Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Snapdragon 870’li İki Xiaomi Modeli Yolda

Çinli üretim devi Xiaomi, her yıl çok fazla sayıda cihaz piyasaya sürüyor. Weibo kullanıcısı olan Digital Chat Station’ın yakın tarihte yapmış olduğu açıklamaya göre, “SM8250” çipli iki Xiaomi akıllı telefon geliştiriliyor. Bu akıllı telefonların konumlandırılması orta-üst seviye ve orta seviyede olacağını söylüyor. Ayrıca Digital Chat Station, MediaTek çipli orta sınıf bir Redmi akıllı telefonun yolda olduğunu açıklamasına ekliyor. Ancak bu cihazın Note mu yoksa başka bir seri mi olduğu belli değil.

SM8250, Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisinin kod adıdır. Redmi K40 ve Xiaomi Mi 10S gibi sahte amiral gemileri bu çipi kullanıyor. Snapdragon 870, 7nm işlemle üretilmiştir. CPU, bir A77 (3.19GHz) büyük çekirdek, üç A77 (2.42GHz) büyük çekirdek ve dört A55 (1.8GHz) küçük çekirdekten oluşuyor. Diğer özellikler Snapdragon 865+ ile aynı denilebilir ve temel 5G bant için X55 5G kullanıyor.

Xiaomi 50MP Kamerayı Normalleştirecek

xiaomi 12 ultra

Şüphesiz, Xiaomi akıllı telefon pazarında diğer şirketlerin her konuda hesaba katması gereken önemli bir gücü elinde tutuyor. Çinli üretici her zaman akıllı telefonlarını rekor kıran bir performansla doldurmanın peşinde. Şirket şu ana kadar 48MP, 64MP ve 108MP kameralarıyla ön plandaydı. Şirket ayrıca Snapdragon 888 işlemci gibi amiral gemisi işlemcileri kullanan ilk şirket olmuştu.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi 11T Serisi, 3 Yıllık Güncellemelere Sahip ilk Telefonlar Olacak

Bu yıl şirket, yaklaşmakta olan 200MP sensörle başka bir dönüm noktasına ulaşmayı hedefliyor. Şirket 200MP’e ulaştıktan sonra, daha düşük modellerde daha yüksek megapikselli sensörler eklemeye başlamalıdır. Digital Chat Station’a göre Xiaomi, 200MP hedefine ulaştıktan sonra bile biraz ilerisini düşünerek ölçülü davranacak. Şirket, orta sınıf modellerinde düzenli hale gelecek olan 50 MP’lik bir sensöre güvenecek. Şirketin Samsung’a mı yoksa Sony’nin sensörlerine mi sadık kalacağını şu an için söyleyemeyiz. Bu karar bize kalsa kesinlikle Sony IMX766 olması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu, 64MP Sony IMX686’ya alternatif olacak 1/5 inçlik bir sensör. Daha fazla ışığın yakalanmasını sağlayan daha büyük piksellere sahip. Bu, özellikle düşük ışıklı bir ortamda fotoğraf çekerken bile kullanışlı. Redmi 10 50MP sensörlü Xiaomi cihazların başında ilk kullanan gibi görünüyor. Önümüzdeki yıllarda şirket, cihazlarına böyle bir sensörü toplu olarak kurmaya başlayacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval