Zakhar Bocharov, oyunun yeni nesil hissiyatını tam anlamıyla yaşatacağını bildirdi. PC ve Xbox Series X/S platformlarına özel olarak çıkacak olan oyun, RTX teknolojisinden de faydalanacak. Xbox Series X/S sürümünde herhangi bir sıkıntının ortaya çıkmadığını belirten Zakhar Bocharov, oyunun Xbox Series X konsolunda 120 FPS değerine ulaşabildiğini açıkladı. Oyunun en kaliteli haline ulaşabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Zakhar Bocharov, oyunun hazır olduğunda piyasaya sürüleceğini aktardı. Xbox Series X/S ve PC platformlarına çıkacak olan oyun, çıktığı gün Game Pass abonelik sistemine de dahil olacak.


STALKER 2’de Çernobil sınırları içerisinde gezerken sizi hastalıklardan koruyabilecek temizlik ürünlerinin yer alığı listemize, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

Genel

Hitman 3 Nintendo Switch’e de gelecek!

Yazan:

hitman 3

Hitman 3 Nintendo Switch için de çıkış yapacak. Merakla beklenen oyunun Switch versiyonu 20 Ocak tarihinde hayranlarını karşılayacak.


İlginizi çekebilir; Fiat ve Peugeot Şirketleri Birleşti! Yeni şirketin adı: Stellantis

reklam
Aorus reklamı

Hitman 3 Nintendo Switch sürümü 20 Ocak’ta piyasada olacak!

Oyun dünyasının son dönemlerdeki yükselen yıldızı Hitman, yeni oyunu ile birlikte çıkabilecek tüm platformlara uğramayı hedefliyor. IO Interactive yapımı oyun serisi, yeni nesil konsolların gücünü ne kadar sınamak istese de, daha küçük çaplı mobil konsol sayılabilecek Nintendo Switch‘e de uğrayacak. Duyuruyu Twitter üzerinden yapan yapımcı firma, Nintendo Switch kullanıcılarına müjdeyi verdi. 20 Ocak tarihinde Nintendo Switch, PC, PS 4/5, Xbox One ve Xbox Series S/X platformlarına uğrayacak olan yapım böylelikle birçok kullanıcıya ulaşma hedefini gerçekleştirebilecek.

Adventure İstanbul

Eski yeni nesil demeden her platforma uğrayacak olan Hitman 3, Nintendo Switch oyun konsolunda ilginç de bir şey deneyecek. Oyunculara internete bağlanma zorunluluğu getiren oyun, konsolda buluttan oynama imkanını sağlayacak. Hem konsolun gücünün kullanılacağı hem de bulut sunucularının işleneceği oyunda firma, oyuncuların görsel kaliteden mahrum kalmasını istemiyor. Daha önce Control oyununun denendiği bu sistem yer yer övgüleri toplarken, yer yer de eleştirilere maruz kalmıştı. Bu son gelişmeler ile birlikte oyun ile alakalı beklentiler artmaya başladı. Bakalım IO Interactive Nintendo Switch kullanıcılarını memnun etmeyi başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.


20 Ocak tarihinde piyasaya çıkacak Hitman’i bekleyene kadar eğlenceli vakit geçirebileceğiniz kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler